Plovoucí podlava v novém domě - PROSÍM O POMOC

Moderátor: Living

Plovoucí podlava v novém domě - PROSÍM O POMOC

Odeslatod Jana.Rolfesova v Ned 21. Říj 2018 20:38:19

Dobrý den,
prosím moc všechny o pomoc.
Firma nám stavěla dům na klíč. Nyní nám byl dům předán. V horním patře máme položenou plovoucí podlahu a v dolním patře je plovoucí podlaha v kuchyni a v obývacím pokoji. Ještě v domě ani nebydlíme a všude kde je laminátová podlaha začala podlaha praskat. Skoro při každém druhém kroku to jakoby lupne a praskne. Podlahy byly položeny na prý vyschnutý beton (pak se dalo podlahové topení) a zase 5cm vrstva betonu. Pod plovoucí podlahu byl položený Mirelon. (ten nejslabší 1 nebo 1,5). Ptali jsme se zda se nemá dávat ještě nějaká nivelační stěrka na zarovnání povrchu, ale bylo nám řečeno, že beton brousili a není to potřeba.
Byl tento postup správný? Není to praskání podlahy způsobeno tím, že tam není ta stěrka a podlaha nebyla tedy vyrovnaná?
Myslím, že to není normální, aby nová podlaha takto praskala a chtěli bychom to u firmy co dům stavěla reklamovat.
Jaký je nejlepší postup v tomto případě?
Nechat firmu znovu podlahy vyndat, zarovnat podlahy a poté znovu podlahy položit ?
Děkuji všem za každou radu.
S pozdravem
Jana R.
Jana.Rolfesova
 
Příspěvky: 1
Registrován: Ned 21. Říj 2018 20:35:46

Re: Plovoucí podlava v novém domě - PROSÍM O POMOC

Odeslatod frantasar v Stř 24. Říj 2018 15:19:48

Dobrý den
Mám už třetí bydlení vždy s novou plovoucí podlahou, jejíž pokládání jsem objednával a zažil si také řešení různých situací, takže zkušeností dost.
Příčin bohužel může být ..... Osobně bych reklamoval u dodavatele a odborník z jejich firmy by vám na místě měl vysvětlit, čím to je a jak to lze napravit.
Jen několik rad pro váš rozhovor s technikem.
Beton musí být vyschlý nejen ten podkladní, ale i ten, kterým se zalévá topení. Vlhkost se měří přístrojem. A řádově to chce týdny schnutí - po vylití. Položení na vlhký podklad může způsobovat problémy - možná i přílišnou dilataci a to vrzání.
Je nutné pro pokládku podlahy dodržen rovinnost, kterou stanoví norma ČSN, ta říká že se měří 2m latí a max odchylka rovinnosti musí být do 2mm. Není nutné na betonovou podlahu nalévat stěrku, pokud je tohle dodrženo. Ale lze to dodržet pouze u litých podlah (beton nebo anhydrit) a ještě je často nutné i tuto podlahu přebrousit. Pokud betonujete metodou samodomo šufan-lžíce-hladítko, tak nemáte šanci dodržet tuto rovinnost. Ale pokud u vás zalévali topení, tak jde o litou podlahu.
Možná tedy nebyla dodržena rovinnost a podlaha se prohýbá.
Mirelon 1mm je sice nic moc (prostě úspora), ale nemělo by to vadit. Dávají to tak normálně.
Další možností je nekvalitní materiál lamely. První podlahu mi dávali takovou, kde se lamely do sebe prostě zasouvaly pero-drážka a musely se lepit. Zato to ale drželo pevně a nedělalo problémy, vylití vody tomu neuškodilo.
Další podlahu jsem měl novější - a to už přišly na pořad lamely se zámečky, které se spojují pohybem zásun a zaklapnutí obloukovým pohybem. A nemusí se k sobě lepit. Je to rychlejší na složení. Předpokládám, že máte tuhle. Jenže, pokud je tato podlaha špatně vyrobená nebo prostě levný šunt, tak si myslím, že to může v zámečcích různě vrzat.
No a další příčina by mohla být, že dělníci nedodrželi dilatační odstupy od zdí. Podlaha musí volně plavat a dilatací tak řešit změny teploty. Zatopíte - podlaha se roztáhne, narazí na stěny, vyboulí se i když to ani nevidíte a pracuje a praská. Takže se podívejte ke stěnám pod rohové lišty, kolik tam máte místa.
No a nakonec, a to vás nepotěším, je možné, že jste zvolili špatnou podlahu na použití společně s podlahovým vytápěním. Protože ty velké dilatace, kdy máte v zimě po ránu u podlahy 15 stupňů a po zatopení 28 stupňů - s tím může mít laminát problém (i když se i ten dává, vím). Proto se nejčastěji dělají podlahovky ve spojení s dlažbou.
Zkrátka je to na reklamaci. Praskání podlahy při chození po ní není normální stav.
frantasar
 
Příspěvky: 614
Registrován: Úte 15. Kvě 2007 13:36:47


Zpět na Stavba a dům

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

TOPlist