postup volby barev a materialu

Moderátor: Living

postup volby barev a materialu

Odeslatod Zuzka v Úte 16. Lis 2004 9:37:49

Dobry den, muzu se zeptat jak jste postupovali pri volbe barev a materialu pri zarizovani bytu. Budu potrebovat skloubit barvy dreva - plovoucka, kuchyn, nabytek v obyvaku (kuchyn a obyvak spojeny), malba, dvere, okna a bytove textilie. Jak byste postupovali 1,2,3....? Od podlahy ci od oken? Diky za Vas nazor.
Zuzka

Re: postup volby barev a materialu

Odeslatod Eva v Úte 16. Lis 2004 10:28:26

Ahoj,

já to dělám tak, že nejdřív rozhodnu, v jakém stylu ta místnost bude - v tvém případě celý byt a začnu jak bych asi chtěla rozmístění v pokoji.
Uvedu příklad na kuchyni. Vymyslela jsem si, jakou chci kuchyňskou linku - tvar, jak by to tam pasovalo a design linky. Vše zatím na papíře.
A pak jsem začala k tomu vymýšlet podlahu a zdi, pak doplňky - okna (záclony, závěsy) a další doplňky.
Obecně si myslím, že barva zdí, to co je na oknech a další serepetičky mohou hodně místnost pozměnit a zároveň se dají měnit, aniž by to nějak extra nabořilo rozpočet. Zato podlaha obvykle zůstavá - měla by ladit s nábytkem, ale přitom být neutrální.
Eva

Odeslatod Iva.P. v Úte 16. Lis 2004 11:14:44

Nyní na podtzim jsme se stěhovali,takže tento rok byl ve znamení shánění a zařizování .
My jsme měli dánu dopředu barvu oken rámů- plastová okna, zlatý dub,vypadají pěkně. Do interiéru jsem volili převahu buku- dveře, většina plovoucí podlahy,podobný béžový odstín dlažby. Omítky ve velkých prostorách.-obývací pokoj,kuchyně jsou bílé, jen dětstké pokoje si děti zvolily barevné. Spíše tedy jde o neutrální barvy,které se nechce á nemůže po krátké době měnit. Nábytek , přehozy,polstrování pak mohu časem změnit . Kuchyňskou linku mám kombinaci olše a modro šedé, bílé elek. přístroije dobře ladí s bílými stěnami. Každý ale podle svého gusta,já jsem spíš konzervativní typ, který nerad rychle mění prostředí a jen občas si neodpustím určitý barevný výstřelek ,kterého se ale můžu zase zbavit.
Iva.P.

Odeslatod Paja v Úte 16. Lis 2004 11:23:59

Mile damy poradte. Mame obyvak spojeny s kuchyni /cca 50m2/. podlaha je drevena cervenohneda, ramy oken take. Kuchynskou linku planujeme v barve tresen, obklady svetloucce bezove. Ted se jen rozhodnout pro barvu sten ...prosím o radu!!! Svetle zluta, merunkova nebo nechat bílou ... nebo jina? Opravdu nevim.
Paja

Odeslatod Dana v Úte 16. Lis 2004 11:35:40

My máme OP + kuchyň taky 50m2, v OP bude plovoucí, v kuchyni máme červenočernou dlažbu a okna středně hnědá. Linku nám akorát montují - třešeň + vanilka. A malbu v kuchyni jsme vybrali cihlově oranžovou. Nejdřív jsme z toho měli strach a dopadlo to výborně. (V OP bude jiná barva)
Dana

Odeslatod Šárka v Úte 16. Lis 2004 12:05:02

Pajo,
uvidíš, že jakákoliv barva, citlivě zvolená, je lepší než bílá. Máš možnost výběru z tolika odstínů.......... Oranžová, žlutá, lososová..... v podstatě cokoliv, co se vám líbí!
Jestli chcete žlutou, tak bych doporučovala spíš takovou tu sytě banánovou (nevím, jak to popsat, ale tlumená žluť, ne kanár :-))), ne úplně světlounkou, to pak vypadá dost vyblitě :-(
Šárka

Odeslatod Zuzka v Úte 16. Lis 2004 12:32:30

Styl interieru uz mam vymysleny - spis minimalisticky, ale ne chladny. Nejsem si stale jista, zda mam kombinovat "kuchynskou linku a podlahu" nebo "podlahu a okna (+dvere)". Myslim, ze kdyby to bylo vsechno ve stejnym odstinu dreva - bude to ladit, ale zaroven to bude divny a moc monotonni.
Zuzka

Odeslatod Helen v Čtv 18. Lis 2004 11:02:08

Náš architekt nám radit sjednotit okna + dveře + ev. podlahu jako součást domu (jedna funkce) a odlišit nábytek jako zařízení (jiná funkce). Když odlišit kuchyňskou linku např. od podlahy, tak raději výrazněji, ne třeba plovoučku buk a kuchyni téměř stejnou, protože by to vypadalo, že to mělo být stejné a nepovedlo se sladit, navíc taky ta monotónnost.
Helen

Další

Zpět na Stavba a dům