ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
18.06.2019 03:10
...
15.06.2019 13:07
Re: Jaký mrazák koup...
18.06.2019 12:52
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
18.06.2019 17:33
...
18.06.2019 13:17
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
Re: Kam uložit nábyt...
18.06.2019 12:49
...
15.06.2019 09:46

Vyber firmy pro stavbu RD

Moderátor: Living

Vyber firmy pro stavbu RD

Odeslatod Jan Podhajsky v Sob 13. Lis 2004 12:12:49

Dobrý den,

může mi prosím někdo doporučit firmu pro stavbu RD ve Středočeském kraji
(ve většině příspěvcích se diskutuje kterou firmu ne, ale rád bych našel firmu se kterou do toho "mohu jít" :)

Jde mi o realizaci domu cca do 2mil (tj. nic velkého :) )

Díky
Jan Podhajsky

Re: Vyber firmy pro stavbu RD

Odeslatod eva v Úte 16. Lis 2004 22:17:43

Nyní jsme ve fázi dokončení hrubé stavby, ale jak to tak vidím tak nejlepší je / což je náš případ/ zadat firmičce znamých, kteří si jedou každý na svůj živnosťák a platit jim jen práci. Veškeré domlouvání o placení co se týče materiálu organizovat sám.Nejenže jakkoukoli slevu na matroš dostanete skutečně vy, ale také víte kolik čeho šlo do stavby.Dám příklad: u základové desky jsem měla rozpočet na beton dle projektu 120000Kč, pokud bych to platila firmě, tak si myslím, že je to v pořádku, ale když jem jela dát doplatek na betonárku, tak mi ještě vraceli, takže jsem věděla, kolik přesně kubíků tam šlo a celková faktura byla na 72000Kč. Firmy , které staví na klíč si musí při celkové sumě za dům přijít na pořádný balík.Je to sice trochu sterostí, ale stojí za to. Myslím, že firma baráček do 2 mil ani není schopna postavit, pokud nechcete 1+1
eva

Odeslatod Radek v Čtv 18. Lis 2004 1:25:05

A pokud se to provádí takovýmto způsobem, neplatíte pak za ten materiál 19 % DPH ?
Radek

Odeslatod Martin v Čtv 18. Lis 2004 9:31:59

Tak s touto cestou mám velmi špatné zkušenosti. Pokud se cokoliv na stavbě nepovede, lítáte v tom sama. Záruky v totmo případě neexistují. Kvalita většinou průměrná až horší.
Martin

Odeslatod Helen v Čtv 18. Lis 2004 10:53:22

Postavili jsme taky cestou najímání jednotivých firem a něco sami. Proti hovoří ta záruka, ale jak říká naše sousedka advokátka: v praxi se tak obtížně vymáhá, že je lepší si pohlídat vlastní práci. Stavbu domu na klíč bych nevolila z těchto důvodů: nemáte pak vůbec přehled, jak je co uděláno (a že jsme se setkali s věcmi, až laikovi zrak přecházel!), jaké jsou použity materiály, pracovní postupy (ty jsou u některých materiálů velice důležité) atd. Kamarád stavěl současně s námi a měl generálního dodavatele - výsledek ten, že se musel smířit s řadou kompromisů, aby vůbec někdy bydlel (např. na stavbu krovu čekal 2 měsíce, kdy se nic nedělo, pak nastoupili a řekli, že vikýře prostě neumějí udělat a budou střešní okna, protože chtěl mít do sněhu zakryto, tak na to přistoupil atd). Navíc generální dodavatel si stejně najímá ty malé firmičky, zaměstnává UK apod. A je obtížnější odstoupit a najít si jiného dodavatele na rozestavěnou věc, pokud nejste spokojeni.
Helen

Odeslatod Patrik v Čtv 18. Lis 2004 16:06:35

Souhlas s Helen!

98% firem si najme ukrajince a nasledne Vas totalne okradou na materialu a nekdy az neskutecne. Pouziji uplne jiny beton, levne drevo apod.
Zaruka???Co to je?Zijete v Ceske republice. Poslou Vas do haje a ikdyby je nekdy odsoudili k naprave, tak se Vam zase vysmejou.

Stavba svepomoci je uplne bezproblemova.Casove narocnejsi, ale vsechno ma sva negativa.
Patrik

Odeslatod eva v Sob 20. Lis 2004 22:16:41

Zapoměla jsem podotknout, že to lze /to DPH/ přetahovat přes jinou st. firmu. Jde o to, že je třeba mít dobrého kamaráda, pro kterého je to také výhodné.
eva

Re: Vyber firmy pro stavbu RD- pro Evu

Odeslatod Jana v Pon 22. Lis 2004 11:34:24

Ahoj Evi,
prosím můžeš mi dát nějaké info o tom jak máte veliký domeček a nakolik
vás vyšla hrubá stavba? My právě u případné stavby uvažujeme taky najmout si lidi co jedou na živnosťák (malá firmička). díky.
Jana

Další

Zpět na Stavba a dům