Střešní krytina

Moderátor: Living

Re: Střešní krytina

Odeslatod Hannah v Úte 02. Lis 2004 17:01:36

Díky Edit za foto.
Jsem z Brna. Domeček stavíme za Brnem. Nevědal jsem, že je možno něco takového se stavebninama sjednat. Budu se muset optat např. ve Šlapanicích, tam mi na KM Betu navrhli docela slušnou cenu.
Máš pravdu, je lesklejší. Jde o to, že kvůli památkářům ji mít nemůžet, tak mě zajímalo, jak veliký je to rozdíl a je fakt, že to jde z dálky poznat. Raději nechci přitahovat jejich pozornost.

Díky.
Hannah

Odeslatod tomiik v Stř 03. Lis 2004 9:48:05

Hannah: a jak jste daleko se stavbou?? My stavíme taky za Brnem a nejlepší zkušenosti mám se stavebninami Stavoodbyt na Havránkově v Přízřenicích a to jsem vyzkoušel prakticky všechny stavebniny v Brně:). Ovšem nejlepší je udělat si nabídku a obeslat třeba patery stavebniny a pak vzít ty nejlevnější. Protože tam mají levnější cihly, tam zase polystyren, tam překlady atd. ... a každá korunka se počítá, že? :)
tomiik

Odeslatod takyjaja v Stř 03. Lis 2004 15:33:25

Soused rikal, ze nektere veci jsou levnejsi mimo sezonu - mate-li to kde skladovat.

Ma nekdo zkusenost s nahradnimi taskami za tasky "LET" nebo jak se jim rika? Dnes se uz nevyrabi a maji cca 40kg/m2. Soucasne krytiny maji i 60kg/m2 a nechci menit krovy. Mate zkusenost s nahradami starsich lehcich palenych krytin? Dik.
takyjaja

Odeslatod Hannah v Čtv 04. Lis 2004 8:49:56

tomíík: my domeček přestavujeme, koupili jsme strarší a momentálně ho přestavujeme. Letos jsme zvládli přízemí. Izolace, vyborání některých příček, podřezání atd. A příští rok bychom to rádi postavili na patro, dali střechu a udělali všechny rozvody. Přes zimu právě chceme nakoupit veškerý potřebný stavební materiál a domluvit si okna. V zimním období jsou různé slevy a jak sám píšeš, počítá se každá korunka. Tak si představ, že zatím nejlepší nabídku jsem dostala od stavebnin Čagan ve Šlapanicích, což mě tedy docela překvapilo. Musím zjistit, zda by u nich byl taky výhodný nákup cihel atd.
Mohu se zeptat, kde stavíš. My stavíme v Kobylnicích, což je kousek za Šlapaniceme.
Hannah

Odeslatod tomiik v Čtv 04. Lis 2004 9:33:55

Zkus si zavolat na telefon 724116538, p. Bednář (Stavoodbyt) je velice ochotný a i po telefonu sdělí ceny čehokoli. Např. nedávno jsem u nich kupoval střešní okna-sleva 20% i na doplňky (žaluzie atd) na fasádní polystyren sleva 46% na cihly -podle množství 25-28% atd. JInak my stavíme kousek za Brnem u Rajhradu.
tomiik

Pro Hannah - Re: Střešní krytina

Odeslatod Dana v Čtv 04. Lis 2004 10:21:24

Zdravím, my taky opravujeme starší domek, v Přísnoticích. Taky budeme rekonstruovat střechu. Máme zatím nabídku od Tondachu. Můžeš mi poradit, určitě máš víc zkušeností, je lepší obrátit se přímo na výrobce nebo na nějaké stavebniny, je levnější KM Beta nebo Tondach? Výše se diskutovalo jen o KM Betě, ale my jsme tenkrát srovnávali a Tondach nám vyšel nejlevnější. Jsme mladí a skoro všechny penízky padly na koupi domku, tak teď přemýšlíme o každé korunce.
A ještě jeden dotaz, psala jsi, že jste podřezávali zdi. Dělali jste si to sami nebo firma a na kolik vás to přišlo. Čeká nás to také, přítel je vyučený klempíř a několik let dělal sádrokarton. Tak si budeme hodně věcí dělat sami. Akutně potřebujeme podřezat dva pokoje o velikosti asi 50 m2.
Díky za všechny rady a dojmy. Dana
Dana

Odeslatod tomiik v Čtv 04. Lis 2004 11:14:35

Stavebniny jsou určitě levnější.

Určitě víte, že Tondach je pálená krytina a KM Beta je betonová, tedy pokud rekonstrujete střechu bez výměny krovu, raději použijte pálenou tašku - má nižší plošné zatížení na 1m2. Pokud budete rekonstruovat i krovy tak si můžete vybrat podle toho co se Vám víc líbí a taky co seženete zrovna levněji (co bude s větší slevou). Taky nejde hledět jen na cenu za kus, protože spotřeba pálených tašek je vyšší, na 1m2 je to 12-14 ks podle typu, kdežto u betonových je to jen 10ks. U betonových tašek se jako výhoda taky uvádi jejich větší mrazuvzdornost, proto je ideální do horských oblastí, což je u nás na jižní moravě jaksi nanic, ale kdo ví třeba přijde doba ledová :)
Můj skromný tip na střechu rekonstruovaného domečku je pálená taška JIRČANKA od fi. Tondach, viděl jsem ji na několika domech v okolí a je fakt krásná. :)
tomiik

Odeslatod Edit v Čtv 04. Lis 2004 12:39:47

Jirčanka je nádherná, ale těch peněz!!!
Edit

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům