Malování SDK

Moderátor: Living

Re: Malování SDK

Odeslatod Dave81 v Úte 28. Úno 2017 19:22:55

No u mně je ten samý problém. Je to místnost orientovaná na jih s okny 1, 2, a 3 m x 1,7 a dveře 2,3 x 2,3 m s výškou stropů 2,5 m. Takže dopadající světlo efekt ještě umocňuje. Já právě koupil HET kvůli tomu, že to všichni chválili, jaký to má krycí efekt a že bílá je bělejší než jiné a že se mám vyhnout Primalexu. Jeden známý mi ještě doporučil, že on maloval Jupolem. No uvidím, zbyl mi kýbl HETu, startnu pistoli a uvidím, co to udělá v nějaké menší místnosti.
Dave81

Re: Malování SDK

Odeslatod PetrDubi v Stř 01. Bře 2017 15:06:20

Na stěnách (sádrové omítky) mám HET klasik nebo ten omytelný a na SDK stropech mám HET Forte - dával jsem ho, aby skryl případné nedostatky c napojení SDK desek, protože světlo z boku ukáže všechno. Jako penetrace byla jedna řídká vrstva bílého klasiku, na to normální vrstva klasiku a na závěr jedna vrstva toho Forte. I když dělal jsem to (strop) naposledy před 6 rokama, tak jedině jestli nezměnili výrobní postup. Ale žádné čmouhy jsme nemělli ani na tom základu z klasiku.

Co se týká zkušeností, tak jsem už maloval několikrát i Primalexem včetně Polaru a byla to nejtmavší bílá - lepší byl i nějakej Malíř ze supermarketu. HET kryl vždycky taky slušně a bez čmouh - včetně přemalovávání bartevných stěn v obýváku z oranžové na světle fialovou.
Ale nejlepší zkušenosti jsem měl se Soudalem, s tím jsem maloval několikrát a výsledek vždycky perfektní, krytí taky. Sice byl trošku dražší, ale perfektníí práce i výsledek a ve dvou vrstvách na holou omítku lepší výsledek (ohledně krytí) než například Primalex ve třech, o bělosti ani nemluvím. Jenomže potom už ho byl problém sehnat.
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali :-D
PetrDubi

Předchozí

Zpět na Stavba a dům