Malý spád odpadu?

Moderátor: Living

Malý spád odpadu?

Odeslatod Samuelsson v Pát 17. Dub 2020 21:04:06

Zdravím, potřeboval bych poradit.
Před deseti lety nám stavební firma postavila dům. Poslední rok nám stále hůře a hůře odtéká odpad z kuchyně. Řešil jsem to nákupem různých přípravků na čištění odpadů ať jednosložkových běžně prodávaných, tak i dvousložkových. Vždy na nějakou dobu to pomohlo. Teď však se stav hodně zhoršil. Koupil jsem tedy 10m protahovací péro, kterým dosáhnu až za napojení do širší odpadové roury. Péro prostrčím odpadem zcela bez problému, bez žádného zadrhnutí. Po kroucení pérem vytáhnu ven jen takovou kašičku. Zavolal jsem tedy instalatéra. Ten odpad také protáhl a prohlásil, že máme malý spád u odpadu a že vzduch se nedostává nahoru. Přidělal nám na odpadní rouru, co jde od dřezu odbočku asi 20cm dlouhou s odvzdušňovacím ventilem, a že to pomůže. Nepomohlo. Když vypouštíme dřez nebo vypouští myčka tím ventilem nám voda teče ven. Odpad odtéká tak pomalu, že je prázdný až tak za 20minut. Jiná umyvadla a záchody odtékají normálně, jen tato kuchyňská větev dělá problémy.
Prosím tedy o radu, co s tím dělat. Je nějaké řešení, kromě destrukčního, celý odpad vybourat a nechat udělat znovu?
Samuelsson

Re: Malý spád odpadu?

Odeslatod paaja v Stř 08. Črc 2020 6:21:46

Předem bych nechal prověřit a protáhnout celou trasu odpadu až ke kanálu. Divil byste se, co se tam dokáže usadit z mastnot z kuchyně. Doporučuji nějakou firmu, která čistí tlakovou vodou. Péro nemá ten efekt.
paaja

Zpět na Stavba a dům