Čištění odpadních vod a jejich využití

Moderátor: Living

Čištění odpadních vod a jejich využití

Odeslatod Jiřinka v Úte 26. Úno 2019 17:53:39

Dobrý den,proklikala jsem se tématy až do ledna 2017, ale nic. Tak si dovolím dotaz a prosbu o radu. Hledáme řešení na chalupu, která je plánována k trvalému bydlení pro 4 osoby po rekonstrukci.V tuto chvíli odpad putuje do jímky u domu. Řešíme vodu. V obci není veřejná kanalizace, ani se s ní výhledově nepočítá. Studnu máme vlastní, voda pitná, ale vzhledem k nestabilitě v posledních rocích, hledáme, jak s vodou šetřit. Tedy pátráme po řešení, které bude vyhovovat sběru dešťové vody, odpadní z kuchyně, koupelny, pračky a toalety tak, aby mohla být zpět dodána do oběhu v domě jako užitková. Samozřejmě, že s používáním vhodných prostředků už teď počítáme :-). Najdeme doporučení zde? Děkuji za zprávu zpět. Mějte se dobře!
Jiřinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: Úte 26. Úno 2019 17:37:47

Re: Čištění odpadních vod a jejich využití

Odeslatod mic1 v Čtv 14. Bře 2019 23:45:00

Dobrý den,
osobně bych souhlasil s využitím dešťové vody jímané a filtrované z nádrže na provoz v domě,ale na základě vlastních zkušeností bych se využití ostatní odpadní vody zpět vyhnul. Systém se pak zbytečně zesložití a rostou pořizovací náklady i náklady na údržbu.
V teorii a na obrázcích to asi funguje dobře. Máme ČOV a myslím, že se o ní staráme, ale občas se stane, že se třeba přemnoží bakterie, které udělají pěnový povlak a do zásobní jímky se nějaký kal dostane. Samozřejmě, pokud byste úzkostlivě na vše dbali, asi by to šlo, ale počítejte s pravidelnou filtrací a dezinfekcí takové vody, jinak vám bakterie postupně zašlemují rozvody. Otázka zda pak takovou vodu míchat s dešťovou, samozřejmě je dobré mít podzemní zásobníky, jinak se voda v létě zkazí.
My vodu z ČOV využíváme na zálivku zahrady.
mic1
 
Příspěvky: 293
Registrován: Čtv 13. Črc 2006 17:37:02


Zpět na Stavba a dům

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 14 návštevníků

TOPlist