Oprava střechy pergoly - asfaltové pásy

Moderátor: Living

Oprava střechy pergoly - asfaltové pásy

Odeslatod mmks v Pon 09. Dub 2018 12:39:09

Dobrý den. Minulý rok jsem dokončil pergolu, strop z palubek, na to kvůli nízkému sklonu asfaltové pásy (sklon je něco okolo 10st). Pásy jsem lepil nastudeno k tomu určeným lepidlem.
V průběhu zimy, hlavně při pomalém tání sněhu ale začalo zatékat, zrovna uprostřed střechy, tím pádem došlo ke zvětšení palubek, 2 z nich se díky tomu zvedly proti sobě a vytvořili vlastně další stříšku, která držela vodu a ještě víc zatékalo.
Provizorně jsem v zimě vyřešil, že jsem ty 2 palubky vyštípal.
Teď když je teplo to budu opravovat.
Zvažuju možnosti:
a) odstraním 3 pásy nad místem, kde to protíkalo, natřu nějakým asfaltem, nalepím nové pásy, nejlíp už normálně rozehřátím
b) odstraním pásy, natřu nějakým asfalt nátěrem, ty stejné pásy na to po rozehřátí zase nalepím.
c) koupím slabší lepenku a přelepím přes stávající (zase jen ty horní pásy) s přesahem přes původní spoje
d) zkusím jen znovu slepit spoje (tam ale nevím, jestli samozřejmě k protíkání došlo jen ve spojích, nebo je tam nějaká mikroprasklinka někde na ploše)

Pokud bude doporučením jedna z variant, kde bych střechu ještě natřel nějakých asfalt nátěrem, můžete nějaký doporučit, který by zároveň chráníl dřevo, pokud možno přilepil pás a hlavně nesmrděl asfaltem delší dobu?

Děkuju
mmks

Re: Oprava střechy pergoly - asfaltové pásy

Odeslatod richardsonec v Stř 16. Kvě 2018 8:31:22

já nevím jak ten asfalt moc vypadá, ale mě to přijde takové těžké na tu pergolu. Jestli by nebylo lepší zvolit nějaký jiný matroš? Nějaké zastínění pergoly nemusí být drahé - látka třeba s pojezdem.
richardsonec

Re: Oprava střechy pergoly - asfaltové pásy

Odeslatod PedroKV v Pát 15. Čer 2018 11:38:05

když asfaltové pásy, tak ty sypané, jako asfaltové šindele a normálně natavit, s přesahem.

Normální IPA bude na slunci degradovat. Pamatuju si, že jsme ji měli dřív na chatě na verandě, jen se to natíralo stříbřenkou na kamna, a čas od času to protejkalo.

Dneska i dělají tyhle pásy s natištěnou bobrovkou, byť teda dle mého vkusu to není.
PedroKV

Zpět na Stavba a dům