Projektant-zmena opravneni

Moderátor: Living

Projektant-zmena opravneni

Odeslatod Ajtík v Úte 02. Lis 2004 12:14:50

Zdravím všechny učastníky této diskuse. Též se chystám stavět svépomocí RD (cca 9x11 + garaž) -chtěl bych začít na jaře 2005, přes zimu projekt, stavebni povoleni,nakoupit materiál. Vybral jsem projektanta s dobrými referencemi, který mi nakreslí projekt pro stavební povolení za cca 25.000,-. Projektant bohužel není člen komory architektů a od nového roku se prý mění podmínky pro tyto projektanty - budou muset vstoupit do komory (složit zkoušky, platit 6000/rok a udajně budou muset dodržovat doporučené ceny a z každého projektu platit). Tedy mi projektant řekl, že zatím neví přesně, ale že od nového roku bude ten projekt o dost dražší. Nevíte prosím někdo co se vlastne zmeni, zda bude muset ctít doporučené (minimální) ceny a jak by se to mohlo promitnout do ceny?
Ajtík

Re: Projektant-zmena opravneni

Odeslatod Eva v Úte 02. Lis 2004 13:01:07

Ajtíku, a brání něco tomu, aby Ti udělal projekt do konce roku ?
Eva

Re: Projektant-zmena opravneni

Odeslatod rosnicka v Stř 03. Lis 2004 9:49:01

Atíku,
zkus se s projektantem dohodnout, aby Ti projekt udělala do konce roku, kdy ješte může projektoktovat na základě oprávnění podle starých vyhlášek.

Od 1.1.2005 bude muset projektant být podle zákona 360/1992 Sb., o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě skutečně členem Komory architektů nebo Komory autorizovaných inženýru a techniků činných ve výstavbě, pokud bude chtít projektovat.
rosnicka

Zpět na Stavba a dům