RD rýmařov

Moderátor: Living

Re: RD rýmařov

Odeslatod osef v Pát 06. Kvě 2005 22:18:17

Pro Danku: protože jsme těsně před zahájením výstavby domku, tak se hodně jezdíme dívat po stavbách a bohužel na opilé řemeslníky jsme nikde nenarazili. To si myslím, že už je minulost a naopak není vyjímkou, že se ještě ve 20 hodin na stavbě uklízí. Vždyť majitel firmy si už nedovolí někde zahrnout cihly, jiné "zbytky" protože by to platil ze svého. Je pravdou že jsme 70 km od Prahy a nevím jestli to není zkušenost s nějakými Ukrajinci nebo poláky.
osef

Odeslatod Danka v Sob 07. Kvě 2005 6:46:34

Bohuzel mam tyhle zkusenosti kazdy den na ocich.Zrovna predevcirem jsem videla takydelniky,jak opreli zapalenou svarecku o okraj strechy a odesli pryc.Ani se uz nedivim ,ze porad nekde hori.Je to fakt hruza.A byli to Cesi,hulakaji cely den cesky , slysitelnost cca 300 m.Preju ti,abys brzo neprisel o iluze,protoze ja pri rekonstrukci bytu prisla malem o rozum.
Danka

Odeslatod Roman v Stř 18. Kvě 2005 8:42:10

Jen jsem chtel poznamenat, ze na rdrymarov.cz jsou v oddile Kde nas najdete konakty na vsechny vzorovy domy po cele republice. Je jednoduchy se tam zastavit a vse si vlastnorucne osahat. Byl jsem v Olomouci v Neredine a nebylo to spatny..
Roman

Odeslatod slivovicka v Stř 18. Kvě 2005 10:48:15

To tu na livingu s nimi nemá nikdo žádné zkušenosti? Poraďte mi tedy jinou firmu na dřevostavby, se kterou máte jakékoliv zkušenosti.
slivovicka

Odeslatod Emmea v Stř 18. Kvě 2005 10:56:22

V Olomouci jsme se taky byli podívat a zdá se nám ten dům - tak jak je - docela použitelný. Asi s nimi budeme stavět, ale drobné úpravy bych si přece jenom neodpustila - vadí mi například vstup do spodní koupelny ze zádvěří a neexistence prádelny-sušárny.
Už jsme tam poměrně podrobně diskutovali s paní, která tam RD Rýmařov zastupuje, a narazili jsme jenom na jeden háček: ty domy mají dané nosné body, které je nutno dodržet. Pokud Ti vyjde takový bod do místnosti, staví se tam dřevěné sloupy. A to mi fakt v tomto konkrétním domě vadí.
už pár dní maluju svoje úpravy na čtverečkovaný papír a ne a ne se dobrat řešen. Dnes se tam chystám znovu, podiskutovat o možnostech nějakých stropních překladů nebo něčeho, aby ten sloup tam být nemusel.
Jinak se chystáme na dům 5+1 (nebo 5+kk). Ten olomoucký vzorový je úprava typového projektu NOVA 78, typ byl 4+1 a tento je předělaný na 5+1.
Emmea

Odeslatod Eda2 v Stř 18. Kvě 2005 21:14:24

Já už jsem v některých diskuzích na Livingu byl, i tady někde uprostřed mám svůj příspěvek. Může to být tenký led, kam vkročuji, ale ... Můj známý v současné době stavěl s RD Rýmařov. Musím pochválit, že dílo prý měli perfektně načasované, tým sehraný, dům od hotové desky (do té se jim moc nechce) měli do 14-21dnů, na klíč. Takže prima, mají to už za ta leta zdá se zmáknuté, takže dá se říci chválím a v tomto smyslu doporučuji. Já sám jsem obyvatel a příznivec nové dřevostavby (máme ji hotovou od ledna). A s Rýmařovem jsme před rokem taky jednali. A proč jsme s nima ale teda nestavěli, když je to taková značka, a zmáknutý systém atd? Pro cenu! Protože tehdy se mrak věcí "nedalo". Ahaa Vy chcete relizovat svůj projekt, skicu? Hmm to nejde, tak támhle na nástěnce jsou naše domy a vyberte si z nich a pak ho nějak přizpůsobíme.. Ahaaa Vy nechcete naši kuch.linku? Tak Vám z ní asi 50% odečteme.. Ahaa Vy nechcete naše okapy? Ale my jiné nedodáváme, podobně s dalšíma věcma :-( a i po očesání a pokusu o přizpůsobení domu naší představě byla cena aspoň půl milionu (tehdy na domu za milion a půl) a to je sakra moc!! Takže jsme si našli menší firmu, proťukli si ji, zadali jí poptávku na náš dům o cenovou (závaznou) nabídku a vida, to byl rozdíl ceny k lepšímu! Musím říct, že jednání bylo velice fér, ani v jediném případě po celou dobu výstavby nebyl konflikt s panem majitelem, když byla nějaká chybička nebo nerovnost, do 3dnů jsme o ní už ani nevěděli, domluvili jsme se na kompletním domě na klíč i s deskou a přípojkama, dokonce pak i na parkovacím stání, hrubých terénních úpravách, v současnosti ještě na plotě. Ani v jednom případě nám nenabídl nikdo ani z místních z obce nižší cenu za dílo, myslím třeba za srovnání terénu technikou, vybetonované parkovací stání, terasu, či ten plot.

Takže říkám, ano zmiňovaná firma v této diskuzi je i pro mě synonymem kvality, ale podle mého svobodného názoru je jasné, že je tam prostě nějaká přidaná hodnota a zase čistě dle mého názoru 25% oproti jiné konkrétní a prakticky realizované možnosti je to zrovna na stavbě domu MOC, alespoň pro mou kapsu.

Materiály jsme si určili my, takže rozhodně nebudu souhlasit s tím, že bychom měli levnější materiály, nebo méně fortelné provedení stavby. Máme např. komplet dveře Sapeli, plastová 6komorová okna Gealan, absolutně suprové lino Woodmark (jako dřevo), kotel se zásobníkem Vaillant, tašky Bramac s extra vrstvou a posypem, suprovou koupelnu (byť nevyšla čtvrt milionu), dům přesně dle našeho nákresu (dumali jsme nad ním v klidu půl roku a vyhovuje naprosto nám, pozemku a světovým stranám), vybetonované parkovací stání pro 4auta, chodníček ze zámkové dlažby, hrubé terénní úpravy.. a to vše naprosto na klíč. Materiály jsme si rozhodovali 100% sami, některé i dovezli a byly odečteny z ceny ve smlouvě, nebo jsme řekli ve kterém obchodě to a to mají. Pohoda ne? Za necelé tři měsíce bylo celé dílo, ale i s deskou hotovo a to se stavělo jak vidno přes zimu! Když bylo pak v únoru venku i mínus 17stupňů, my si topili pohodově na pětadvacet trvale a spotřeba max. za týden? 59m3 plynu, jen! Včetně ohřevu teplé vody pro 2lidi. Ještě zbývá dodat parametry domu, takže přizemní bungalow, pochozí půda jako uložiště na věci, dispozice 5+1, jídelna, komora, zádveří, terasa, celkově 125m2 plochy uvnitř a cena kousek přes 2,1milionu i s venkovníma pracema, prostě komplet. Takže já bych ani dnes neřešil jinak. Najít si slušnou firmu (a to mlže být opravdu háček..), sehnat třeba svůj stav.dozor, a asi nejlíp chtít od té firmy komplet na klíč (aby se nevymlouvala, že něco zkazili ti předtím), pohlídat si je, platit jim v určených 5-10 splátkách a je klid. My bydlíme od konce ledna a jednoznačně super! Smím nějakou fotku pro inspiraci? :-) Čaute.
Přílohy
obyvakcelyholy_m.jpg
image/jpeg
obyvakcelyholy_m.jpg (80.8 KB) Zobrazeno 3517 krát
dscn4363m.jpg
image/jpeg
dscn4363m.jpg (51.71 KB) Zobrazeno 3514 krát
dscn4545m.jpg
image/jpeg
dscn4545m.jpg (124 KB) Zobrazeno 3514 krát
dscn4537m.jpg
image/jpeg
dscn4537m.jpg (98.31 KB) Zobrazeno 3520 krát
Eda2

Odeslatod Jana Plamínková v Úte 14. Čer 2005 7:27:32

Prosím Vás, neposlal byste mi kontakt na tu "vaši" firmu? To, co píšete, zní skoro jako pohádka, myslím, že jste měl neuvěřitelné štěstí. Také uvažujeme o dřevostavbě... Díky.
Jana Plamínková

Odeslatod Akina v Úte 14. Čer 2005 10:05:50

Přidávám svoji zkušenost s RD Rýmařov. Po jednom setkání se zástupci této firmy jsme se rozhodli, že s nimi rozhodně stavět nebudeme. Ačkoliv jsme jim řekli, že máme vlastní studii RD, podle které chceme stavět, neustále nám nutili svoje domy. Vybrali jeden a ten začali upravovat, aby vypadal trochu jako ta naše studie... No vznikla z toho docela pěkná hrůza. Když jsem třeba řekla, že chci špajz, tak mě začali přesvědčovat, že to se přece dnes už nestaví, že je to zbytečné, že stačí 1 skříň v kuchyni navíc. To mě přesvědčilo, že s nimi opravdu ne. Očividně nejsou schopni postavit nic jiného než svoje typové domy. Taky vše vybavení je standardní (mezi námi spíž podstandardní) a za vše navíc či jiné se dost připlácí.
Akina

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům