Akrylátový lak - jak odstranit

Moderátor: Living

Re: Akrylátový lak - jak odstranit

Odeslatod Pritel v Čtv 22. Zář 2005 9:41:06

jelikož pravděpodobně bude očištěný rám znovu něčím natírat, vyvaroval bych se přípravků, které se mohou vsáknot do dřeva a negativně ovlivnit přilnavost nového nátěru.Každá barva je jinak náchylná na špatnou předůpravu nebo zanesené nečistoty a bylo by škoda si práci takto pokazit:-(

Evi:
Nemám až takové zkušenosti s technologií povrchových úprav dřeva, ale na kov se u nás používá Chemstrip, který si dokázal poradit s různými druhy nátěrových hmot včetně akrylátových. Nevím, zda je onen přípravek k dostání v maloobchodě, ale určitě budou mít něco obdobného, chce to jen navštívit odbornou prodejnu. Kdyby jsi byla blíž(možná, že vlastně jsi :D) poskytl bych Ti vzorek onoho přípravku zdarma, ale Ty jsi určitě holka šikovná a poradíš si i tak:-)
Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.
Neříkej hop, ani když přeskočíš - nejdříve se podívej, do čeho jsi skočil.

Pritel

Odeslatod takyjaja v Čtv 22. Zář 2005 10:34:51

Mozna by slo pouzit univerzalni redidlo C6500. Jinak remeslnici pry odstranuji tyto natery take tim, ze to natrou zbytky barvy na stejne bazi. Ale to nemam vyzkousene.
Myslim, ze zde bude hlavni problem clenity povrch.
Zrovna vcera jsem videla v "hale" zahledla kus videa jak se cisti podobne povrchy nastavcem na vrtacce Dremel ale zda je to ta spravna cesta, necham na vas.
takyjaja

Odeslatod EvaBl v Čtv 22. Zář 2005 10:50:20

Díky všem za rady a doufám, že sem co nejdřív dám fotečku tohohle fešáka bez bílého kabátku :)
EvaBl

Odeslatod Beta v Čtv 22. Zář 2005 13:46:55

Používám na odtraňování barev ze dřeva přípravek Lakostan.Stojí kolem 100,- Kč. Nevím, jestli funguje i na akrylátové nátěry, nevyznám se v druzích barev, ale já jsem už opravila požehnaně dřevěného nábytku a nestarala jsem se o druh barvy a vždy mi to šlo.
(Lakostany existují dva - jeden je univerzálnější a jeden je speciálně na disperzní barvy)
Beta

Odeslatod EvaBl v Ned 14. Kvě 2006 9:25:44

Tak už je hotov :)
Přílohy
ramhotovy1.jpg
image/jpeg
ramhotovy1.jpg (27.5 KB) Zobrazeno 1963 krát
ramhotovy2.jpg
image/jpeg
ramhotovy2.jpg (15.32 KB) Zobrazeno 1964 krát
EvaBl

Odeslatod anny v Ned 14. Kvě 2006 13:50:58

Evo,to je krásná práce.Jak se ti to nakonec povedlo ?
anny

Odeslatod LoremIpsum v Pát 07. Říj 2011 19:13:41

Oživuji diskusi - má prosím někdo praktickou zkušenost a zaručenou radu na to, jak odstranit nátěr akrylátovým lakem? Ještě jsem pod něj :cry: mořila, tak kdyby i na toto byla rada - jak odstranit. Něco je na masivu, ale něco na dýze - tady se trošku bojím odvážných experimentů.
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze