ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
18.06.2019 03:10
...
15.06.2019 13:07
Re: Jaký mrazák koup...
18.06.2019 12:52
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
18.06.2019 17:33
...
18.06.2019 13:17
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
Re: Kam uložit nábyt...
18.06.2019 12:49
...
15.06.2019 09:46

Štuk na sádrokartonový strop

Moderátor: Living

Štuk na sádrokartonový strop

Odeslatod Dasa v Ned 28. Lis 2004 11:04:33

Ahojky,
me lapalie s remeslnimi pokracuji a momentalne resim problem spatne udelaneho sadrokartonoveho stropu. Vypada tak, ze zarucene poznate vsechna mista spoku sadrokartonovych desek (bud je tam hrb anebo viditelna cca 2 cm paska - a to i po nekolikanasobnem vymalovani). Puvodni siutace docela sikovne zadelane spary v panelu byla pred nastupem techto "profesionalu" zlatym resenim (a take cca o 8 tis. levnejsim :-)).
Pokud nechci jit cestou vybourani a delani znovu, protoze by utrpely stuky na zdech, apod., chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo nejake zkusenosti se stukem na sadrokartonovem strope a zda-li je to vubec mozne a je-li to nejaky specialni stuk? Diky vsem za rady,
Dasa.
Dasa

Re: Štuk na sádrokartonový strop

Odeslatod Iva.P. v Pon 29. Lis 2004 8:12:16

Ahoj, mám sádrokartonový strop v podkroví a malíř mi udělal na něm štuk , který má mírně hrbolatý nerovný povrch, takže vypadá jako klasické zdivo.
Bylo to trochu dražší-.asi o 4 tisíce naž klasické vymalování -plocha místností je asi 90 m2- plochu sešikmených stropů ale vypočítat nedovedu .Bohužel neznám název prostředků,který použil,neměl by to být pro profes.. malíře problém sehnat.
Zaké jsme měli "nerovnosti " ve spojích sádrokart.desek a ikdyž to sádrokartonáři předělávali, nakonec jsem to vyřešily touto malbou.
Iva.P.

Odeslatod Dasa v Pon 29. Lis 2004 8:44:12

Ivo,
dekuju moc, i kdyz jsem trochu nejista z tveho psani, jestil to, o cem mluvis byl stuk anebo strukturovana malba? Nicmene povzbudive je, ze to nekdo sikovny snad jeste nejak zvlane zamaskovat. Vubec to nechapu, protoze rodice maji sadrokartonovy strop jak zrcadlo a naprosto nic na nem neni. Brali to ti vasi sadrokartonari aspon jako nejaky svuj nedostatek, neco, co se jim nepovedlo? Tj. dali slevu anebo se aspon omluvili (:-))... anebo tvrdili, ze to lip nejde, jako ti mi?
Diky jeste jednou, Dasa.
Dasa

Odeslatod Iva.P. v Pon 29. Lis 2004 12:09:04

Ahoj,jde o malbu ne o štuk.,už jsem z té stavby,zařizování a obíhání úřadů s různými potvrzeními grogy .
Iva.P.

Odeslatod Skylord v Pon 29. Lis 2004 14:53:44

Otázka je jestli už je to zaplacené. Jestli ne, tak bych jim nic neplatil, dokud to neopraví.
Jestli to už zaplacené je, tak bych to normálně reklamoval, protože toto rozhodně není kvalitně odvedená práce.
Normálně na SDK spáry nesmí být vidět.
Svědčí to špatném postupu při zatmelení spár. Normálně se tmelí 2x + horní vrstva finish tmelem. Mezi každým tmelením se to musí přebrousit.
Skylord

Odeslatod Lucie v Pon 29. Lis 2004 16:01:07

Při správném technologickém postupu nesmí být žádné spoje vidět !!

Protože to také právě řeším u naší rekonstrukce, tak jsem hledala technologický postup na internetu a našla jsem na www.rigips.cz u virtuálního domečku- podkroví je technologický postup při tmelení spár sádrokatonových desek. Na sádrokarton prodávají také speciální disperzní barvy např. Hetline LF, ale možná lze použít i "normální barvy" (k tomu jsem se zatím nedostali, takže nemám zkušenosti).
Ale jak to tak popisuješ nejde o barvu ale o špatné přetmelení spár.
Každopádně si to nenech líbit.

Držím palce při boji s řemeslníky.

Lucie
Lucie

Odeslatod Dasa v Pon 29. Lis 2004 18:15:30

Diky vsem,
je jasne, ze je to spatne, ale pokud tam ty hrby vznikly napr. tak, ze jsou krive sesazene sadrokartonove desky, tak uz s tim stejne nikdo nic nenadela. Navic se to snazi zamaskovat hodne hustym Primalexem, takze tam nadelali spoustu takovych "smrku", ze by se clovek pozvracel...
Dnes jsme meli dalsi schuzku a rekli, ze to vse opravi (zaplaceno totiz jeste neni a ja jsem sto jim opravdu nedat nic... myslim, ze by si hodne rozmysleli jit do sporu, protoze zadny soudni znalec by tohle nemohl uznat za bezchybnou praci - napr. v rohu jedne mistnosti je prasklina pres roh, nikoliv podel zdi, tj. tam museli vzit desku bez rohu a zbytek nejak dovyplnit, takze to bude delat puklinu dobudocna porad... ale to mi ted moc nepomuze, protoze i kdyz nezaplatim, divat se na to budu muset dal - vazne si nedovedu predstavit demontaz a delani to znovu, kdyz jsou stuky a dokonce vymalovano... :-))) maji takovy specificky postup: vse napred vymaluji, pak do toho opravuji, cakaji si na zed a zase to premalovavaji... ale nad tim uz jsem rezignovala, protoze dopredu nikdy nevim, co zase vymysli za inteligentni reseni a dovidam se to az pri dalsich a dalsich navstevach bytu. Nicmene ted 2.12. odejdou, ja menim zamky a zaplatim, co uznam za vhodne...
[bold] [/bold]Co se tyka tech barev na sadrokartonovyc strop... tak mam tomu rozumnet tak, ze pokud se to jimi nenamaluje a dela se to napr. obyc. Primalexem, tak tam ty mapy a fleky a smrky budou porad (napr. kvuli jine savosti podkladu) anebo je i tak nadeje na relativne dobry vysledek?
D.
Dasa

Odeslatod Skylord v Stř 01. Pro 2004 12:47:54

No tak jestli neni zaplaceno, tak je to v pohode. Chce to vsechno vyfotit a nejlepe si od nich nechat podepsat, ze to opravi. A kdyz to neopravi do smluveneho terminu, tak by bylo mozne to na jejich naklad nechat odstranit. To by ovsem zrejme znamenalo soudni spor.
Dulezite je nic neplatit dokud to nebude 100% OK a hlavne vse dokumentovat (fotografie, zaznamy z jednani, podpisy pod terminy atd.)
Skylord

Další

Zpět na Stavba a dům