Plastová okna-profily a kování

Moderátor: Living

Re: výběr dodavatele

Odeslatod Viliam SR v Čtv 05. Kvě 2005 16:42:02

pokial môžete tak si vyberte trocal radí sa do prvej 5 na svete. Profilovú zmes im vyrába Kommerling a tý špička sú. Kovania roto - maco sú skoro rovnaké , ale u rota je moznosť namontovania 4 polohového sklápania. Maco má iba jednopolohové spárové prevtrávanie.

Majdlen
Viliam SR

Re: Plastová okna-profily a kování

Odeslatod Viliam SR v Čtv 05. Kvě 2005 16:50:03

pre Hanach s Dimex Accord robil som s týmto profilom asi 3/4 roku dakujem pekne už nikdy viac. Profily len Nemecká Veka, Kommerling, Trocal,Deceuninck, Rehau. Kovania : GU, Winkhaus, Roto Maco ..................... Aubi

Majdlen
Viliam SR

Odeslatod Andrea1 v Pon 20. Čer 2005 17:36:01

Pracuji ve firmě na dodávku a montáž oken.
Byla jsem na školení co se týká skla - a tam nám odborník od výrobce skla říkal, že lepší je nerezový rámeček než swisspacerový ( umělý)..
Měl sebou i různé tabulky s výsledky testů takže tomu věřím.
Andrea1

Odeslatod Ladislav Platil v Pon 20. Čer 2005 18:04:31

For Andrea1: no pokud firma pana odbornika vyrábí pouze izolační skla s nerez rámečkem, tak se tomu nedivím. Myslím, že se nedá říct, že by byl jeden z nich lepší, instinkt mi říká, že nerez by měl být lepší, ale od nezávislých odborníků mám informace, že Swisspecer je OK. LP.
Já nepracuji přímo pro žádnou firmu, ale jako poradce a konzultant v oblasti nejen oken, ale i izolací, střech ( zejména šikmých), zabývám se NED, PD, úsporami energie, stavební fyzikou, tepelnou technikou, atd.
PS: Nepochybuji o tom, že Váš odborník říkal co říkal, ale úplně nesdílím tyto názory! LP.
Ladislav Platil

Odeslatod Lomoz v Čtv 23. Čer 2005 10:37:53

Máte někdo zkušenosti nebo porovnání s jinými profily? Nabízají mi okna z materiálu Thyssen elite.

Děkuji Lomoz
Lomoz

Odeslatod Hannah v Čtv 23. Čer 2005 12:49:45

To Viliam SR:

Díky za odpověď.
Jsou skutečně tak špatné? V čem vidíte jejich hlavní neduhu.

Díky.
Hannah

Odeslatod Ota v Ned 26. Čer 2005 13:16:18

Chystáme se vyměnit 20 oken v rodinnném domku z 30.let.Stará okna jsou špaletová
asi 120x160cm velká, zeď 45cm se chystáme zateplit 8cm polystyrenu.
Které plastové profily a kování by byly nejvhodnější? Kolik komor zvolit?
Je vhodné předsadit okna před špaletu, aby nebyla utopená?
Nabídku máme na profily: Salammandr(kování Aubi 300), Rehau(Maco), Gealan(Siegenia),
Ideal 4000(aubi).
Děkujeme za radu.
Ota

Odeslatod janula v Čtv 30. Čer 2005 14:54:16

neviete ako su na tom s kvalitou okna Schuco??
janula

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům