zahradní schody

Moderátor: Living

zahradní schody

Odeslatod Blanka v Pát 14. Led 2005 13:09:29

Může mi prosím někdo poradit, případně předat svou zkušenost. Máme u starého venkovského domku v zahradě schody z pražců, které se tam velmi hodí, ale již se začínají rozpadat. Nové(jiné) nemohu sehnat, tak uvažuji o tom, co by se hodilo jiného a jediné, co mě napadlo jsou cihly, nejlépe staré.Poraďte , kde je sehnat (při nejhorsím i nové). Nebo třeba znovu pražce.Uvítám i jiný nápad, případně radu týkající se firmy, která schody dělá, výrobce těchto ostře pálených cihel atd. Domek je mezi Litoměřicemi a Štětím.
Blanka

Re: zahradní schody

Odeslatod romana v Pát 14. Led 2005 13:23:33

ahoj,
protoze jsi z jineho konce republiky, tak ti poradim - protoze na nasem konci na prazce cekame my. obrat se na nadrazi na prednostu, ten ti rekne presne za kym jit - ty prazce ma na starosti nejaky sef stavebni udrzby a prodavaji se od jara do leta - jeden za 6 korun.
ale u nas je "poradnik" - proste musis se ptat kazdy tyden a jednou se podari, je o to velky zajem.
my chceme delat chodnicek - mohla bys mi poslat nebo dat sem foto vysich schodu, abych videla, jak se to da upravit?

Diky!
romana

Re: zahradní schody

Odeslatod Helen v Pon 17. Led 2005 9:00:43

Máme schody z hrubě opracovaných žulových kvádrů. Jezdili jsme celý rok na skládku inertního materiálu (zemina, cihly a kámen z bouraček, vyřezané větve apod.) a vozili domů žulové kameny. Výhodou kamene je samozřejmě to, že je věčný, pokud je dostatečně hrubý tak neklouže ani za vlhka a v moderní i staré zahradě vypadá výborně.
Helen

Zpět na Stavba a dům