stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Moderátor: Living

stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Odeslatod emisa v Pát 24. Čer 2005 9:23:19

prosim poradte, rozhodli jsme se pro novy "bytovy doplnek"- pianino, ale nejak se nam to vymklo z rukou....mate nekdo zkusenosti se stehovanim pianin? je mi jasne, ze moznost je oslovit stehovaci firmy, ale ty penize jsou nehorazny, ze by vedeli proc za to stehovani chteji tolik:)))
emisa

Re: stehovani stareho pianina - zkusenosti?

Odeslatod Morana v Pát 24. Čer 2005 9:38:25

Manžel je ladič a i opravuje piana, pianina, takže s tím stěhováním si dost užívá. Ale jinak používá takové "lyžiny", to jsou 2 dřeva spojená na cca šířku piana, je tam zarážka, aby nespadlo, když to jede po schodech, ale stejně je to dřina. Nejlépe jsou třeba 3-4 chlapi.
Ale co vím, že manžel z toho piana vytáhne vnitřek, aby se nějak nepoškodil. Bohužel to nejtěžší je ten rám (bývá třeba celopancíř) a ten dělá ten největší problém. Jinak pozor na nožičky, nebo chytání piana na straně, kde jsou klávesy, lehce se to může ulomit.
Nevím jestli jsem poradila, ale dovážel si a odvážel dost pian a co si pamatuju vše v pohodě. Jednou mu ale volal jeden človíček, že piano doma posouval a chytil ho za pedál a ulomil ho. Taky se mu to nějak vymklo z rukou....
Morana

Odeslatod Iva.P v Pát 24. Čer 2005 12:27:16

Stěhovala jsem pianino 3x- Petrof- vždy přežilo akupodivu se ani nerozladilo.
Poprvé stěhovali známí - 6 chlapů- nesli ručně- tedy se záběrem zezdola nahoru a nadřeli se jak koně-šlo o čtvrté patro.
Pak 2x stěhování do paneláku- 8.patro- 2 profíci s popruhama-nesli na zádech- bylo to před 15 lety- cena byla v rámci stěhování, já jim každýmu dala ještě stovku,když jsem s úžasem sledovala,jak to nahodili na záda a s 3 přestávkami to vynesli nahoru.

Loni jsem se stěhovala do domku- opět stěhovací firma.ale za l schod 30 Kč a ještě nějaká suma za posun po rovině-to si už nepamatuju. Dali mi slevu asi 2 000 Kč, protože jsem stěhovala celý byt. Celkově stěhování klaviru vyjde po l městě asi kolem 4-5 tisíc. Je to síla, ale k amatérskému stěhování bych už dneska neměla odvahu někoho přemlouvat.
Iva.P

Odeslatod dáša v Stř 29. Čer 2005 15:40:35

Mám už trošku starší zkušenost se stěhováním klavíru. Dcera letos ukončila první ročník druhého cyklu, takže osm let. Pracovala jsem tenkrát na učilišti a myslela jsem si, že to nějak sfouknem s učněma. Z jiné školy jsem si chtěla půjčit auto s plošinkou. Nevěděla jsem kolik kluků bude třeba,ale nakonec jsem si vzpoměla na mou spolužačku na střední škole, které bratr právě na nějakém učilišti přišel k úrazu. Něco moc těžkého zvedali a praskla mu cévka v hlavě a ochrnula mu ruka, trvale. Víc si nepamatuji, ale ta příhoda mi zůstala v paměti. A tenkrát před těmi osmi lety jsem si na ni vzpoměla. Co ušetřím, stejně musím každému něco dát, auto mi zadarmo taky nepůjčí, bydlíme v sedmém patře a nevím jestli se vejde do výtahu. A hlavně, někomu se něco stane a budeme nešťastní všichni. Proto jsem si najala firmu, naštěstí se klavír vešel do výtahu, ale museli ho překlobit na bok a tenkrát to přišlo na 1300,-- kč. Jinak ale za každé patro myslím brali 150,-- Kč navíc. Je to dávno, dnes to bude určitě víc.
dáša

Odeslatod Doňa v Stř 29. Čer 2005 15:55:08

Klavir jsem stehovala zrovna nedavno a zalezi na domluve se stehovaci firmou. Stehovali mi ho v ramci mesta - z prizemi baraku do cinzaku 1.patra, cca 1 km a rekli si myslim o 1200. Byli na to 3 chlapi a dost se nadreli. Ale co jsem zjistovala tak nejlepsi jsou 4 chlapi s popruhama, s tim je to mnohem jednodussi. Tem mym ten jeden nejak vypad. Jejich problem. Taky je dobre, pokud nechcete aby vam ho nijak poskrabali ho necim obalit.
Doňa

Odeslatod Marikas v Pát 05. Srp 2016 12:04:04

starý piáno bych spíš vyhodila je to hrozná námaha..
Marikas

Odeslatod dáša v Pát 23. Zář 2016 16:15:22

Prohlížením livingu jsem našla tuto diskuzi a ani si nepamatuji, že jsem tady psala v roce 2005. A jak to bude opět brzy aktuální. Piáno o kterém jsem psala se bude opět stěhovat. Dcera se stěhuje a piáno si bere s sebou. Tentokrát asi už ne ale výtahem. Máme nový výtah a je o něco menší, myslím, že se tam nevejde. Takže dolů ze sedmého patra a u dcery do pátého nahoru. Určitě si vezmu opět firmu, ale cena bude o něčem jiném než tenkrát. S tím počítám, nedá se nic dělat. Takové řeči, že piáno se má vyhodit může mít jen člověk, který nic takového nikdy neměl a neměl k tomu ani žádný vztah. Proč vlastně s tím do diskuze vstupoval??
dáša

Zpět na Ostatní a volná diskuze