Zateplování

Moderátor: Living

Re: Zateplování

Odeslatod Agatta v Pát 01. Říj 2004 7:32:13

Verjano,
tak to jsi přesně můj případ........................akorát jsme ještě s tou výměnou oken nezačali........... :(
Hële to je náhoda, my chcema dát do chodby taky okna bez otevírání.

Akorát by mi strašně moc pomohlo, kdybys mi napsala, kolik ty Vaše fáze stály. Máme asi stejný počet oken.

Jo a ty parapety..............přesně tak, ...tiše ti závidím.

Tak se měj, a zkus mi prosím odpovědět....dík a.
Agatta

Odeslatod Verjan v Pát 01. Říj 2004 8:35:01

Agatto,
na jaře nás to po slevě (udávali25%) stálo cca 50 000,-.
Manžel si ovšem stará okna sám vyboural a následně po osazení oken i vše zapravil. Montážníci, co přijeli nasazovat okna říkali, že je to perfektně vybouraný - což by oni tak nezvládli, prý se jim stává, že vyletí i nějaká ta cihla navíc.

Jo a ještě ke všemu jsme měli úplně nějaká moc stará kastlová okna (venkovní křídlo je vyšší než to vnitřní), takže nám udělali okna dle toho vnějšího rozměru, aby se nám nenarušila venkovní omítka a dovnitř jsme museli udělat "podhled". Je to celkem jednoduchý - jen to manžel vyrovnal, nalepil a přišrouboval polystyrén a nahodil.
Dál v ceně nebyly vnitřní parapety, koupili jsme je v Hornbachu. Ty venkovní zůstaly.

Ty 3 okna teď na podzim nám spočítali na 12 000,- - takže jak jsem psala včera, čekáme na slevu. Nebude to nijak závratná částka, ale každá tisícovka dobrá - třeba na ty parapety.

Veronika
Verjan

Odeslatod Agatta v Pát 01. Říj 2004 9:01:39

Veroniko, děkuju moc....................my asi ještě letos koupíme 2 2-dílná okna do předsíně.....budou neotevíratelná................(nyní tam máme pouze JEDNODUCHÁ kökna s jedním sklem.......takže nám tam v zimě opravdu mrzne.
Kdybys přišla na nějaký "vychytávky" tak se ozvi...díkis a.
Agatta

Odeslatod pejka v Ned 03. Říj 2004 6:35:00

agtha:
zas tak drahy okna nejsou.znamy ted bral 10 oken (nevim kolika komorovy system) na RD s k - 1,1 (skla) za cenu 70 000kc (nejsou bílá ale v barve tmavsiho dreva).
jo a doporucuji nejdriv okna a pak izolace !!!
pokud bude nejdriv izolace, muzete ji pak porusit naslednou vymenou oken.
pejka

Odeslatod takyjaja v Pát 08. Říj 2004 11:47:01

pro Mara Mara: Dik za odpoved. Slo mi o statisticky pohled jak to dopada v praxi. Ze to nejze spocitat na dalku si uvedomuji dobre.
Mam vazne obavy aby u nas zateplovani a vymena oken nedopadla podobne jako predchozi rekonstrukce lodzii. Tedy s vyslednou kvalitou horsi, nez puvodni ze 70.tych let. Druzstvo to pry dalo k soudu ale i kdyby vsechno dopadlo u soudu dobre a firma byla ochotna napravit, co pokazila, netesi me predstava, ze to bourani a stehovani zazijeme 2x.
takyjaja

Odeslatod Martin v Stř 24. Lis 2004 19:30:40

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jakým způsobem se provádí zateplení kolem oken. Jedná se o starší zděný dům, klasické venkovské stavení se sedlovou střechou, z plných cihel, šířka 500mm. Nejprve bych chtěl vyměnit stará okna za nová. Nové okno (Eurookno)by mělo mít pokud možno co nejlepší tepelné vlastnosti. Poté bych chtěl zateplit celý dům, pravděpodobně něčím jiným než polystyrenem (Rockwool ..). Řeším ale problém, jak předejít problémům s následným zateplováním ostění oken (špaleta, štorc). Jde mi o to, jestli musí být rám okna širší kvůli umístění tepelné izolace. Mohli byste mi prosím poradit? Díky moc, M.
Martin

Odeslatod pejka v Pát 26. Lis 2004 7:45:03

je lepsi kdyby byla sirsi,ale dneska se vyrabeji okna kde jsou ramy uz pretazeny PUR penou.tyto ramy jsou ale jeste pomerne drahe.
pejka

Odeslatod Jožka v Stř 05. Led 2005 16:39:55

Řešíme stejný problém jako Agatta. Siporexový domek se sílou zdí 25 cm a 12 oken + balkonové dveře. Dopracovaly jsme se již k názoru, že letos vyměníme okna a později zateplíme. Bojíme se toho "oplácání polystyrénem" a utěsnání vlhkosti v domě, popřípadě ve zdi. To bude chtít konzultace s odborníky. Ale při tomto rozhodnutí máme další problém. Tušíme, že zateplení bude mustet být poměrně silné a už je tu otázka co s venkovními parapety. Udělat veliké nebo nechat původní, jestli to jde, ale bude to škaredé. Pozapoměla jsem, tepelný odpor - W/m2k - čím menší číslo tím větší izolace. Takový vhodný je pro našich 360 m nad mořem asi 1,1? Co říkáte zateplení Caparolem? zatím jsem o něm jen slyšela, že existuje. Díky za vaše názory.
Jožka
Jožka

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům