Dlažba/desky kolem bazénu

Moderátor: Living

Dlažba/desky kolem bazénu

Odeslatod mmks v Čtv 12. Pro 2019 13:50:04

Dobrý den, čeká mě úprava kolem oválného bazénu, je celý zakopán, ale ve svahu, který budu dorovnávat k okraji bazénu a následně bude do dvou stran svah do ztracena.
Nechci i kvůli případným opravám betonovat kolem něj věnec a tak uvažuju buď o dlaždicích na terče na zhutněném štěrku (případně pod ně nějaké třeba hliníkové lišty), nebo na deskama z recyklátu.
Pro desky mluví asi lehčí práce, bude tam dost zařezávání už jen kvůli tvaru bazénu a nebudu muset řešit kraje, jako u dlaždic, kdy by mohlo hrozit rozjíždění do stran. Na druhou stranu nevím, jak je to s životností těch recyklovaných desek. Myšleno hlavně barevná a tvarová stálost. Další věc co mě zaráží je jejich cena, protože 1000kč/m2 se mě zdá hodně i vzhledem k poměru k dlažbě.
Poprosím o rady, tipy, vaše řešení a zkušenosti.

Obrázek pro představu, hnědá plocha je ta, kterou se snažím vyřešit, tzn. z každé strany snad kromě jedné bude volná hlína pro rostliny (tráva, případně keře), takže dlažbu bych musel dávat asi určitě ještě obrubníky do suchého betonu.

Obrázek
mmks

Zpět na Stavba a dům