jak zabránit psovi ve štěkání?

Moderátor: Living

Re: jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod Jája v Stř 13. Črc 2005 19:25:49

Co takhle nejdřív zkusit pár dní diktafon? Jednoduchý způsob jak zjistit kolik minut denně "proštěká" a jestli to sousedka nepřehání?
Jája

Odeslatod barbora v Stř 13. Črc 2005 21:11:33

Někdy si říkám, že kdybych měla tyhle zkušenosti, jaké mám, tak jestli bych si vůbec psa pořídila. Nechci, aby to vyznělo, že ho nemám ráda, chraň bůh, ale bojím se pomalu vycházet z bytu, aby štěkal co nejmíň. Nikdy se mi přitom nestalo, že by štěkal jindy než při odchodu, to se dá zjistit tím, že se vracíme nepravidelně domů, je rozdíl, jestli jdu do Večerky nebo do práce.
Majitelé nás ujišťovali, že tahle barevná varianta (blenheim) neštěká. Nikdy bych si nedovolila otravovat sousedy, ale - stalo se. Dnes už dokonce přemýšlím o tom, co by tu bylo za peklíčko, kdybych měla mimino. To jsem naštěstí vypiplala v jiném domě, kde si nikdo nestěžoval.
Argument Yasheeka, že děti první měsíce či roky probrečí a pak se zklidní, je samozřejmě na místě, ale na druhou stranu je fakt, že dokáží produkovat i jiný hluk -běhají, výskají, a když povyrostou, poslouchají muziku, když povyrostou, tak si uspořádají mejdan - je ale pravda, že jsou to nárazovky a není to pravidelné a decimující jako vlčák, který reaguje na to, že se pohne lístek na stromě. Neumím si ale představit, že bych někomu vyčítala štěkajícího psa, už proto, že by mě mrzelo, kdyby ho nedej bože dal třeba pryč. Asi bych si to vyčítala.
To jsem povaha, co? Prostě "případ" :D
Beto, taky na Tebe myslím a doufám, že tu krizi co nejdřív zvládnete. Někdy si člověk připadá bezmocný, neví, kudy kam, ale když obstojí, tak ho to jenom posílí.
Hodně síly přeje Barbora
barbora

Odeslatod Jája v Čtv 14. Črc 2005 10:21:50

Barboro, jestli sousedům vadí, že pes šteká chvilku potom co odejdete z bytu, jak je prostě pošlete ... tam kam patří! :-) Přece necouráte celej den tam a zase zpátky.
Jája

Odeslatod barbora v Čtv 14. Črc 2005 12:59:28

Jo, Jájo, ono se to tak snadno říká a tak blbě dělá... Nejsem na to zvyklá. Já jsem tu situaci trochu vysvětila Sarykovi, viz můj příspěvek kdesi nahoře. Velmi vážně uvažujeme s přítelem o tom, že (nejenom kvůli našemu psovi, samozřejmě) prodáme oba byty a koupíme si starší domek se zahrádkou. Jasně, i tam budou sousedi, ale snad jim to nebude tolik vadit. Jeden máme vyhlédnutý, motáme se okolo toho už delší dobu, tak snad to vyjde. První, co jsem si obhlédla, byli sousedi a rozmístění psů v okolí ;). Někomu to může připadat úchylný, ale nerada bych opět poslouchala nějaké poznámky, které mě mrzí. Ten náš trotl v čistém čase sečteno naštěká tak pět minut (a i to je moc denně) - jasně, nezaručím se stoprocentně za to, že ani nehlesne, když tu nejsme, ale zrovna dnes jsme s dcerou přišly domů brzy a byl tak rozespalý, že nás ani nevítal. Chrněl podle mého celou dobu. On jen nesnáší naše odchody z domova (nikdy jsme ho nikde nenechávali, ale je na nás, hlavně na mě, maximálně fixovaný) a na chodbě, když nás s ním jde víc, tak zaštěká, protože se raduje. Jak mu vysvětlit, že má držet emoce na uzdě?
Dík všem za podporu. Je dobrý vědět, že existují i jiní lidé než ti, co s nimi člověk sdílí bydlení v jednom domě.
Barbora
barbora

Odeslatod JajaB v Čtv 14. Črc 2005 13:03:20

vcera jsem si na vas vzpomnela. lezela jsem ve vane a najednou se ozval stekot, pak se k nemu pridal dalsi coklik s vytim,no uplny koncert (nas barak je plny psu).
tak jsem se pousmala a bylo :)
JajaB

Odeslatod EvaBl v Čtv 14. Črc 2005 13:30:24

Já mám pocit, že snad čím větší barák, tím menší problémy. Bydlím v obrovském 11patrovém paneláku s propojenými dvěma vchody, bytů je to dohromady 150 a počet psů si netroufám odhadnout..no hodně...různé legrační kombinace typu staford + jorkširka, ovčák + jorkšir a tak...jen u nás na patře biglí holka, stafordí kluk jak tele, dvojice kingčárlsů naproti, náš maltézák..prostě žádný problém- čárlsové občas blafnou, když jde po chodbě jiný pes...na jiných patrech to vypadá podobně, takže v tom množství s jistotou určit, který pes to vlastně štěká, je skoro nemožné...a je klid :).
Z celého baráku jediná "dáma" má neustále připomínky, ale tady platí, že boží mlýny melou...Bydleli jsme vedle ní dost let, a náš Mates je opravdu neštěkavý, zcela vyjímečně zablafe v předsíni, furt jsme poslouchali, že neustále štěká...Přestěhovali jsme se o tři patra výš a vedle babizny téď bydlí nejuřvanější jorkširská holka z celého baráku...:):P
EvaBl

Odeslatod barbora v Čtv 14. Črc 2005 13:31:49

JajoB, můžu jen litovat, že nebydlíš u nás v domě :)
Ono to opravdu není o psech, ale o lidech. Přitom je jasné, že všechny tyhle problémy jsou jen dočasné a jednou na ně asi budu vzpomínat ráda. Vím, že i když to teď občas kvůli psisku nesu těžce a dělám si starosti, tak až jednou nebude, bude mě to strašně mrzet a ta moje potvora mi bude moc a moc chybět. Tisíckrát, vlastně milionkrát víc než sousedi s jejich pokryteckou morálkou (pokud se odstěhuju).
barbora

Odeslatod Lilka v Sob 16. Črc 2005 12:53:36

Přeji dobrý den,
před pěti lety jsem si z útulku vzali asi roční fenku/kříženec jezevčíka/ Vzala jsem si týden dovolenou na "zvykání". S odstupen času musím říct, jak MOC to pro nás ale hlavně pro ni těžké.
Byla týden po operaci, den , kdy jsme si ji brali jí zrovna veterinář vytáhl stehy,moc se bála výtahu/bydlíme v desátem patře/, stras z nového prostředí,...Dnes vím, že týden je krátká doba na to, aby si utrápený tvoreček na všechno úplně nové zvykl. Na Orynčin příchod jsme se doma pečlivě připravili, byli jsme ochotni jí dát opravdu jen to nejlepší. Ten největší problém nastal, když jsme odešli do práce a ona musela zůstat sama. Proštěkala každý den několik hodin,....přitom se chtěla prohrabat skrz dveře,....no co vám budu povídat!!!.
Doma se stresoval pes, já zase v práci při pomyšlení, co se děje doma. Tvrvalo to asi dva měsíce, když si naše Ory konečně částečně zvykla, že prostě ráno odcházíme pryč. Sama doma je opravdu jen dobu, kdy jsme v práci,/v mé polední přestávce ji chodím venčit/, jinak všude je s námi, nebo ji hlídá moje maminka. Ale když odcházím, pustím jí rádio. Prostě jí hraje muzika, něco povídají moderátoři,...Myslím si, že když slyší nějaký zvuk necítí se tak sama.Asi se to možná někomu bude zdát hloupé, ale zkuste to, za to nic nedáte.
Ory máme pět let, je to miláček rodiny a nikdy bych se jí nevzdala!!
Přeji vám s Vaším pejskem mnoho zdaru, L.
Lilka

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze