Mikroventilace

Moderátor: Living

Mikroventilace

Odeslatod Zdenka v Pát 29. Říj 2004 9:18:13

Omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale mohl by mi někdo vysvětlit, co se rozumí pod pojmem "mikroventilace" u plastových oken? Děkuji.
Zdenka
 

Re: Mikroventilace

Odeslatod Dana v Pon 01. Lis 2004 14:31:30

Vlastně je to nedovřené okno. My to máme na eurooknech, ale je to všude stejné.
Klička má jednu polohu a když to tak necháte, tak v okně zůstane nepatrná mezera a tou proudí vzduch. Má to své výhody i nevýhody. Dobré je, že dům stále větrá, ale když to necháte tak i v zimě, tak klička může zamrznout a máte okno na vyhazov.
Dana
 

Re: Mikroventilace

Odeslatod Helen v Pon 01. Lis 2004 14:39:57

Ano, když nastavíte okenní kliku do mezipolohy, tak se křídlo okna oddálí na 1 - 2 mm od rámu, má to zajišťovat přirozené větrání, protože plastová okna jinak absolutně těsní. Nevýhodou je to, že v zimě tak vzniká docela nepříjemný průvan, a navíc nás výrobce upozornil, že okno jde snadněji otevřít, ať to určitě nenastavujeme, když odcházíme z domu. Abych pravdu řekla, vůbec to nepoužívám.
Helen
 

Re: Mikroventilace

Odeslatod Majka v Pon 01. Lis 2004 17:47:05

Jestli to dobře chápu, tak mikroventilace je dnes již přímo od solidního výrobce přednastavená netěsnost oken, aby bylo vyhověno normě, která říká, za jakou dobu se musí vyměnit vzduch v místnosti. Tudíž člověk nemusí nijak zasahovat do její funkce. I když máte takovouto mikroventilaci, rozhodně nenahrazuje větrání. To se doporučuje krátké a intenzivní, aby se vyměnil vlhký vzduch v místnosti a přitom nevychladly zdi.
Majka
 

Re: Mikroventilace

Odeslatod pajka v Pon 01. Lis 2004 22:03:06

Máme také plastová okna a mikroventilaci používám pouze v koupelně a na záchodě. Když se totiž večer všichni osprchujeme a už nevyvětráme, jsou ráno okna úplně mokrá, ale když je otevřená mikroventilace není problém. Totéž i na záchodě, kde máme pračku a po praní byl stejný efekt.
pajka
 


Zpět na Stavba a dům

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 30 návštevníků

TOPlist