jak zabránit psovi ve štěkání?

Moderátor: Living

Re: jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod Beta v Pon 11. Črc 2005 15:04:26

JaMaJu, taky děkuju. Budu to zkoušet učit jí to jak u štěněte.
Musím běžet.
Beta

Odeslatod Saryk v Pon 11. Črc 2005 15:10:41

Beto,
hlavně se sousedů neboj a braň se. Fakt to zabírá. Být důrazná, ale slušná. Oni si prostě evidentně našli obětního beránka, kterého budou prudit a na kterého budou mezi sebou nadávat. Když dáš najevo, že si nenecháš nic líbit, dají ti pokoj.
Saryk

Odeslatod AneP v Pon 11. Črc 2005 17:03:57

Missi,
ten obojek je super, ale pro mojí dvoukilovou uštěhanou čivavu asi nebude.
Taky jsem z toho zoufalá. U nás nejvíc štěká, když někdo zazvoní nebo když se otevřou dveře do bytu. Naštěstí máme toleratní sousedy, bude to asi tím, že všichni kolem nás mají taky psy, takže bychom si stěžovali akorát navzájem, protože nikdo z nich nemá neštěkavého psa.
Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém, ale jak se říka: "Starého psa novým kouskům nenaučíš".
Jinak jsem slyšela, že prý existuje plemeno psa, které opravdu neštěká. Ale zatím jsem ho neviděla. Tak si představte, že jsem to na netu našla, je to plemeno BASENJI a píšou tam, že opravdu neštěká.
AneP

Odeslatod emka v Pon 11. Črc 2005 18:22:51

My pejsinku mame, ale nastesti moc ustekana neni ;-) Sousedi, co bydli nad nami, maji naopak strasne ustekaneho a hlavne neustale vyjiciho psa a nekdy je to vazne hrozne. Nicmene zase chapu, ze pes netusi, ze je to neco spatneho. Podstatne vic mi vadi sousedi, od kterych se skoro porad pres zed ozyva tuc-tuc-tuc. To by clovek zesilel. A narozdil od toho psa jim MUSI byt jasne, ze to nekomu vadi (koneckoncu uz jsme je na to upozornovali, ale je to jako by hrach na stenu hazel). A verte, ze hi-fi vez vydrzi delat randal podstatne dele nez pes :-)
emka

Odeslatod Lajka v Pon 11. Črc 2005 19:50:55

Jo nemáme to lehké,my pejskaři.Dcera se má v srpnu stěhovat do pronajatého bytu,ale jelikož majitel bydlí hned vedle,tak si tam nepřeje mít psa,no a dcera má skoro ročního trpasličího jezevčíčka a před měsícem se jí narodila dcerka a ten pejsek jí má tak rád a my jsme z toho nešťastní,protože nevíme co s tím pejskem bude dál,dcera ho má ráda a já taky,ale já už psa mám a chtěla jsem si vzít i toho od dcery,ale manžel je proti a jsme kvůli tomu každý den v sobě,tak je mi z toho tak nějak divně,jako kdybych dávala pryč kousek sebe. :S :S :S
Lajka

Odeslatod barbora v Pon 11. Črc 2005 20:04:18

Lajko, a nestálo by za to podívat se po jiném bytu? Není to moc velký ústupek? Každopádně přeju, ať to dobře dopadne a nikdo ničeho nelitujete. Je to velký závazek, mít psa, ale taky radost... Nejhorší asi je, když si člověk na psa zvykne a když ho má dát pryč, tak za něj pořád asi dál jakoby nese morální a citovou zodpovědnost a říká si: jakpak mu asi je? neutekl jim? je v pořádku? sám si o nic říct neumí...
Úplně ti rozumím. Tak to zdárně vyřešte.
Barbora
barbora

Odeslatod emka v Pon 11. Črc 2005 20:30:04

Lajko, souhlasim s barborou: najdete dceri jiny byt, kde nebude majiteli pes (a jeste takhle malicky) vadit. Je to lepsi, nez se pak neustale trapit tim, co je s chudakem pejskem.
emka

Odeslatod J.a.n.i.s v Úte 12. Črc 2005 7:35:26

Ahojky,

ja uz jsem to nekde psala - mam ratlici a jezevcici. Obe pomerne malinkate, ale hlas maji opravdu vykonny. Stekaji kdyz prichazime, kdyz nekdo zazvoni a kdyz nas venku nekdo oslovi. Vicemene v dome problemy nemame (bydlime taky v panelaku). Jen me jednou upozornil soused zhruba v nasem veku, ze pokud mu budou budit dite, tak bude hodne neprijemnej. Taky mi dal radu, ze je mam zmlatit a prestanou. Ale ja samozrejme nebudu svy psy mlatit, aby se me pak bali, ze? :-) Nehlede na to, ze vedle v panelaku maji na balkone cely den foxteriera, ktery vystekava na kolemjdouci, jinde zase na dvore vlcaka, ktery taky porad steka a rozliha se to po celem sidlisti. Nerikam, ze je uplne v poradku, ze psiska stekaji(je to jejich prirozenost), ale jak uz tu nekdo psal- clovek, ktery bydli v panelaku musi byt pripraven na urcitou ztratu soukromi. Lide se taky hadaji a mluvi nahlas a taky to obtezuje... o vsem, co se v panelaku line snad ani psat nemusim. Kdyby se lidi zamerili sami na sebe a prestali si resit problemy na druhych, udelali by lepe. Ja jsem si naivne myslela, ze kdyz si v dome nikoho nevsimam (nepomlouvam a nebuzeruju), tak si nikdo nebude vsimat me :-) ale jak vite, opak je pravdou.
J.a.n.i.s

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze