sněhová fréza

Moderátor: Living

Re: sněhová fréza

Odeslatod MilanP v Čtv 05. Led 2006 0:43:38

Petr 402: Je pravdou, že 60letý a mladší muž je schopen odklidit hromadu sněhu. Náš bytový dům však obývá mnoho osamělých žen a hodně starších párů.A ti mají službu často právě v týdnu, kdy to " sype".
Právě proto hledáme alternativu: koupíme stroj a zaplatíme mladého muže, který to odklidí. Ne však lopatou, ale vhodným strojem. Proto vítáme debatu na dané téma.
MilanP

Odeslatod nadik v Čtv 05. Led 2006 7:51:01

nevidím na tom nic špatného, nemusí být člověk hned líný, když si chce pořídit frézu na sníh. Prádlo také už nepereme ručně a nádobí mnohým myje myčka :-). I u nás v nadmořské výšce něco málo přes 500m máme letos sněhu, že starší generace nepamatuje. Minulý týden jsme vyhazovali 60 čísel sněhu, aby jsme vjeli aspoň do zahrady k sousedům u cesty, když my máme domek od cesty dál a byli jsme úúplně zasypaní. Prostě dobrá fréza by jistě bodla. ;)
nadik

Odeslatod VeronikaF v Čtv 05. Led 2006 8:08:15

U nás by fréza letos bodla taky a to bydlíme u Prostějova. Když už manžel sníh poněkolikáté odklidil a šel si odpočinout (konečně přestalo sněžit), tak se ozvala šílená rána a opět měl o práci postaráno - spadl všechen sníh ze střechy.
Před domem (a to v celé naší ulici) už není sníh kam dávat, každý ho má před předzahrádkou na cestě a to jsou hromady přes metr vysoké. Na zahradě to je podobné, jestli to najednou roztaje, tak nebudeme muset pořizovat bazén. Budeme se v tom čvachtat ještě v srpnu.
Mám ale obavu, že jakmile frézu pořídíme, tak u nás tak 10 let sníh ve větším množství nenapadne.
VeronikaF

Odeslatod DRAGo v Čtv 05. Led 2006 11:56:19

Vidím, že majitelů fréz mezi diskutéry moc není
DRAGo

Odeslatod Tlustá Cecilie v Čtv 12. Led 2006 16:25:27

Máme podobné podmínky, ale složitější o to, že máme ke garáži z cesty asi 20 metrů a musíme prohazovat na šířku auta. No a já jsem vozíčkář, takže chodníčky široké alespoň 80 centimetrů. Manžel, také invlida, po mozkové operaci a dvou infarktech nebyl schopen i malou nadílku sněhu sám uklízet. Takže jsme byli závislí na pomoci jiných. No a když to nešlo, tak jsme zůstali ve vlastním domě zavřeni jako v kriminále. Proto tvrdím, že sněhová fréza je požehnání. Alespoň pro nás. Jenže těžkou motorovou a drahou frézu jsme koupit nemohli, tak jsme pořídili levnější a lehčí elektrickou. Mohu říct, že plně postačuje i pro letošní bohatou nadílku sněhu. Lehce se ovládá, manžel si s ní hraje jako s travní sekačkou. Chodníky máme čisté, já nemusím sedět celou zimu doma a i zdraví sousedé se diví, jak je to jednoduchá a příjemná práce. A cena? Velmi přijatelná a i kdyby nám frézka vydržela jen tři zimy, a pak jsme museli koupit novou, tak to za tu investici stojí. Jak tady už někdo podotkl, taky už nepereme na valše a máme chytré strojky, které ani nevyužijeme. Investice do sněhové frézy je velmi rozumná a ten kdo ji vyzkoušel, už by se k lopatě nevrátil.
Tlustá Cecilie

Odeslatod lennanov v Stř 23. Črc 2014 18:06:37

Četla jsem diskuzi, kde se vyjadřovali ke značce Husqvarna, ale teda k fréze za 40 000. Ptala jsem se právě na levnější stroje této značky, zda má někdo zkušenosti, protože taky nepotřebuji odklízet nijak obrovskou plochu. Řekměme, že by se mi líbilo něco takového, cca za těch 15 000. Někdo zkušenost? http://www.proprofiky.cz/Snehove-frezy/?force_sid=2ef833159bd6e5c591a019a146358465
lennanov

Odeslatod Dajos v Stř 23. Črc 2014 22:02:41

Hlavně si ji na tom úžasném eshopu, který nepotřebuje umísťovat reklamu do diskuzních fór, objednejte hned zítra. Venku to totiž vypadá, že začne sněžit každým dnem...
Dajos

Odeslatod Living v Sob 16. Zář 2017 12:44:17

Na Living.cz je velká soutěž o spotřebiče. Super ceny. Vítěz si může vybrat spotřebiče Philco za 25 tisíc, druhé místo za 15 tis atd. Stačí se přihlásit a vložit fotky své kuchyně. LINK zde: https://www.living.cz/fotosoutez/soutez-nej-kuchyni/
Living

Předchozí

Zpět na Stavba a dům