Samoopalovací krém

Moderátor: Living

Re: Samoopalovací krém

Odeslatod irena v Pon 27. Čer 2005 11:00:49

Se samoopalovacím krémem mám také spíše negativní zkušenosti, vadí mi ta specifická,chemická vůně kúže, která nejde odstranit.Povedlo se mi špatně ukončit rozhraní/okolo kotníků/ a vypadala jsem jak blázen, jo, člověk se učí pořád, ale do samoopalovacího krému bych už "nešla".
irena

Odeslatod Návštěvník v Úte 28. Čer 2005 12:56:52

samoopalovak je pro me neco jako cisteni zubu:-)))Mam vyzkousene snad vsechny znacky a nejvice mi vyhovuje do Dermacolu se zlatavymi trpytkami!!cca 149.)kc. chce to ten peeling pokus se to delal poprve nebo po delsi dobe, pak namazat mlekem, ktere se dobre vsakne. Vice promaznout kolena, lokty, kotniky, klouby na rukou pripadne. Potom mazu oblicej a cele telo, krome chodidel:-) na ruce nastrikam ten od Avonu (kdyz jsme ho aplikovala po celem tele delal fleky) a strikam ho i na zada, protoze ma dobry aplikator, takze ho muzete i drzet vzhuru dnem. na rukou lechce rozetru vatovym tamponem. Nejprve ale udelam telo poak vydrhnu mydlem dlane a pak nastrikam vrsek rukou...
Holt i tak se jednou za cas zacne svrchni vrstva kuze odlupovat, takze pak to chce drhnout a drhnout a domazavat...
tolik asi moje zkusenosti.
Návštěvník

Odeslatod Xeff v Stř 29. Čer 2005 7:53:32

Taky přispěju se svou troškou do mlýna. Kdysi jsem občas použila nějaký samoopalovák, ale nebylo to nic moc. Letos jsem se do toho po delší době znovu pustila, a nemůžu si vůbec stěžovat. Používám Niveu, ve spreji, pěkně jemně rozprašuje a dá se stříkat i vzhůru nohama, vůbec nemám problém s nějakým rozetíráním. Peeling jsem před tím nepoužila, jen jsem večer po sprše namazala celé tělo, abych neměla suchou pokožku a druhý den jsem se hned ráno natřela tím samoopalovákem. Byla jsem opálená po dvou natřeních, a to já jsem tedy veliká bledule, no a vše bez problémů. Ruce jsem opláchla jen pod vodou, vůbec mě nenapadlo je nějak důkladně drbat, a žádné tmavé dlaně jsem neměla. Takže vše ok (tu)
Docela jsem překvapená, jak tu dost z vás používá Avon, já bych ho vůbec neriskla, protože s ním mám hlavně negativní zkušenosti...
Xeff

Odeslatod alison v Stř 29. Čer 2005 10:10:31

Připojuji své zkušenosti se samoopalováky. Jsem světlé pleti, tak jsem se loni nechala pobláznit a natírala se jak vzteklá. Koupila jsem si samoopalovák od Alpy, byl levný (cca. kolem 60,-) a účinek skvělý, byla jsem krásně snědá. Takhle jsem pokračovala celé léto, s nadšením, jak vypadám KONEČNĚ opálená, zdravě, bez sluníčka. Když se začaly nátěry loupat, vypadala jsem, jako bych měla lupénku. A potom se mi objevily červené pupínky v předloktí, následně na nohách a bylo po parádě. Nevím, proč se alergie neprojevila hned ze začátku, ale každopádně ujišťuji všechny, které jsou stejně jako já zapálené do tmavé pokožky, že rozhodně ani samoopalovací přípravky nejsou "nejzdravější", konzultovala jsem jejich složení s odborníkem a dozvěděla jsem se, že složka DHA, kterou všechny obsahují (a ta reaguje s bílkovinami naší pokožky a dělá ji snědou) je hodně agresivní ke kůži. Citlivá pokožka ji dřív nebo později bude špatně snášet (např. jako já). Není zdravé asi nic (zvlášť v dnešní době), ale sluníčko je pořád přirozenější než chemické samoopalovací krémy, samozřejmě pokud se nesmažíte od rána do večera; jo a opálení ze sluníčka vydrží déle a nezabarví vám bílé spodní prádlo, jako samoopalováky. To je můj názor. Do samoopalováku po tom nadšení z loňska a následných neblahých zkušenostech už nejdu.
alison

Odeslatod Hanca v Stř 29. Čer 2005 11:42:37

Alison: Díky za zajímavý podnět, uvažovat o tom takhle mě nenapadlo... :)
Hanca

Odeslatod Návštěvník v Stř 29. Čer 2005 12:01:51

Alison zajimave, je pravda ze me teda vyrazka jako takova nevyskakala, ale take me nekdy nektera mista stipala....to slunce bych prave diky tomu ze je relativne rovnomerne, kdyz je tedy clovek patricne neoden:-) a neoplauje jen povrch, ale do hloubky, jenze mam svetlou plet a opravdu oskliva znaminka, se kterymi jdu na podzim na vyriznuti. Absolvovala jsem letos super vysetreni na pristroji, kterych je v zemi asi 6 u uzasne lekarky. A ta mi chvalila samoopalovak. Protoze preci jen pokud je clovek snedy, nemusi ho pouzivat, a pokud je bily, potrebuje toho slunka tolik, ze uz je lepsi ten samoopalovak. A alergicka reakce je porad mensi problem nez melanom.
Návštěvník

Odeslatod Tynaa v Stř 29. Čer 2005 23:32:48

V loni jsem se také samoopalovala s Avonem, Obličej super, zbytek těla hrůza, nepoužila jsem peeling tak to dopadlo tak že jsem 14 dní nosila kalhoty a mikynu, ještě že nebylo takové horko, nárt a kolena jsem drhla citrénem aby sesvětlaly, a už radši budu bíla naž flekatá. (nebo se náchám samoopálit od odborníků, až na to budu mít, no to asi nikdy nebude.).
Tynaa

Odeslatod *A* v Stř 13. Črc 2005 10:23:26

ahoj, popravde nevim v cim vsichni spi, ze si stezuji na zaspinenou postel, ja mam barevne povleceni, takze to na nem vuuuubec!!!! neni videt, pouzivam Niveu ve spreji. Sice tam pisi, ze vysledky vidis uz do tri hodin, to je pravda, ale az rano vidim uplny vysledek - flicky se nechaji odstranit hrubsi zinkou klidne rano... jedine co mi vadi je, ze rano nestiham sprchu a kdyz mam treba bile kratasy a dam si nohu pres nohu, tak si ja zaspinim.... jinak mi to prijde dost prirozene - ta barva...
*A*

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze