testy pitné vody

Moderátor: Living

testy pitné vody

Odeslatod Kača v Úte 21. Pro 2004 11:50:13

Dobrý den! Máte někdo zkušenosti s testováním pitné vody? Stačí pouze zanést vzorek vody na hygienickou stanici a nechat otestovat?
Děkuji za odpovědi.
Kača

Re: testy pitné vody

Odeslatod Verjan v Úte 21. Pro 2004 12:00:27

Slyšela jsem, že na hyg.stanici Ti dají nějaké nádoby a určitě Ti řeknou jak postupovat. Myslím, že musíš nějakou vodu nechat odtýct a teprve potom načerpat.
Verjan

Odeslatod Kača v Úte 21. Pro 2004 12:23:38

Díky, bereme vodu ze studny, takže ji potřebujeme ověřit, zda je v pořádku.
Kača

Odeslatod Helen v Úte 21. Pro 2004 14:28:29

Rozbory vody dělají jednak Zdravotní ústavy (bývalé hygienické stanice), jednak spousta jiných akreditovaných laboratoří, záleží na tom, odkud jsi.
Pokud to chceš jen pro svoji informaci, jestli se ta voda dá pít, tak Ti dají lahve a nabereš si vzorke sama, pokud to potřebuješ k nějakému úřednímu jednání (např. kolaudace domu nebo studny) tak Ti musí akreditovaná laboratoř vodu taky odebrat. V žádném případě nestačí natočit vodu doma do jakékoliv čisté lahve, laboratoře mají vlastní vzorkovnice.
Helen

Odeslatod Hadika v Úte 21. Pro 2004 17:45:10

Rozbory vody jsem dělávala. Musíte si na hygienické stanici vyzvedout v první řadě sterilní nádoby. Tam vás laborantka poučí o všem, co se týká odběru. Popis by byl na delší psaní.
Hadika

Odeslatod Kača v Stř 22. Pro 2004 9:24:54

Díky všem, jde mi o test pro vlastní otřebu, takže se zkusím obrátit na hygienickou stanici.
Kača

Odeslatod Jarča v Stř 22. Pro 2004 9:35:06

Ahoj,
vyzvednete si láhve na příjmu ve zdravotním ústavu je jich několik v republice jen záleží kde bydlíte,budete poučení o odběru a potom to odevzdáte . výsledky by měli být asi tak do 14 dnů a cena se pohybuje asi 800,- www.pu.zupu.cz
Jarča

Odeslatod Helen v Stř 22. Pro 2004 10:16:58

Tedy na tu cenu bych se tak docela nespoléhala, v našem kraji se za cca 800,- pořídí jen mikračka, ale základní mikrobiologické a chemické stanovení se pohybude kolem 1500,-.
Helen

Další

Zpět na Stavba a dům