septik

Moderátor: Living

septik

Odeslatod remus v Pon 11. Říj 2004 9:41:34

Ahoj-chtěl bych se zeptat ,zda má někde septik z betonových zkruží??jaká je spokojenost?popř.vyzděné septiky-když vidím ty ceny plastových-je to na můj rozpočet při rekonstrukci domku hodně-a tak chci zjistit jest-li se dá nějak ušetřit
remus

Re: septik

Odeslatod květule v Stř 20. Říj 2004 22:35:51

Máme tentýž problém,zatím jsem nesehnala nikoho kdo by mi poradil co je lepší a kdo jaké má zkušenosti
květule

Odeslatod Ňuf v Čtv 21. Říj 2004 10:03:25

Predpokladam ze jiz mate vyresenou otazku septik versus zumpa.
Pokud ne tak bacha na ty septiky - referaty to udajne jiz dnes temer nikde nepovoli a je treba poctive nechat vse vyvazet. Prepad ani zalejvani "stromku" neni povolen. Ono taky tam kde je treba delat septik neni kanalizace a vetsinou ani mestska voda. Potom takove prohnojovani zahrady versus studna- vodsad/podsad.
Pokud zemni filtr za prepadem septiku tak opravdu jen pro bio cisticku. Pridal- li se k tomu jiste ekologicke citeni je septik lumparna - nejak si to preberte sami.
Taky to ale resim, zkousel jsem se ptat i na to co si zumpu udelat sam. Doura v zemi, beton a izolace. Byl jsem vsak od toho zrazen, ze to pry vyjde na stejny peniz jako betonova nadrz(i tak se mi to nechce verit). Pak je navic treba dat stavebnimu uradu nejaky papir ze to netece - udajne by to mohla dat firma co by to delala. Pro zajimavost 10m3 v beton nadrz cca 27tis v plastu 39tis. Ten beton ma vsak 12tun tak pote zalezi kde to koupite - navyseni ceny doprava - ja mel nabidku cca 100Km za 6tis. Pak jeste objednat jerab ,ale asi se to furt vyplati.

Jinak zkousim koukat po inzeratech. Mozna muze byt nekdo v podobne situaci, ze mu kanalizaci za cas privedou pak tu svoji plast nadrz vykope a rad se ji za polovic zbavi.
Kdybych ale nemel vyhled te kanalizace - sel bych stopro do bio-cisticky. Cena 50-60tis.
Dobre pojednani na: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=101058&start=0
Ňuf

Odeslatod remus v Čtv 21. Říj 2004 20:04:21

jak tak koukam -stary barak-to se clovek nenudi-vyresena otazka septik versus zumpa-ja ji snad ani neresil??!!verejna kanalizace na cisticku miji muj barak ve vzdalenosti 12m-na baraku po puvodnich majitelich nebyla kanalizace-ani privod vody-jelo se na studnu-a to plati dodnes-jenze casy se meni-dotahl jsem vodu-tedy vedeni-necham napojit az na jare-ale zbyva mne vyresit ten odpad-mam to udelat jako ze tam byl od nepameti-dlouha historie-ale mnel jsem za to ,ze to chce septik a prepad sup do kanalizace-zebych byl naivni??du se kouknout na ten rozdil zumpa-septik------nebo mne nekdo zasveti co tedy mam delat??
remus

Odeslatod Ňuf v Čtv 21. Říj 2004 20:55:20

Asi jsi si to uz zkouknul tak nebudu zdrzovat vysvetlovanim.
Prepad neni povolen nekam do trativodu pokud mas kanalizaci od baraku 12m tak se urcite napoj. Zadnou nadrz pak nepotrebujes jdes rovnou na primo do kanalizacniho radu. Ja to stesti nemam tak se muzu chystat na klasicke vyvazeni "pip"-cucem 90Kc/kubik. Uz aby ta kanalizace byla.
Ňuf

Odeslatod Helen v Pát 22. Říj 2004 6:48:10

Septik / žumpa = zásadní rozdíl. Žumpa, resp. jímka na vybírání je vodotěsná jednokomorová nádrž a musí se pravidelně vyvážet. Septik se dnes povoluje pouze tzv. biologický, t.j. tříkomorový, pokud do veřejné kanalizace, která jde na městskou ČOV, tak by asi stačil ten septik nebo přímé napojení z domu (to si určí správce kanalizace), pokud do dešťové kanalizace, vodoteče nebo do vsakování, tak musí být za septikem zařazen ještě zemní filtr. Kombinace septik - zemní filtr je spolehlivější a účinnější než většina malých domovních čistíren, které jsou na trhu.
Jen vlastní názor - pokud rekonstruuji starší dům, tak bych určitě řešila kanalizaci načisto, že nějakým černým napojením nebo ještě hůř načerno vypouštět jen tak někam.
Helen

Zpět na Stavba a dům