Čistírna nebo septik

Moderátor: Living

Re: Čistírna nebo septik

Odeslatod Simona v Stř 30. Bře 2005 14:50:19

Ahoj Helen,
v územním řízení nás informovali,že musíme mít septik s pískovým filtrem,ikdyž budeme napojeni na obecní kanalizaci.Byla bys tak hopdná a napsala na kolik to příjde a kam pro info?
Simona

Odeslatod Michal v Stř 30. Bře 2005 15:04:33

Našel jsem docela zajímavý článek o této problematice, snad ten odkaz bude fungovat.
http://www.enviweb.cz/?secpart=voda_archiv_fcgeb_cz_
Michal

Odeslatod Petr M v Čtv 07. Dub 2005 11:24:10

Taky jsem to řešil a na úřadu dělali neskutečné problémy, protože trvali na žumpě a že se nic nesmí vypouštět, i když to jde z čističky a vody jsou podle našich norem OK a dělají to v chráněných kraj.oblastech. Hold ouřadové...
Takže nakonec mám navržen septik, zemní filtr, kontrolní jímku (z té budu "naoko" všechny ty vody čerpat, aby byl uspokojen úřad) a dál trativod s odvětráním. Známý dělá bazény, jímky, septiky, takže bude sleva :)
Co se týká zalévání, tak bych ty vody použil tak maximálně pod stromy, ale určitě ne na zeleninu, i když prdět, aby to vonělo po azuritu by bylo příjemné... :)
Geologický posudek mě stál 3 000,-, ale pak začaly problémy se starostou, s úřadem, takže se mi územku táhne už od loňského července a teď čekám na nabytí právní moci.
Petr M

Odeslatod Helen v Čtv 07. Dub 2005 13:42:06

to Simona:
teď jsem se dívala na aktuální ceník "naší" firmy a ceny jsou následující: biologický tříkomorový septik cca 20 tis., filtr cca 16 tis, obojí s kapacitou 5 připojených osob. Výrobců je celá řada a jistě najdeš na internetu nějakého blízko vás.
Helen

Odeslatod dundee v Stř 13. Dub 2005 12:45:45

Nevim jestli sdeleni informace o dodavateli je skryta reklama, ale myslim, ze toto forum je dobrovolne a pripojuje se ten kdo chce a cte to co chce. Opravte mne pokud se mylim.
Takze pokud tomu nic nebrani, myslim, ze si navzajem muzeme sdelovat kontakty na overene dodavatele. Pokud si chce nekdo delat skrytou reklamu, tak myslim, ze bude asi docela snadne na to prijit, ale stejne je na kazdem, aby tuto informaci nalezite odfiltroval.
Takze pokud muzu pozadat Helen o info na "jejiho" dodavatele, budu rad, protoze ty ceny vypadaji velice zajimave.
Dekuji.
dundee

Odeslatod Danča v Čtv 14. Dub 2005 23:05:11

Bydlíme v CHKO Lužické hory, máme ČOV s vyústěním do potoka,vše bez problémů. Ovšem nejlepší je prý využít vodu na zalévání. Docela lituji, že jsme neudělali ještě plastový zásobník navodu pro zalévání. V létě je dost málo vody a vesměs používání pitné vody (i ze studní) na zalévání je zakázáno. Takhle by bylo po problémů. V ČOV se nesmí používat přípravky desinfekční ! Ničí se tak bakterie, na jejich principu jsou ČOV postaveny.
Danča

Odeslatod Helen v Pát 15. Dub 2005 11:43:28

to dundee: http://www.balast.cz/
Helen

Odeslatod dundee v Pát 15. Dub 2005 15:29:04

to Helen :

Dik, uz jsem si to dal mezi oblibene :)
dundee

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům