Hrubá stavba svépomocí

Moderátor: Living

Hrubá stavba svépomocí

Odeslatod gervajz9 v Pon 07. Led 2019 20:43:47

Dobrý večer, chtěl bych se Vás zeptat za jakou reálnou cenu bych byl schopen postavit já+ rodina+ kamarád zedník hrubou stavbu rodinného domu

Pozemek již mám. je rovinatý. Dům bude patrový se sedlovou střechou a sklonem 38 stupňů. Základová deska má rozměr 82m2.

1) materiál bude komplet Ytong,případně Heluz. Chtěl bych materiál nakoupit někde v akci ve stavebninách. Sleva 38% není neobvyklá.
Typ materiálu vyberu podle ceny.

2) základovou desku pravděpodobně na klíč. I když bych byl schopný si v betonárce zařídit směs se slevou.

3) Střecha - nakoupím materiál- soused je pokrývač. (snad levná práce)

4) Elektřinu zapojí spolužák ze třídy, nakoupím jen materiál, ukáže mi , kabely natahám sám, on jen zapojí rozvaděč a složité věci.

5) okna+dveře - raději firma, nechci aby mi tam potom táhlo :D

Na většinu věcí mám známé a kamarády, případně sousedy. Jsme malá vesnička, kde každý zná každého.

Tatru na odvoz suti má přítelkyně otec. Živí se tím.

Na co jsem zapomněl, a nebude kdo to udělat a já sám to nezvládnu, vezmu řemeslníka.
Děkuji za Vaše reakce..

Přeji hezký večer :smiley15: Petr
gervajz9

Re: Hrubá stavba svépomocí

Odeslatod mic1 v Čtv 14. Bře 2019 23:59:45

Dobrý den,
cena je opravdu totální nástřel už jen přípojky nebo podloží pozemku s tím mohou pěkně zamávat, pak hlavně záleží, co si vymyslíte na dodělávkách. Vždyť jen kuchyně a nábytek může překročit cenu hrubé stavby :-)
Já bych se odpíchl od webowek nějaké firmy, která dělá prodává katalogové projekty. Najdete přibližně dům, který by Vám vyhovoval a u většiny mají cenu za stavbu svépomocí a cenu za stavbu na klíč. Tam si můžete udělat hodně hrubou představu. Pak už jen počítejte, že to tak o 15% přešvihnete :-) Vždyť ty béžové dlaždičky jsou tak hezké a stojí jen o 200/m2 navíc..... Hlavně pozor na malé položky.
mic1

Zpět na Stavba a dům