sněhová fréza

Moderátor: Living

Re: sněhová fréza

Odeslatod JUDr. Jánošík v Sob 31. Pro 2005 1:05:48

Co to je tady za línou verbež ??? Už Vám satelity nevoní ??
JUDr. Jánošík

Odeslatod DRAGO v Sob 31. Pro 2005 13:29:37

Sněží a sněží, asi mi upadnou ruce , nemá nikdo zkušenost se značkou MTD ?
DRAGO

Odeslatod pacificlight v Sob 31. Pro 2005 13:44:49

Fréza zcela zdarma, pouze platba 200,- /hod.
Přílohy
makat.jpg
image/jpeg
makat.jpg (14.76 KB) Zobrazeno 927 krát
pacificlight

Odeslatod Evuska v Sob 31. Pro 2005 14:33:47

Úvodní dotaz této diskuze jsem psala já. Do ledna roku 05 jsem různě zjišťovala i jinde. Např. sousedé potvrdili slova Jardy, že v našich podmínkách (cca 610 m n.m.)a v případě, že většinou není možné z časových důvodů nastoupit na odklízení sněhu okamžitě, mám zapomenout na elektrickou frézu.
Nevím jak nyní, ale počátkem roku 05 nebyla nikde v nabídce fréza v cenové relaci 15 - 20 tis. Kč - tak nějak jsem si představovala nejslabší a nejjednodušší z té silnější kategorie. V lednu jsem zaváhala nad frézou za 23 tis. Kč a později, při nástupu "druhé" zimy někdy v polovině února jsem u Mountfielfa koupila tehdy jedinou možnou, TORO CCR 2450 (cena 26 900 Kč před "kolem štěstí").
Jsem s ní maximálně spokojená, lividuje i několik dnů staré sněhové bariéry (sedlý a zmrzlý sníh), které silničáři pravidelně přihrnují ze silnice. V blízkém sousedství mají sousedé další frézy stejné značky a výkonu, liší se jen v šíři.
Předpokládá se asi, že s frézou tohoto typu budou pracovat hlavně muži. Pokud by ji měla obsluhovat žena (třeba jen občas), doporučuji, aby si před koupí vyzkoušela, jestli ji vůbec nastartuje. To je totiž pro mě jediný, ale někdy zásadní problém...
Evuska

Odeslatod DRAGO v Sob 31. Pro 2005 16:33:13

to Evuška:
Za stejnou cenu lze koupit dvoustupňovou frézu s kovovým šnekem a čtyřtaktním motorem, ale i tak děkuji. Důležité je že Ti slouží a jsi s ní spokojena. Já půjdu spíš do čtyřtaktu s kovovým šnekem
DRAGO

Odeslatod DRAGO v Stř 04. Led 2006 18:45:39

Už nic k sněhovým frézám? Zkusme ještě přispět praktickou radičkou.
Ď
DRAGO

Odeslatod petr402 v Stř 04. Led 2006 20:39:00

Jak napsal Pacific - pokud není člověk na horách, tak 3 x za zimu 10 cm odhrne i bez frézy. Jen další krám do baráku.
petr402

Odeslatod Ajka1 v Stř 04. Led 2006 21:01:39

Ještě prosím o zkušenosti se sněhovou frézou. Nutím manžela již druhý rok ke koupi tohoto stroje. Jeho názor byl, že je to pro lenochy, co se bojí trochu máknout. Já jsem se vždy závistivě dívala po lidech, co krásně odfukují sníh /hlavně je to vidět ve městech/. Ale LETOS už opravdu nemůže i manžel. Bydlíme na Valašsku, přívaly sněhu jsou více jak týden nekonečné, neustále vyhrabávání cestiček, místa pro auta, sousedy pro hromady sněhu nevidíme. Dokonce jsme si museli včera bagr, aby odhrnul část sněhu od domu na louku za domem. No prostě hrůza.
Ajka1

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům