Žaluzie

Moderátor: Living

Žaluzie

Odeslatod Ivet v Stř 15. Pro 2004 7:57:02

ahoj,
mám žaluzie na plastových oknech, ty řetízkové,
Zjistila jsem ,že se když je zavřu, tak se mi poslední dobou vůbec nedovírají, nahoře ano, ale dole jsou pootevřené. Nevíte čím by to mohlo být? Jde nějak utáhnout ten provázek co v nich žaluzie sedí? Děkuji
Ivet

Re: Žaluzie

Odeslatod remus v Stř 15. Pro 2004 11:53:55

doporučuji kouknout-jestli nedošlo k uvolnění žaluzie-resp.lamel tak,že ty poslední se dotýkají okenního rámu-k tomu uvolnění dojde vždy-prostě ten materiál si "sedne"-a pak to dělá onu neplechu-co s tím----?odeprat jednu-dvě lamely.může taky být nějaký problém v ovladání-ale to se málokdy stane-takové jsou mé 12-leté zkušenosti
remus

Odeslatod Ivet v Stř 15. Pro 2004 12:13:10

děkuji, žaluzie prozkoumám.
Ivet

Odeslatod Ivet v Čtv 16. Pro 2004 7:36:12

TO REMUS:
Tak to vypadá, že si žaluzie opravdu "sedly". Moc prosím o radu, jak vyndat lamely (postup), a odkud, jestli od spodu či ze shora. děkuji
Ivet

Odeslatod remus v Čtv 16. Pro 2004 20:35:08

no jednoduše-ale jak to vysvětlit?-odebírá se dole-žaluzie je ukončena takovou lištou-na ní leží jedna krycí lamela-aby nebyly vidět-vnitřnosti-je to posazené do jednoho patra žebříčku-a to musíme posunout o jeden stupínek na žebříčku výše-lamelama prochází-jak to nazvat?"plochý provázek ,který plní úkol vytahování a spouštění žaluzie-prochází tou spodní lištou,přes takovou plastovou průchodku- vniž je jištěn plastovým klínkem-ten je třeba vytáhnout-a to tak,že nadzvedneme tu krycí lamelu nad lištou-a ten klinek vytlačíme směrem dolů-tim se toto upevnění uvolní-vyvlíknem lištu z žebříčku a posunem jí o jeden stupeň výš a zpětně složíme-není to nic složitého-ten postup co jsem popsal možná není ideální-ale snad vám pomůže-když tak dejte vědět-jak vám to šlo
remus

Odeslatod Ivet v Pát 17. Pro 2004 7:39:02

děkuji, o víkendu se do pokusu pustím, určitě dám vědět jak do podpadlo.
Hezký víkend.
Ivet

Odeslatod Ivet v Stř 22. Pro 2004 11:12:00

TO REMUS:
tak jsme vyndali lamely podle návodu, sice jsem si to myslela, že to bude tento způsob, kterého jsem se chtěla vyhnout, ale zkusili jsme to na jedné žaluzii a bohužel, je pravda, trošičku to pomohlo, ale né uplně a ta žaluzie tam chyběla, nešlo to stáhnout uplně dolu. Dopadlo to tak ,že jsme jí tam opět nasadili a stále zavíráme opačně. Ale i tak děkuji.
Ivet

Zpět na Stavba a dům