material

Moderátor: Living

material

Odeslatod Mirek v Pát 29. Říj 2004 10:18:36

Zdravim,

take jsem dlouho rozvazoval, ktery material pouzit pro obvodove zdivo.

V prvnim kole jsem vyradil material, ktery by mohl byt napaden skudci(drevostavby(preklizka-izolant-preklizka))

Dale jsem vyradil drahy a montazne komplikovany material (beton-izolant-beton a velké bloky)

Ocelove konstrukce jsou dle meho nazoru vhodne pro prumyslove uziti, pro bydleni mi to prijde neprirozene.

Porobeton je celkem dobry, jen je potreba velice peclive zdit, kazdy milimetr mimo osu je hodne videt.

U xxxxthermu je trosku problem v pomeru cena a tepelny odpor (cena za 400mm se pohybuje nad 33,2kc (bez DPH), na dum potrebuji cca 2200 cihel = 73 040kc.

Betonove skladacky systemem sucheho staveni, jsou levne, rychle budovatelne. Ale pred mesicem jsem videl postaveny sklad timto systemem a ta zed byla prohla ven:(

-------------------------------------------------------------------------
tak se pustim do xxxxthermu s tim ze budu muset doizoloat polysterenem:( nadruhou stranu je to material, s kterym umi pracovat kazda stavebni firma

ps trosku me mrzi, ze nechce ma projektantka stavet z 365 xxxxxthermu, pry potrebuje siroke zdi pro ulozeni stropu?! (zkusim ji jeste ukecat na 365:)
Mirek

Zpět na Stavba a dům