jak zabránit psovi ve štěkání?

Moderátor: Living

Re: jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod barbora v Úte 12. Črc 2005 9:53:09

Saryku,
teď zrovna mi to tu duní, hrnky rezonujou, pes v klidu spí, neštěká...

Mně to pořád přijde pod úroveň, hlídat lidi, aby se chovali slušně... Pořád si říkám, že snad jim to dojde. Já vím, nedojde :(
Na druhou stranu si alibisticky říkám: třikrát (možná jen jednou) běda tomu, kdo bude mít odteďka remcy, že "pes štěká..."! Ti ostatní to přeci musí slyšet? Vždyť je to prý slyšet až ke krámu, který je odsud asi sto metrů!

Dnes si opravdu myslím, že jsem jen "snadná" kořist - rozvedená ženská s dcerou, za kterou jezdí obyčejnej chlap ve škodovce ;) (neměnila bych jeho a nakonec ani to auto, každou chvíli se rozsype a zažijeme díky tomu hromadu veselých historek).

Takže nemám toho chlapáka v nadupaným fáru, ale to už fakt přeháním, snad ty lidi proboha takhle neuvažujou! Ale beru to tak, že i v lidský společnosti to funguje jako ve smečce, tam taky platí jistá hierarchie a ti slabší holt mají smůlu.

Mějte se všichni fajn, já se mám taky ok, právě poslouchám se svou sousedkou nedobrovolně Kylie Minogue a už se mi z toho ani nedělají kruhy před očima :D

Barbora
barbora

Odeslatod Dáša v Úte 12. Črc 2005 10:34:08

Mám také psa který štěká když má radost,když je někdy doma sám,když slyší za dveřmi pro něj podezřelé zvuky. Ještě se mi nestalo,že by mi sousedé nadávali.Tak vidím,že mám štěstí.Myslím,že je to vše jen o toleranci,která ovšem často chybí.Tak přeji tolerantnější sousedy.
Dáša

Odeslatod J.a.n.i.s v Úte 12. Črc 2005 10:49:40

Haha... jak to tady ctu, tak me napada jedna jedina otazka: A kterej pes teda nesteka? (Teda krome basenjiho :-))
Taky me napadlo, co takovi papousci, ti taky umi pekne rvat :-)) nemate nekdo problem i skrz ne? Moje kamaradka ma jednoho takovyho co rve jako kdyz se spusti alarm. A to je teprve mazec :-) Psa okrikneme, ale papousek si rve dokud se mu chce anebo ho clovek nezakryje :-)
J.a.n.i.s

Odeslatod Betty v Úte 12. Črc 2005 15:05:22

J.a.n.i.s nestras me, o papouskovi uvazujeme (je to jedine zvire, ktere je HYP ochotny pustit do bytu.)
Betty

Odeslatod Saryk v Úte 12. Črc 2005 15:17:33

No, naproti, v poměrně dost vzdáleném paneláku, mají papouška Kakadu a ten ječí tak, že jsem se poprvé vyděsila, koho tam vražděj. Vím o něm proto, že jsem jednou zahlédla majitelku, jak s ním kouká z okna (zavřeného ;) )

Barboro, postav se jim, oni jsou to takoví hrdinové jen na samotnou ženskou :D
Saryk

Odeslatod Beta v Stř 13. Črc 2005 14:33:00

Tak jsem dnes během dne šla opět poslechnout, jestli je klid. Byla jsem na chodbě v jednu odpoledne a bylo ticho. Takže jsem trochu klidnější, pouštím z hlavy starosti, jestli fakt moc neruší. Vaše rady a postřehy mi dodaly odvahu. Pejsinka dostala hračku, ale to jí moc nebaví, nechala jsem jí otevřeno i do ložnice, aby si mohla najít oblíbenější místečko (jestli bude spát v posteli, tak ať si mě nepřeje!!! :D ). No a budeme uplatňovat rady, které jsem se dočetla tady i jinde, ale stejně myslím, že to nebude až tak moc platné. Až přestane hárat, tak bude klid zas až do falešné březosti. Aspoň doufám (tu)

Věro, děkuju za podporu, z popletého jsme si, myslím, s Barborou odnesly obě vše potřebné.

Barboro, tobě držím palce moc, tvoji sousedé jsou opravdu hovada. Hlavně se jich přestaň bát! Držím palce. (tu)
Beta

Odeslatod ilona v Stř 13. Črc 2005 14:42:35

Mám 5-ti letou kokřici. Je to děsnej poděs, ale v naší nepřítomnosti asi neštěká, chrní a čeká až přijdeme. Rozštěká se, když přijde někdo cizí. Než vyjdeme z bytu, začne řádit v předsíni a pak cestou od výtahu ke dveřím ven. Děsnej řev. Když odjíždíme autem řve do té doby, než všichni sedíme.
ilona

Odeslatod Yasheek v Stř 13. Črc 2005 15:10:57

Betty: jsme ve stejné situaci, jakou popisujete. Bydlíme ve staré bytovce a pod okny máme sousedovu zahrádku. Také si tam před nějakou dobou pořídili vlčáka. Ani nevíte, jak rozumím tomu, co prožíváte. Pes skoro celý den proštěká. A štěkající vlčák, to jsou pořádné decibely. Je mi jasné, že za to ten pes nemůže, protože tohoto patologického štěkače z něj udělali jeho majitelé. Ten pes za celý život nebyl jinde než na té zahradě. Vlčák je velice aktivní a inteligentní pes, který potřebuje pořádný pohyb a zaměstnat mozek. A na té zahradě těch stimulů moc není. Takže svou energii ventiluje štěkáním. Na cokoli, když jde někdo po chodníku, když jede auto, když se větrem pohnou listy na stromě. Je to k zešílení a musím uznat, že už mi to začíná lézt na mozek. Pes není vychovaný, takže i když jsem už několikrát upozorňoval majitele, tak to nepomáhá. Ví, že když pes štěká, okolí to vadí, ale třebaže jsou s ním na zahradě, nic s tím nedělají (sám nevím co).
Tady ve fóru se to často srovnává s dětmi, že když děti pláčou, tak se to taky toleruje. To souhlasím, jenže děti za dva-tři-čtyři roky povyrostou a je po pláči. Jenže pes, ten nepovyroste a nepřestane, takže nás čeká nějakých 15 let každodenního štěkotu. Nevím co s tím.
Aby tady nedošlo k omylu. Psy mám velice rád, doma máme fenku zlatého retrívra, kterého vychováváme pro nevidomé jako vodicího psa.
Yasheek

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze