Laserová vodováha

Moderátor: Living

Laserová vodováha

Odeslatod Surfman v Sob 19. Bře 2005 14:42:35

Máte někdo zkušenosti s laserovými vodováhami?
Chystám se stavět a uvažuji o koupi laserové vodováhy. Vzhledem k tomu, že na trhu se vyskytuje poměrně velké množství různých typů, zajímaly by mě vaše zkušenosti s použitím a doporučení jaká z vodováh dostupných na trhu (v rozumné cenové hladině) se vám osvědčila, případně vaše názory na univerzálnost doporučeného typu.

Diky

Surfman
Surfman

Re: Laserová vodováha

Odeslatod Schmalz v Ned 20. Bře 2005 0:01:04

Ahoj,
mám zkušenosti (profesionální) s vodováhou HILTI. Pohoda. Jinak si myslím, že je to použitelný způsob s jakoukoli vodováhou, kromě těch supermarketových za 800,- Kč, protože mají špatné stojan a držáky, stačí do nich ťuknout a je to v čudu.
Schmalz

Odeslatod Mike v Ned 20. Bře 2005 4:03:01

Jde o to jestli mate na mysli vodovahu ktera promita laserovy bod a nebo laserovy paprsek (caru)...........mrknete na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=40485&item=7501236427&rd=1

nevyhoda u techto je ta ze koncovka, ktera promita paprsek je magneticka, a podle toho jak se natoci tak je bud horizontalne nebo vertikalne....nevyhoda je to kvuli presnosti a zvysuje se tak moznost 'zasantroceni' koncovky

Take zalezi na tom, jak aktivne budete vodovahu pouzivat. Ja osobne mam zkusenost s porter cable http://media.ptg-online.com/media/pc/Owners%20Manuals/20021115200000_En%20905067%20-%2003-21-02.pdf
Mike

Odeslatod Pepa v Ned 20. Bře 2005 12:10:51

ahoj,
pisu pouze muj nazor.Jsem remeslnik(truhlar) a take jsem v loni dostavel.Nejpresnejsi je hadicovka a zavazi.
Investice do jinych vymozenosti, se me zda zbytecna a nejsou v zadnem pripade tak presna!Sice urychli a usnadni praci,ale ten vysledek.......
Pepa

Odeslatod Mike v Ned 20. Bře 2005 14:06:48

Pepo, ta nepresnost by mohla byt na diskuzi, navic hadicovka ma specificke vyuziti, tudiz je jeji variabilita znacne omezena (je ale pravda, ze na to k cemu je primarne urcena je skutecne vynikajici ................... laser se ji tezko, pokud neni laser za desitky tisic, bude rovnat)
Mike

Odeslatod Surfman v Pon 21. Bře 2005 22:31:05

No co se týka přesnosti, udávají u těch v rozumné cenové hladině 0,5 mm/m. to mi při zedničině nepřijde tak špatný. největší odchylka pak činí na 10m 0,5 cm.

Připadá mi, že to člověku může značně usnadnit a urychlit práci, jestliže se mu na zed promítá přislušná linka. Ale samozřejmě se mohu mýlit. Proto bych uvítal více názorů na toto téma. Za předchozí příspěvky děkuji.
Surfman

Odeslatod jano v Sob 07. Kvě 2005 20:54:09

Pokial je to samonivelizacna vodovaha tak ok, (napr. Black&Decker cca 2500 Sk) Ak je to klasicka vodovaha s laserovym lucom, tak je to hlupost. Pomoze ale presnost je taka ake presne mate oko :-). Hilti, Bosch a pod profesionalne srandy za 15,000 a viac ... parada ale asi iba pre firmy.
jano

Odeslatod richardsonec v Stř 18. Dub 2018 10:10:03

Podle mě stačí taková vodováha ne? Nebo jsou důvody proč vychytavat něco s laserem?
richardsonec

Zpět na Stavba a dům