Střešní krytina

Moderátor: Living

Re: Střešní krytina

Odeslatod Dana v Čtv 04. Lis 2004 12:55:11

Máme vybranou Polku, není tak drahá a je taky pěkná. Už jsem ji viděla i položenou na střeše a vypadá fakt dobře.
Budeme opravovat celou střechu a budeme ji i trochu zvedat (na úroveň sousedů, jsme mezi nimi takový zapadlí).
Dana

Re: Střešní krytina

Odeslatod Hannah v Čtv 04. Lis 2004 17:51:01

Dana: jak píše tomiik, určitě se obraťte na stavebniny. Volala jsme přímo do Tondachu a tam mi samozřjemě řekli cenu dle jejich sazebníku. V podstatě ti nejsou schopni poskytnout vůbec žádnou slevu. Tu totiž dávají pouze firmám a právě stavebninám, které od nich odebírají ve velkém. Stavebniny si konkurují a mají menší nákupky díky množství, které odebírají a proto jsou schopny poskytnout takové zajímavé ceny.
Co se táká srovnání střešních krytin. Opět pravda, co píše toniik. KM Bety se do 1m2 vejde 10 ks a Tondach 12-14 ks. V ceníku myslím píší cenu za kus. Jinde se zase píše cena za 1m2. Člověk si na to trochu musí dát pozor, jinak snadno "naletí". Teda myslím si, že jsme to docela porovnávali a právě KM Beta mi vycházela na 1m2 nejlevněji. Poskytují mi cenu za kus 15,51 Kč bez DPH. Tondach - POlka i Jirčanka se mi taky líbí, ale šetříme každou kačku.
Podřezávání: dělali ho chlapi sami: otcové a můj milý. Je pravda, že u toho byl i jeden strejda, který celý život chodí po fuškách a tak nějakou tu zkušenost má. Nevím na kolik nás to přesně vyšlo. Nějaké pálené cihly jsme měli nakoupené, takže nevím, kolik přesně jich tam padlo. To víš, něco si to vzalo.
Vlastně všechno si budeme dělat sami. Samotná koupě nás finančně vycucala, tak se snažíme ušetřit aspoň na tom. V rodině jsou chlapi šikovní, tak toho využíváme.
Hodně zdaru a síly, milí stavebníci. :o)
Hannah

Předchozí

Zpět na Stavba a dům