Zkušenosti s materiály

Moderátor: Living

Zkušenosti s materiály

Odeslatod Petr v Čtv 02. Pro 2004 13:44:37

Příští rok chci začít stavět, ale ještě jsem se jednoznačně nerozhodl pro materiál, ze kterého budu dělat obvodové zdi. Předpokládám šířku nosné zdi 24-30cm a k tomu z venku zateplení PPS v tl. 20-25cm a zatím nejvíc se mi zamlouvá kombinace cihla CD INA tl. 24cm+PPS 25cm a pak tvárnice Prefabet, tvárnice z Třebovic u Ostravy a Porfixu v tl. 24-25cm+PPS 20cm. Ytong je zbytečně předražený, stejně jako všechny xxxthermy.
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s těmito materiály. Zedníci mi říkali, že Prefabet (dováží se z Polska) je proti Ytongu o dost méně přesný a že tak na garáž by ho brali, ale na domek že ne. Tak nevím. S ostatními materiály nemám zkušenosti, resp. ohlasy o tom, jak se s nimi dělá, jejich kvalitě, ceně, apod. Nikde jsem na netu ani nezjistil cenu Porfixu. Máte někdo ceník? Díky moc za odpovědi.
Petr

Re: Zkušenosti s materiály

Odeslatod Petr v Pon 13. Pro 2004 19:36:23

Nemáte někdo vlastní zkušenost se stavbou z Veloxu ? - zajímaly by mne názory a pocity z tohoto staveb. systému. Předem děkuji za odpovědi.
Petr

Odeslatod Vašek v Pon 13. Pro 2004 20:43:40

Mám stejný problém. Chci stavět a zatím nevím z čeho. Můj favorit je zatím PORFIX ten nejširší což je 375 nebo 360 cm. Zatím neuvažuji o dalším zateplení. Dneska jsem našel nějaký ceník na netu, ale zdá se být dost postarší. [url] [/url]www.mmpardubice.cz/cenik/unipol_porfix.xls.
Vašek

Odeslatod WAYNE v Úte 14. Pro 2004 7:32:23

Doporučuji Vám se podívat na debatu Porfix nebo Ytong? Myslím, že to byl Pavel, který má postaveno z porfixu a uvádí tam i adresu, kde materiál koupil. Adresa je tuším www.porfix.com. Tam najdete ceník. Jen mě Petře zaujalo, že budeš volit na nosné zdivo šířku 24 až 30 cm + zateplení.
WAYNE

Zpět na Stavba a dům