Podlahove vytapeni a otykani nohou

Moderátor: Living

Re: Podlahove vytapeni a otykani nohou

Odeslatod Toňýk v Úte 21. Pro 2004 0:21:58

Venku je -10°C, teplota povrchu plovoucí podlahy je +25°C, měřeno IR teploměrem. Nevím, jak by bylo příjemné či škodlivé mít nohy ve vodě 25°C "teplé". Předpokládám, že v posteli pod peřinou je více.... zkusím to změřit.
Toňýk

Odeslatod Kača v Úte 21. Pro 2004 12:36:39

To jsi uhodil hřebík na hlavičku. Příjemnost či škodlivost vody 25°C "teplé" můžeš vyzkoušet na první návštěvě, třeba jí pak nebudou otékat nohy :-)
Kača

Odeslatod Toňýk v Stř 22. Pro 2004 12:03:42

Taxem zkoušel změřit teplotu vzduchu v oblasti chodidel pod peřinou :-) .
Naměřil jsem 28-29 °C. To je podstatně víc, než povrchová teplota podlahy a vzduchu nad ní.
Spávám denně už řadu let a nepozoruji žádné otékání nohou po peřinou, a už vůbec ne přes den nad podlahou :-)
Toňýk

Odeslatod LENKA v Stř 22. Pro 2004 12:45:35

Já jsem jen řekla svou zkušenost. Asi když k tomu má někdo sklony, tak mu ty nohy prostě otečou. Ale jinak je teplo od podlahy fajn.
LENKA

Odeslatod Mara v Stř 22. Pro 2004 13:12:19

Tonyku myslim, ze svym pokusem porovnavas jablka s hruskami. Podle me je rozdil, jestli lezis a spis, nez kdyz stojis na podlaze (protoze se ti krev hrne do nohou). A pokud ma nekde cevni problemy a krev mu spatne odteka tak mu skutecne mohou otekat nohy - protoze mas teplo od nohou, tak se jeste vice roztahnou cevy a tim padem se odtok jeste zhorsi. Inu toliko lekarsky pohled na vec ...

Jina vec je, ze se z vytapene podlahy blbne, ledaze by nekdo chodil hlavou dolu :-)
Mara

podlahové topení v létě

Odeslatod Marta v Úte 28. Pro 2004 20:07:34

Ahojte, taky uvažujem o podlahovém topení v souvislosti s tepelným čerrpadlem. Zajímalo by mě, jak je to v létě, pokud máte dlažbu - není to moc studené? Popř. dáváte na léto koberec?
Marta

Re: podlahové topení v létě

Odeslatod Toňýk v Úte 28. Pro 2004 20:46:30

V létě je podlaha tak studená - nebo teplá? - jako stejná podlaha bez podlahového topení.
Toňýk

Předchozí

Zpět na Stavba a dům