Z ložnice bude garáž

Moderátor: Living

Z ložnice bude garáž

Odeslatod Marek v Pon 13. Pro 2004 16:14:42

Zdravím,

nedávno jsme si koupili domek a protože nám auto jen tak stojí před barákem uvažoval jsem o tom, že bychom z jednoho pokoje udělali garáž (není možno přikoupit pozemek vedle nás a na náš pozemek se nedá dobře dojet). Celá operace bude obnášet odřezání radiátorů pod oknem, nový překlad, rozšíření okna a protažení až k podlaze a namontování garážových vrat. Celé by to mělo vyjít levněji než stavba garáže.

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás nemá něco podobného za sebou, abych viděl na co si mám dát pozor atp.

Díky
Marek
Marek

Re: Z ložnice bude garáž

Odeslatod pavel v Pon 13. Pro 2004 20:02:24

Proboha, jestli muzes, tak se tomu vyhni...
Garaz uprostred domu je nezdrava zhovadilost. Auto ma totiz nadrz, ta je plna benzinu a ma odvzdusnovaci ventil. A proto se s autem v jednom dome spat nema. (to nemam ze sve hlavy, to rikaji doktori).
Ja mam auto taky pred barakem, ale tak drazi si nejsme abych ho nastehoval do loznice...
pavel

Odeslatod Marek v Úte 14. Pro 2004 8:34:34

Doprostřed baráku bych to samozřejmě nedal. Je to krajni pokoj, navic by se tam zbořila jedna stěna se spižírnou, takže garáž by měla normálně odvětrávání a dveře do ložnice by se zazdily a celá stěna by se zaizolovala... Do baráku by žádné výpary nešly.
Marek

Odeslatod Zatloukal v Úte 14. Pro 2004 10:37:56

auto má sloužit - moje auto stojí v noci pod přístřeškem, jinak je celý den venku, ženino auto stojí taky většinu času venku a nijak jim to nevadí a na kráse neubere

do baráku bych to necpal, dej si tam radši kulečník

největší hnus je nalepit garáž na bok baráku, ten dům pak vypadá úplně jinak a hnusně
Zatloukal

Odeslatod Dadun v Stř 15. Pro 2004 8:33:21

Zdar,
vhodnost umístění garáže do domu si musí každý rozhodnout sám.
Za sebou mám akorát několik průvlaků: Je potřeba posoudit, co všechno ta zeď nese (jaký je nad místností strop?) a pořádně vše vzepřít. Ideální je dřevěný sloupek na drevěných klínech a pod a nad nějaký trámek horizontálně. Po utažení ještě zajistit hřebíčkem, aby se náhodou nerozjeli..
No a osvědčený postup je: průvlak nadvakrát (z jedné strany vybourat kapsu, zazdít traverzu nebo překlad, nechat odpočnout a potom stejně z druhé strany). Nad tím řádně vyházet kvalitní maltou, vycpat kouskama cihel a semtam zatlouci klínek, aby si zeď neměla moc kam sedat. Potom teprv vybourat díru pro vrata.
Chce to taky předem pořádně promyslet, abyste třeba po vybourání kapsy nezjistil, že kvůli vzpěrám stropu nedostanete do cíle traverzu ;) a nebo aby nový překlad nekončil zároveň s tím okenním pod ním, protože až ten původní vybouráte, tak se ten horní nově zabudovaný ve vzduchu neudrží.
Možná je to zbytečně polopatické, ale člověk občas narazí na případy... ;)
Otázka taky je, z čeho ta zeď je. Každopádně to proberte přímo na místě s nějakým "odborníkem".
Dadun

Odeslatod romana v Stř 15. Pro 2004 11:52:55

Jsem zdesena, proc by auto melo stat venku a ne v dome? Nedokazu si predstavit, ze bych se rano brodila snehem v kostymku a lodickach a skrabala skla. A naopak v lete, ze bych mela prijet na jednani zpocena, protoze auto stoji na slunci, a ne v chladku garaze? O noseni nakupu v desti a snehu, o dennodenim vyklizeni auta (mivam casto pres noc nalozene auto drahymi vzorky a vyrobky) ani nemluvim! A urcite maminky a tatinkove upevnujici deti do sedacek ci nakladajici kocarky a mimina mi to jen potvrdi. Garaz v dome musim jednoznacne doporucit!

A zdravotni hlediska? Pokud by skutecne byla zdravotne ohrozujici, tak by prece dum neprosel kolaudaci! Dnes vam nezkolauduji dum, kdyz nemate bezpecne zabradli u schodiste, takze tohle by asi neproslo. Stavebni odbornik urcite poradi, zhruba vim, ze garaz musi mit protipozarni dvere, odvetravani ap. - tedy bezpecnostni prvky, ktere zajisti jeji bezpecnou funkci.

Mimochodem: moje auto ma tedy malokdy plnou nadrz benzinu, kdyby se jeste neco odparilo, tak uz by asi nemelo na co jet :-)))

Jen do toho, preji uspech!
romana

Odeslatod Pavel v Stř 15. Pro 2004 19:57:31

Romano, blahopreji tve duvere ke kolaudacnim urednikum, zaruce dlouheho zivota...
Zkus se zeptat nejakeho chemika co se uvolnuje za plyny pri odparovani benzinu SUPER 95 a divila by ses. Paradoxne cim mas prazdnejsi nadrz, tim lip se odparuje. Nastesti se ven dostane jen velice malo tim pretlakovym ventilem. Ale i to malo patri k silne karcinogennim latkam. Necitis nic, jen vuni sveho benzinoveho milacka... Taky te to neskoli do roka. Ale pusobeni techto latek se scita a scita a az se to jednou rozjede, tak muzes uvazovat z ceho...
Takze garaz uvnitr domu klidne, ale radsi bez dveri dovnitr (i v tech lodickach to po terase prebehnes, no ne?)
Pavel

Zpět na Stavba a dům