pultová střecha

Moderátor: Living

pultová střecha

Odeslatod hanka v Pon 08. Lis 2004 17:37:23

Chceme stavět, líbí se mi tzv. pultová střecha. Jak vypadá konstrukce krovu? Jenom krokve na pozednice...to asi ne? díky
hanka

Re: pultová střecha

Odeslatod Helen v Úte 09. Lis 2004 8:06:03

Máme pultovku a konstrukce krovu jsou skutečně pozednice a na to krokve. Pak už pobití prkny a vrchní krytina. Dejte si pozor na sklon střechy, pokud budete mít malý sklon (myslím, že pod 12 stupňů), tak budete hodně omezeni ve výběru střešní krytiny. Dál upozorňuji na zachování dostatečné větrací mezery pod střechou, ta je velmi důležitá pro to, aby se obytný prostor nepřehříval.
Helen

Odeslatod Mirek v Čtv 11. Lis 2004 11:03:15

Levnější varianta je ne krov, ale vazníky sbíjené z prken. Je to vhodné pro menší sklony.
Mirek

Odeslatod tomiik v Čtv 11. Lis 2004 12:44:32

My máme pultovku na rozpětí cca 5,5 m celková délka krokví včetně přesahů je 7,8m. Střecha je uprostřed podepřena ocelovou vaznicí 2xU č.16 a podepřena dvojicí sloupků. Krokve jsou průřezu 18x8 cm. Několik tesařů i statik mi potvrdili, že by u normálního trámu nebo krokve (nemyslím vazník, nebo lepený hranol) nemělo být bez podpory rozpětí větší než 4 - 4,5 m. Normálním trámem mám namysli třeba průřez 16x10cm, 14x12, 18x8cm atd.
tomiik

Zpět na Stavba a dům