Ma cenu si priplatit za bezpecnostni dvere a kovani kdyz budou francouzka okna

Moderátor: Living

Re: Ma cenu si priplatit za bezpecnostni dvere a kovani kdyz budou francouzka okna

Odeslatod Mara v Stř 20. Říj 2004 13:04:36

Podle me je rvouci alarm naprd, protoze zlodej bude pospichat, hodne toho rozmlati ikdyz nic nenajde. Kdyz nebude nic rvat, bude v pohode, a pak mu prijedou nasadit klepeta ani nemrkne ;-)

Navic rvouci alarm v dnesni dobe nikoho nevzrusuje, kdyz ti kazdou hodinu na ulice houka auto a kazdymu je to putna.

Funguje to tak, ze cidla bud reaguji na otres, pohyb, svetlo apod. Muze ti to poslat i SMS, ze je nekdo v dome. Pres telef. linku automaticky zavola bud na polici nebo agenture. Tusim, ze se tomu rika pult centralni ochrany (PCO), nebo tak nejak. Poldinky pak jedou na misto. Zjistim od brachy, jak to je presne a na kolik ta sranda vyjde.
Mara

Re: Ma cenu si priplatit za bezpecnostni dvere a kovani kdyz budou francouzka okna

Odeslatod Mara v Stř 20. Říj 2004 13:06:39

Dobre, krumpacem ne, ale zastrelis je v pohode ;-)
Mara

Odeslatod Edit v Stř 20. Říj 2004 13:14:48

Mě jako majitelku chovatelské stanice nepřesvědčíš o tom že alarm je lepší než pes!! :-) Hlavně u nás, na venkově. Poldíci mají auta v garáži, než vyjedou, přejedou z místa na místo, tak je zloděj v háji!!
Pes je prostě pes!! Už máme dva, plánujem třetího. No, ale to až do nového :-)
Edit

Odeslatod Bagr v Stř 20. Říj 2004 13:20:46

My ted mame rozpocet na dvere 1200x2100 s tribodakem (je tam bocni vypln 400mm takze dvere samotne 800mm) za cca 26tis
Co ti vasi truhlari - dostali se na lepsi cisla s trojbodovym zamkem?
Bagr

Odeslatod ed v Čtv 21. Říj 2004 5:29:35

Pokus o odpověď...
ed

Odeslatod ed v Čtv 21. Říj 2004 6:05:16

Pokusím se reagovat...
Máme nainstalované zabezpečovací zařízení v bytě, v paneláku. Dodatečně jsme nechali udělat "smyčku" ke sklepu. Spokojenost maximální.
Funguje to asi následovně.
Firma nám nainstalovala (už dobře před pěti lety) malou ústředničku, a čidla, celé "to" zapojila. Nejdřív to bylo prostřednictvím pevné linky (Telecom, kterému bylo třeba tento fakt pouze nahlásit, ale neplatí se za to!), před časem jsme pevnou linku odhlásili a nechali případný poplach hlásit na naše mobily.
Abych vysvětlila, jak to funguje.
V té ústředně je hlásič (podotýkám, že jsem jinak naprostý laik a protože mám ráda vše "po lopatě", tak se to tak snažím pro ostatní případné laiky vysvětlit), při narušení hlídaného prostoru "to" sepne (lze nastavit také hrozitánsky hlasitou sirénu, a nebo taky ne), a obvolá tři libovolná /!/ telefonní čísla - ať už na pevnou linku či na mobil a tuto "hlášku" (kterou nám namluvil při instalaci technik) přímo Vám sdělí (odpadá tedy potřeba tzv. hlídací služby!!!), takže je na Vás, abyste se v případě potřeby zatelefonovali na Policii (vůči které nemám naprosto žádné výhrady; vždy, když bylo třeba, rychle přijeli; setkala jsem se vždy skutečně s profesionálním přístupem).
V současné době, kdybych to měla pořizovat znovu, rozhodně bych doporučovala jednak napojení přes mobil, a možná vypnout sirénu. Ale to záleží samozřejmě na tom, jak jste od zabezpečovaného místa daleko.
Asi se budete ptát po ceně. Celé nás to postupně příšlo do dvou desítek tisíc, ale pro můj klid je to opravdu významné. A investice se nám již vrátila v podobě ochráněných kol ve sklepě pro celou naší rodinu.
Napadá mě tak ještě sdělit, že čidla jsou skutečně citlivá, v létě je třeba, když jste mimo, zavřít okna, protože čidla, která jsou nastavená na kombinaci teploty a pohybu, dokážou sepnout i mírný pohyb záclony...
Jinak jsem si přirozeně vědoma toho, že zloději dokážou obelstít kdejaký zabezpečovací systém, ale toto se mi zdá přijatelné řešení...
ed

Odeslatod Dana v Čtv 21. Říj 2004 7:40:16

Dveře, které máme od truhláře nemají tříbodový zámek, ale obyčejnou fabku a stáli nás 6.000 Kč.
Jinak to co popisovala ed nám funguje na novostavbě asi týden. Zatím vychytáváme mouchy, protože se stalo, že siréna začala řvát bezdůvodně. Takže se různě mění čidla apod. Alarm se dá napojit až na 8 telefonních čísel. Ale ta cena trochu je jiná. Nás to vyšlo na 50 tis. Pohybová čidla máme ve všech místnostech a sirény máme dvě.
Dana

Odeslatod ed v Čtv 21. Říj 2004 8:25:20

Ano, u nás jedna "moucha" úřadovala ve sklepě (dokonale obloženém dřevotřiskou, či čím)... Z rohu spouštějící se pavouk... Párkrát nás "prohnal" na místo, ale od té doby, co jsme čidlo odclonili pouze na dveře, je to v pohodě.
Dana: asi máte alarm dokonalejší, rozsáhleji instalovaný, s možností spojení na 8 telefonních čísel, nicméně shodneme se zcela jistě na tom, že je to dobrá "metoda volby".
Příjemný den...
ed

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům