plyn nebo elektrika

Moderátor: Living

Re: plyn nebo elektrika

Odeslatod eva v Ned 28. Lis 2004 21:45:37

Ještě by mě zajímala pořizovací cena na celý baráček.Dělala vám to firma, nebo sami? My máme 5+1.Díky
eva

Odeslatod Fajo v Čtv 02. Pro 2004 15:06:11

Máme v domě teplovodní podlahovku a je to paráda. Každý pokoj si nastavím jak chci a je to úplně jinej pocit než s radiátorama. Teplo je všudypřítomné a na ty moje studené nohy je to balzám. Doporučuji
Fajo

Odeslatod Standa v Stř 16. Úno 2005 16:32:04

Já jsem se rozhodl pro přímotopné elektrické podlahové vytápění. Vzhledem k tomu, že cena za kWh v plynu a elektřině se moc neliší, elektřina je levnější i pro ostatní spotřebu domácnosti, je mnohem lepší regulace elektrického vytápění a pořizovací náklady jsou naprosto nesrovnatelné. Já mám do domu 5+1 podlahové vytápění s centrální regulací (individuální pro každou místnost) pořizovací náklady cca 40 tis. Plynové topení se stejnými vlastnostmi by se pod 150 nevešlo, což je nenávratná investice. Ale nemůžu jednoduše v budoucnosti přejít na jiný zdroj energie. To může být riziko.
Standa

Odeslatod Ivana V. v Stř 16. Úno 2005 16:36:36

Asi ne moc ekonomická rada, ale rozhodně bych udělala kombinaci nebo alespoň přípravu na druhou možnost, tj. na plyn.
Zabývám se energiemi (ne těmi technickými) a plyn jednoznačně vítězí nad elektrikou co se přenášení pozitivní energie týče. První je ovšem oheň :-)) Takže tohle už neřešíme, jdeme jednoznačně do kombinace karb-kachlová kamna s rozvodem + plyn. A také čím více topení z obnovitelných zdrojů v domě, tím lépe pro všechny.
Ivana V.

Odeslatod Frantisek v Čtv 17. Bře 2005 14:11:16

Treba sa zamysliet aj nad odhrevom TUV, v pripade elektriny budete zrejme potrebovat pomerne velky zasobnik, nakolko rychlost ohrevu elektrikou bude urcite dlhsia ako v pripade ohrevu plynom - vhladom na mensie vykony(ak teba mate radi vanovy kupel, co my ano :-)
Frantisek

Odeslatod Michal v Čtv 17. Bře 2005 15:30:53

Muzu se zeptat, mate na te podlaze nejake tensi koberce nebo jen plovacku ci dlazdice?
Michal

Odeslatod Scorp v Čtv 17. Bře 2005 18:05:16

Máme elektrickou podlahovku od DEVI už 7 let a jsme naprosto spokojení. Je fakt že není tak snadné přejít na jiný zdroj tepla ale za celou dobu co topíme elektrikou jsem ani na vteřinu nezaváhal nad touto volbou. Plyn mi vede kolem pozemku, měl jsem možnost volby. Vstupní investice byly nesrovnatelně nižší než s jiným systémem. Regulaci máme v každé místnosti samostatnou což doporučuji. Abych byl objektivní na mém rozhodnutí se určitě také podepsal fakt, že prostě nemám plyn rád. Nemám rád když mi něco hoří v domě a nemám rád, když mi vede do domu plyn, kterej může jednoho krásnýho dne taky začít unikat. Ale to je jen můj osobní problém. Na podlahách máme dlažby.
Scorp

Odeslatod Marta v Čtv 17. Bře 2005 19:21:54

Scorp: všude máte dlažbu? Není to v létě studené?
Marta

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům