Spad u odtokoveho zlabu

Moderátor: Living

Spad u odtokoveho zlabu

Odeslatod Xumii v Sob 11. Lis 2017 22:40:13

Dobry den,

resime pri rekonstrukci problem s odtokovym zlabem ve sprchovem koutu. Myslite, ze je dostatecny spad dlazby ke kanalku 5 mm? Remeslnik rika, ze by nemel byt problem a ze bude voda odtekat bez problemu. Docetl jsem se, ze by spad mel byt minimalne 2%, coz dela na jednom metru 2 cm. Nekde jsem se docetl, ze nekdo ma spad "jen" 1 cm. Sprchovy kout mam 90 x 90 cm. Jaka je praxe? Jaky je idealni spad?

Dekuji za odpovedi
Xumii

Re: Spad u odtokoveho zlabu

Odeslatod paaja v Úte 14. Lis 2017 7:29:56

Voda odteče jakýmkoliv spádem, jen jí to bude trvat delší dobu, když bude malý. Já mám na 90cm spád 1cm. Ze spodku dveří jsem po pár letech odstranil takové ty silikonové zástěry (zašlé, zakamenované, už nešly vyčistit) takže voda může podtékat pode dveřmi do koupelny. Pokud nemíří proud vody přímo na dveře, voda zůstává vevnitř a teče do kanálu.
Pokud stavební úprava nedovolí jinak, smířil bych se i s těmi 5mm. Pohlídejte si ale přesnost a rovnoměrnost spádu. Na tak malém rozdílu výšky se jakákoliv odchylka vymstí. Jestli to jen trochu půjde, dejte spád větší.
paaja

Odeslatod jarous350 v Úte 14. Lis 2017 8:06:45

Samozřejmě během sprchování voda odteče, po sprchování tam ale zbude více vody, která bude muset vyschnout. Zkuste si nalít trochu vody na stůl a pak udělejte požadovaný sklon, uvidíte, jak to teče nebo neteče.
jarous350

Odeslatod paaja v Pon 20. Lis 2017 10:04:47

No tak bude muset vyschnout, co je na tom :) Malé loužičky vody, které díky vzlínavosti zůstávají na podlaze sleduji i u mého spádu 1cm, který už je považovaný za bezpečný.
Já to nerozporuji, jen to nepovažuji za nic tragického. Xumii se musí sám rozhodnout. Zvětšení spádu o centimetr by možná znamenalo rozbourat a předělat celou koupelnu. A to už je podle mě zbytečné.
paaja

Zpět na Stavba a dům