jak zabránit psovi ve štěkání?

Moderátor: Living

jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod Beta v Pon 11. Črc 2005 9:53:16

Ahoj, potřebuju se poradit s nějakými pejskaři.
Máme 14 letou fenku a bydlíme v cihlovém bytě. Stěhovali jsme se před rokem. Psina vždycky bydlela v baráku na zahradě a na byt nebyla zvyklá, takže nám začala štěkat. Co vím, tak určitě neštěká pořád - chodila jsem domů v různých časech kvůli řemeslníkům a v 90% případů spala. Občas štěká než přijdeme domů z práce. Vyštěkává náš příchod. Půl hodiny? Hodinu? Dvě? Nevím. Dříve většinou spala, když jsem přišla domů brzy. Teď jsem se ale vracela různě kvůli těm řemeslníkům, tak ztratila pravidelnost a štěká víc a déle. Navíc bude hárat a je hormonálně úplně mimo. Nehne se ode mě na krok a je strašně nervózní. Má vždycky období, že takhle štěká třeba 2 týdny a pak zase ne. Teď zrovna ano.
Nicméně nám přišla nadávat sousedka, co bydlí nad námi. Chápu, že jí to vadí. Rádi bychom ji vyšli vstříc, ovšem argumenty "tak se ho zbavte!" se respektovat nedají. Domnívám se, že ten štěkot nemůže být tak moc slyšet, aby se to nedalo vydržet, ale když už jí to jednou vadí, tak si asi tohle nemyslí. Téměř vůbec nechodíme bez psa ven (kromě docházky do práce), po večerech, nocích, víkendech jsem doma, právě proto aby pes nerušil. Takže opatření, která se udělat dala, jsme už dávno zavedli.

Zajímá mě, jestli neexistuje nějaká uspávací, uklidňující tabletka - spát by stejně potřebovala, protože bývá hodně unavená, když o víkendech nespí, nebo jestli třeba neznáte nějaký druh náhubku, který by psa neomezoval v pití, dýchání, ale nedovolil mu štěkat.
Odnaučit se to nedá. Hodněkrát jsme na ní vlítli a začali ji bušit (jemně samozřejmě),ale nepomáhá to. (td)

děkuju moc za rady. Ráda bych to vyřešila, i kvůli psovi samému.
Beta

Re: jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod Missi v Pon 11. Črc 2005 10:06:36

http://www.baron.cz/index_kat.asp?KATG=X000084&BACKKAT=PP000136

A co protištěkací obojek?? Jinak proti štěkotu, co by neomezovalo není nic.
Missi

Odeslatod Ela v Pon 11. Črc 2005 10:10:52

Kdyz jsme si koupili psa, bylo to na mrtvici. Kdyz jsme nebyli doma, porad stekal, neunavna sousedka volala rodicum do prace, ze pes steka... Ono to jde opravdu hodne slyset a verim, ze to otravuje zivot, ale zkuste ho unavit, nez pujdete do prace (hrat si, prochazka), nas uz to pochopil a vzdal to, takze cely den prospi.
Tabletky na utlumeni urcite jsou, v tom by vam poradil veterinar, ale my je nedavame ani na Silvestra, kdy se to nase trdlo muze z rachejtli zblaznit. Nejak se mi to prici.
Jeste me napadlo - to nam taky radili - co ji poridit psi kamaradku ? Mozna, ze kdybyste meli jeste jednu, vystaci si a nebude mit duvod stekat.

Ela

Odeslatod rosnicka v Pon 11. Črc 2005 12:56:36

Pisu jenom z te druhe, nepejskarske strany. Nic proti psum nemam, mam je rada, ale v byte je nemame.

Jen vim, jak strasne moc je neprijemne, kdyz v sousednim byte, popr, ve vnitrobloku, kde se to navic rozleha, nechaji majitele postekavat psa. Skutecne to cloveka zacne vytacet do nepricetnosti...zvlast kdyz kvuli tomu treba nelze spat.

rosnicka

Odeslatod barbora v Pon 11. Črc 2005 13:19:40

Beto, přesně vím, o čem píšeš, a můžu ti říct, že já tenhle problém řeším taky. Mám šestiletého psa, bydlí s námi už od začátku v paneláku. Štěká, když odchází někdo z bytu, nejintenzivnější je to ráno, když odcházím já jako poslední do práce. Je to kavalír, něco jako kokršpaněl...
Problémy se sousedy nastaly před dvěma lety, když ode mě odešel manžel. Soused pode mnou si najednou začal stěžovat: nevím, jestli k tomu přispěl manželův odchod nebo si na mě soused začal vylévat zlost. Pravda je, že se postupně začali ozývat i ostatní. Podotýkám, že pes nikdy neštěká od 22 do 6 hodin, ani když je s námi doma. Když jdu domů neplánovaně, nestalo se, že bych ho slyšela. Jak říkám, je to jenom při odchodu. Zabavit psa nestačí. I kdyby byl k smrti ztahaný, tak pocit, že já odcházím a on zůstává, to ho dohání ke štěkotu. Naštěstí to trvá jen chvíli, ale i tak se po baráku (bydlím ve 2. patře) ploužím jako stín. Není to nic příjemného. Psa samozřejmě dávat pryč nechci, už proto, že tu poštěkávají i jiní (žijí v úplných rodinách ;). Dalším kritickým momentem je odchod z bytu i se psem, pokud je nás víc a pes vytuší, že procházka bude dlouhá (neomylně to určí dle batohu, kalhot a jiných detailů :) - to radostně štěká cestou na chodbě. I to sousedi v důchodovém věku "špatně rozdýchávají".
Ptala jsem se veterináře na tablety: dlouhodobě je nedoporučuje. Ten náš pes má navíc nemocné srdce, takže by to nedoporučil ani tak. Uvažovala jsem o protištěkacím obojku pro případ, kdy s ním jdeme po chodbě, ale obávám se, že jeho radost by nezdolal ani ten nejlepší obojek. Emoce jsou silnější.
Začínám se navíc přiklánět k tomu, že kdo chce psa bít, hůl si najde: zrovna včera přiletěl jiný soused, že parkujeme, kde nemáme (tedy na "jeho"místě, kde je zvyklý nechávat auto - není invalida, předesílám) - takže problém bude možná někde jinde. Zkus o tom přemýšlet i takhle. To není lhostejnost k nepejskařům, Rosnicko. Ani nevíš, jak je to deprimující, když řešíš neřešitelný problém - psovi to nevysvětlíš a souseda nepředěláš.
Doufám, že se k Rosnicce nepřidají další, kteří budou chtít také říci, jak je to hrozné, protivné, nepříjemné...
Chápu, ale nic to neřeší.
Beto, přeju výdrž a víru, že to poleví a fenka se postupně zadaptuje... To, kdy člověk trčí doma, aby měl v domě klid, znám, a svým způsobem je všechno zlé k něčemu dobré. Zkus o tom přemýšlet i takhle.
Barbora
barbora

Odeslatod ela v Pon 11. Črc 2005 13:42:33

Také si spíš myslím, že ten problém je skrytý úplně jinde. Hl. kvůli tomu nedávajte pejska pryč, ten problém by se stejně jen přenesl. Dodnes si pamatuji příběh jedné paní, co dala pryč pejska, protože si soused stěžoval na štěkání, několik dní, co už ho neměla, jí opět přišel vynadat, že štěkal celý den!!!
Jsem dlouholetý pejskař, nám nikdy doma pes neštěkal, ale nijak mě neruší štěkot ostatních. Máme také jednoho psího uplakánka v domě a vydrží mu to tak půl hodiny. Když je dítě smutné, brečí, když je šťastné, směje se. Pes štěká. Není to trvalý stav,určitě pak spí.
ela

Odeslatod Saryk v Pon 11. Črc 2005 13:58:34

Nemáme uštěkaného psa a nikdy jsme neměli, takže neporadím. Ale myslím, že žádný pes neštěká celý den. Když odcházíte nebo se vracíte, tak se snaží upoutat pozornost, to jo. Ale že by štěkal celý den? Blbost.
Také to na mě sousedé zkoušeli, když jsem měla nyní už nebožtíka. Ale byla jsem si 100% jistá, že se sám doma tak bojí, že nevydá ani hlásku a dělá, že tam není.
Je to spíš v lidech, řekla bych.
Saryk

Odeslatod barbora v Pon 11. Črc 2005 14:00:57

Elo, napsalas to hezky. My měli a máme dusno v domě kvůli psovi, včera vyteklo před domem maličko oleje - a už na mě vlítli. Ještě jsem to nestihla ani zasypat vapexem... Přitom jiným kape z auta kdeco, ale to je "něco jiného". Největším zklamnáním by pro Betu mohl být fakt, že by dala pryč psa, který s ní žil čtrnáct let, a sousedi by si našli něco jiného. Je velice těžké si ze sousedů nedělat hlavu, když se člověk snaží s nimi vycházet dobře, ale nemá taky cenu nechat na sobě dříví štípat a nesmyslně ustupovat.
Ten příběh o paní, co dala psa pryč, tak to je fakt "drsný"...
Barbora
barbora

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze