Jaké OSB na podlahu

Moderátor: Living

Jaké OSB na podlahu

Odeslatod kouda v Sob 13. Říj 2018 13:39:24

Dobrý den, rád bych poprosil o radu, jakou tlušťku OSB desek mám zvolit na podlahu do podkroví. Nyní je podlaha v podkroví vytovořena záklopem z prken 25mm, které jsou přišroubované ke kleštinám pod nimi. Mám v plánu použít OSB desky 12mm 4PD a přišroubovat je na zmiňovaná prkna kvůli uzavření škvír, které jsou nyní mezi prkny - na OSB bude položen koberec. Volil jsou pouze tloušťku 12mm, protože v kombinaci s prkny 25mm by to mohlo být snad dostačující. Mezi prkna a OSB chci použí mirelon. OSB plánuji v pero drážce lepit. Prosím o radu, jestli je to takto dostačující. Děkuji a přeji hezký den.
kouda

Re: Jaké OSB na podlahu

Odeslatod Kimbert v Pon 15. Říj 2018 14:25:23

Já jsem dával OSB 2x15 křížem slepené jak v peru tak bodově na ploše a ještě prošroubované vzájemně a lepené i šroubované k trámům.Možná to připadá přehnané ,ale nedělal jsem to na rok a chtěl jsem jistotu ,že to bude OK,každý radí jiný postup,tak jsem to udělal podle sebe .
Kimbert

Re: Jaké OSB na podlahu

Odeslatod PedroKV v Úte 16. Říj 2018 19:08:49

Já dával přímo na vyrovnané trámy MFP desky 2x18mm, lepené jak ve spojích, tak housenku plošně. Napěňovací PUR lepidlo od Soudala. Vrstvy k sobě šroubované, ale nešroubované do trámů, podlaha je dělaná jako plovoucí, je na 5mm hobře (taková zelená). Stějně je dole slyšet dupání, ale snad je to lepší, než kdyby to bylo sešroubované.

Jak na prkna? Nevím. Bál bych se, že prkna nebudou rovná, že se časem pokroutí, takže pak budou boule, byť v ploše. Já osobně bych prkna vyrval a dal 2 vrstvy desek. Ale chápu, že ne každý je takový maximalista. ;-)
PedroKV

Zpět na Stavba a dům