ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
12.12.2019 08:13
...
12.12.2019 07:22
...
14.12.2019 06:09
Re: Kde koupit kvali...
13.12.2019 20:12
...
13.12.2019 22:44
...
13.12.2019 22:42
...
08.11.2019 14:20
Re: To je nádhera....
29.09.2019 21:55
Re: Výhody a nevýhod...
14.12.2019 12:25
Vidalista 2.5 Mg...
13.12.2019 07:12

Centrální vysavač

Moderátor: Living

Centrální vysavač

Odeslatod Marta v Čtv 30. Pro 2004 13:48:53

Dobrý den, při plánované stavbě RD přemýšlíme o systému centrálního vysávání. Máte zkušenost? Přivítám rady a připomínky.
Marta

Re: Centrální vysavač

Odeslatod romana v Čtv 30. Pro 2004 14:28:49

ahoj,
mame, jsme velmi spokojeni - urcite najdes spoustu serveru s odbornymi radami a overenim kvality znacek, tak ja ti dam jen tipy, ktere se osvedcily (ci neosvedcily) nam a znamym:
1. klapka - mame jen v kuchyni, coz chyba - priste bych si ji nechala udelat jeste v chodbe, protoze na zametani pisku a necistot z dlazby by byla idealni.

2. pripojka v garazi - tu bych naopak zrusila, protoze do vestavene garaze dosahne dlouha hadice a je tam teda uplne zbytecna. rikam ji "garsonka pro pavouky".

3. vysavani krbu - vynikajici vec, pokud pocitate s krbem! k nezaplaceni! maji znami, my nemame, nevim jestli lze kombinovat tuto fci s vysavanim vody (tu mame my)

4. vysavani vody: mame velke akvarko (200l) pro zelvu a je to uplne senzacni vec - nejen na mesicni vymenu vody, ale taky na odsavani necistot ze dna. Da se samozrejme luxovat i rozlita voda nebo voda z ucpaneho drezu. Dokonce je ti pry lepsi z duvodu hygieny, protoze trubky se proplachnou od roztocu, prachu...

5. delka hadice - tu nejdelsi! hadice je lehounka a i ta nejdelsi je dostatecne lehka pro zenskou. my mame, tusim, 15m.

Kdybys chtela vedet znacku a typ, podivam se ti, ale urcite najdes spoustu dalsich rad, tak bych se do polemiky nepoustela. Zcela jednoznacne ti ovsem vysavac doporucuju.
romana

Odeslatod Marta v Čtv 30. Pro 2004 15:39:18

Díky moc za připomínky. Máte CV už dlouho? Můžu se jen tak orientačně zeptat na cenu? To mokré vysávání mě docela zaujalo, máme malé děti a pořád je něco vylitého...Pokud bys mi mohla napsat i firmu, která vám to dělala - klidně do mailu, budu ráda.
Ještě jsem se chtěla zeptat, co když se vysavač někde v rozvodech ucpe - už se vám to stalo? Možná se to dá dobře propláchnout tou vodou...
Marta

Odeslatod pavel v Čtv 06. Led 2005 22:09:10

Máme Huskyho, rozvod ve třech patrech, mokré vysávání bez separátoru. za cca 2 roky se nic neucpalo. Po vysávání vody je nutno nechat bežet naprázdno kvůli vysušení trubek. Do trubky by se nemělo nic podstatného dostat, protože přípojné zásuvky mají tkz. ostré koleno. Co projde tudy, projde na 100% zbytkem. Do novostavby doporučuji.
pavel

Odeslatod romana v Pát 07. Led 2005 9:48:26

Ahoj,
my mame taky Huskyho, stejne jako Pavel.
Ucpal se nam nedavno, vysala jsem kousky polystyrenu, ktere se proudem vzduchu upechovaly, takze prestaval vysavac postupne sat.
Tak jsme zavolali opravare, ten prisel, nalil tam vodu a tim se koule vznikla z polystyrenu uvolnila.
Ale nevim, jak se resi, kdyz je ucpavka pevna - rikal, ze zalezi na tom, kde zjisti ucpane misto. Nam se to nastesti nestalo, takze jsem se o to nezajimala - ale myslim, ze to ti rekne kazdy z tech monteru.

Jinak jeste mne napadlo - podle firmy, co jsme to od nich koupili se ty trubky daji dobre vycistit tim, ze se vysaje voda s nejakym saponatem - jeste jsem to nedelala.

Pavle, my nechavame vysavac bezet na prazdno po mokrem vysavani jen cca 1, 2 minuty - je to tak v poradku?
romana

Odeslatod Petr v Pát 07. Led 2005 9:59:06

S manželkou se letos chystáme začít se stavěním a o CV taky uvažujeme, tak by mě ta cena, samozřejmě +- zajímala. Máme menší RD, přízemí a podkroví a z boku k tomu "přilepenou" garáž.
Petr

Odeslatod Jitka v Pát 07. Led 2005 10:31:16

Máme taky Husky vysavač, před pěti lety nás pro dvoupatrový dům vyšel na cca 55 tis. Kč. Nejvýznamnější položkou je samotný agregát, máme i mokré vysávání. Poslechli jsme rady firmy a dali zásuvky i tam, kam bychom je sami nedělali (půda, sklep), v ceně to bylo nevýznamné. Je pravda, že většinu jich opravdu používáme a v případě např. změny rozmístění nábytku by došlo i na ty, které dosud nepoužíváme. Vysavač používáme naprosto bez problémů a bez jediné závady, rozhodně je příjemnější přenášet po schodech lehkou hadici, než nosit celý vysavač a s dnešní cenou sáčků a i kvalitních vysavačů samotných se cena určitě brzy vrátí. Navíc, když mám někde možnost luxovat s "běžným" vysavačem, vždy mě překvapí, jak málo táhne a co práce dá s ním vysát všechny nečistoty.
Do novostavby bych s centrálním vysavačem vůbec neváhala, my sami jsme ho zaváděli do starého domu a např. klapku do kuchyně jsme nemohli dát, protože to technicky nebylo možné. Do kuchyně i na chodbu k přezouvání bot bych ji rozhodně dala.
Jitka

Odeslatod Hanka v Pát 07. Led 2005 10:47:01

jak je veliký agregát a musí být speciální podmínky na umístění ( starý dům)
Děkuji
Hanka

Další

Zpět na Stavba a dům