Stavba domu - všechny informace

Moderátor: Living

Stavba domu - všechny informace

Odeslatod klarus.krejci v Pon 27. Úno 2017 13:33:18

Zdravím, měl bych otázku ohledně stavby domu, jsem v tématice stavby domu úplný začátečník a tak bych potřeboval nějaké rady a tipy do začátku. Jsem poměrně mladý a mám jisté plány do budoucna, sice ještě nemám prachy, ale alespoň mám čas na to se něco přiučit dokud budu šetřit.

Zajímalo by mě:

1) Jak vybírat pozemek a to tak, že v případě většího finančního problému by bylo lehké ho prodat?

2) kolik by podle vás měl stát kvalitně postavený dům? Všude na netu firmy nabízejí stavbu dvoupatrového (chci dvou patrový) domu asi tak za 3 - 3,5 milionu (5+1 i s garáží), což mi příjde relativně normální cena ve srovnání s cenami pořizování již postavených domů a to je ta věc co mě děsí... Protože pokud nabízejí již postavený dům za 7-8 milionu a nový za 3-3,5 tak kde je problém (ale hádám, že v tom hraje ještě cenu pozemek).

3) co vše se musí zařídit před stavbou, po stavbě atd. (každý detail) - rady tipy?

4) jaká firma? (prosím žadnou reklamu, čistě zkušenosti)

5) jaký materiál? (prosím o podrobné zdůvodnění proč jste tento materiál zvolily?)

6) není výhdonější si prostě koupit jak nabízejí ty rovnou postavené domy s pozemkem?

7) KVALITA, to je věc co mě zajímá nejvíce

Za všechny rady a zkušenosti vám budu vděčný :))
klarus.krejci

Re: Stavba domu - všechny informace

Odeslatod hřib v Pon 27. Úno 2017 19:23:07

Všechno 100x opakovaný tady nebo na tzb-info.cz!!
hřib

Odeslatod verca.fontanka v Pon 24. Dub 2017 14:48:29

Čavec. Budeme se stěhovat do Prahy a chtěli bychom v Praze sehnat pěkné bydlení. Koukala jsem se třeba na nové byty na prodej http://www.flatstore.cz/nove-byty-na-prodej-praha/. Otázka, kolik nás to všechno bude stát apod.
verca.fontanka

Odeslatod Malda v Pon 24. Dub 2017 19:09:48

My vsechno nechali na profesionalech a jsme stastni ze jsme tak udelali.
Malda

Zpět na Stavba a dům