stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Moderátor: Living

stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Odeslatod emisa v Pát 24. Čer 2005 9:23:19

prosim poradte, rozhodli jsme se pro novy "bytovy doplnek"- pianino, ale nejak se nam to vymklo z rukou....mate nekdo zkusenosti se stehovanim pianin? je mi jasne, ze moznost je oslovit stehovaci firmy, ale ty penize jsou nehorazny, ze by vedeli proc za to stehovani chteji tolik:)))
emisa

Re: stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Odeslatod Morana v Pát 24. Čer 2005 9:38:25

Manžel je ladič a i opravuje piana, pianina, takže s tím stěhováním si dost užívá. Ale jinak používá takové "lyžiny", to jsou 2 dřeva spojená na cca šířku piana, je tam zarážka, aby nespadlo, když to jede po schodech, ale stejně je to dřina. Nejlépe jsou třeba 3-4 chlapi.
Ale co vím, že manžel z toho piana vytáhne vnitřek, aby se nějak nepoškodil. Bohužel to nejtěžší je ten rám (bývá třeba celopancíř) a ten dělá ten největší problém. Jinak pozor na nožičky, nebo chytání piana na straně, kde jsou klávesy, lehce se to může ulomit.
Nevím jestli jsem poradila, ale dovážel si a odvážel dost pian a co si pamatuju vše v pohodě. Jednou mu ale volal jeden človíček, že piano doma posouval a chytil ho za pedál a ulomil ho. Taky se mu to nějak vymklo z rukou....
Morana

Odeslatod Iva.P v Pát 24. Čer 2005 12:27:16

Stěhovala jsem pianino 3x- Petrof- vždy přežilo akupodivu se ani nerozladilo.
Poprvé stěhovali známí - 6 chlapů- nesli ručně- tedy se záběrem zezdola nahoru a nadřeli se jak koně-šlo o čtvrté patro.
Pak 2x stěhování do paneláku- 8.patro- 2 profíci s popruhama-nesli na zádech- bylo to před 15 lety- cena byla v rámci stěhování, já jim každýmu dala ještě stovku,když jsem s úžasem sledovala,jak to nahodili na záda a s 3 přestávkami to vynesli nahoru.

Loni jsem se stěhovala do domku- opět stěhovací firma.ale za l schod 30 Kč a ještě nějaká suma za posun po rovině-to si už nepamatuju. Dali mi slevu asi 2 000 Kč, protože jsem stěhovala celý byt. Celkově stěhování klaviru vyjde po l městě asi kolem 4-5 tisíc. Je to síla, ale k amatérskému stěhování bych už dneska neměla odvahu někoho přemlouvat.
Iva.P

Odeslatod dáša v Stř 29. Čer 2005 15:40:35

Mám už trošku starší zkušenost se stěhováním klavíru. Dcera letos ukončila první ročník druhého cyklu, takže osm let. Pracovala jsem tenkrát na učilišti a myslela jsem si, že to nějak sfouknem s učněma. Z jiné školy jsem si chtěla půjčit auto s plošinkou. Nevěděla jsem kolik kluků bude třeba,ale nakonec jsem si vzpoměla na mou spolužačku na střední škole, které bratr právě na nějakém učilišti přišel k úrazu. Něco moc těžkého zvedali a praskla mu cévka v hlavě a ochrnula mu ruka, trvale. Víc si nepamatuji, ale ta příhoda mi zůstala v paměti. A tenkrát před těmi osmi lety jsem si na ni vzpoměla. Co ušetřím, stejně musím každému něco dát, auto mi zadarmo taky nepůjčí, bydlíme v sedmém patře a nevím jestli se vejde do výtahu. A hlavně, někomu se něco stane a budeme nešťastní všichni. Proto jsem si najala firmu, naštěstí se klavír vešel do výtahu, ale museli ho překlobit na bok a tenkrát to přišlo na 1300,-- kč. Jinak ale za každé patro myslím brali 150,-- Kč navíc. Je to dávno, dnes to bude určitě víc.
dáša

Odeslatod Doňa v Stř 29. Čer 2005 15:55:08

Klavir jsem stehovala zrovna nedavno a zalezi na domluve se stehovaci firmou. Stehovali mi ho v ramci mesta - z prizemi baraku do cinzaku 1.patra, cca 1 km a rekli si myslim o 1200. Byli na to 3 chlapi a dost se nadreli. Ale co jsem zjistovala tak nejlepsi jsou 4 chlapi s popruhama, s tim je to mnohem jednodussi. Tem mym ten jeden nejak vypad. Jejich problem. Taky je dobre, pokud nechcete aby vam ho nijak poskrabali ho necim obalit.
Doňa

Odeslatod Marikas v Pát 05. Srp 2016 12:04:04

starý piáno bych spíš vyhodila je to hrozná námaha..
Marikas

Odeslatod dáša v Pát 23. Zář 2016 16:15:22

Prohlížením livingu jsem našla tuto diskuzi a ani si nepamatuji, že jsem tady psala v roce 2005. A jak to bude opět brzy aktuální. Piáno o kterém jsem psala se bude opět stěhovat. Dcera se stěhuje a piáno si bere s sebou. Tentokrát asi už ne ale výtahem. Máme nový výtah a je o něco menší, myslím, že se tam nevejde. Takže dolů ze sedmého patra a u dcery do pátého nahoru. Určitě si vezmu opět firmu, ale cena bude o něčem jiném než tenkrát. S tím počítám, nedá se nic dělat. Takové řeči, že piáno se má vyhodit může mít jen člověk, který nic takového nikdy neměl a neměl k tomu ani žádný vztah. Proč vlastně s tím do diskuze vstupoval??
dáša

Odeslatod haninka.rezkova v Čtv 23. Úno 2017 21:22:10

Dobrý den, piáno rozhodně nepatří na vyhazování. Pokud někdo chce piáno vyhodit neví co chce učinit. Osobně nemám piáno ve svém vlastnictví, ale kamarádka má pro dceru. Jinak vím od ní, že se stěhováním piána jim pomohli stehovani-tavocer.cz. I s cenou byli spokojeni tak nevím. A jinak stěhovali z 9.patra paneláku do rodinného domku.
haninka.rezkova

Zpět na Ostatní a volná diskuze