oprava komínové desky - lepidlovou stěrkou

Moderátor: Living

oprava komínové desky - lepidlovou stěrkou

Odeslatod rekontrukterCZ v Úte 30. Srp 2016 8:34:20

Dobrý den, provedl jsem svépomocí opravu krycí komínové desky násl. způsobem. Deska očištěna ocelkovým kartáčem od nečistot následně jsem ji napenetroval venkovní penetrací s pískem (takové jakési hrubší zrníčka) po zaschnuti penetračního nátěru jsem provedl vystěrkování lepidlem (klasické lepidlo na perlinku) Druhy den po zaschnutí (schnulo dlouho) jsem nerovnosti obrousil, očistil prach a celé namočil, následně jsem znovu vystěrkoval lepidlem do již krásně hladkého povrchu a nechal přes noc zaschnout. Po zaschnutí opět lehce obrousil nerovnosti a celou desku natřel roztokem lukofobu (hydrofobní nátěr). HOTOVO. Chci se zeptat, jestli tento postup byl v pořádku nebo jestli se měla na lepidlo použít ještě finální nějaká jiná vrstva. V případě že by lepidlo nevydrželo povětrnostní podmínky a začalo se třeba drolit nebo tak něco, napadlo mě jako ochranu ještě udělat oplechování ale nevím jestli to není zbytečné. :?: Díky za vaše názory. Přeji hezký den.
rekontrukterCZ

Re: oprava komínové desky - lepidlovou stěrkou

Odeslatod rekontrukterCZ v Čtv 01. Zář 2016 13:11:25

Nikdo neví? Možná to trochu zjednoduším. Jde mi o to jestli je vhodné ponechat lepidlovou stěrku jako finální vrstvu, vystavenou povětrnostním vlivům. Máte někdo třeba takovouto zkušenost že se vám takto ponechaná vrstva znehodnotila? Díky za každý postřeh.
rekontrukterCZ

Odeslatod kašpi v Pát 02. Zář 2016 8:02:40

Mám zkušenost tu, že se lepidlo po dvou zimách částečně vydrolilo. Na svislé části zdi ne, ale na vodorovných plochách jsou díry. U nás na to má jít dlažba. Možná ještě v této pětiletce.
kašpi

Odeslatod rekontrukterCZ v Úte 06. Zář 2016 12:09:02

Také si myslím že to lepidlo nebude uplne nejlepší jako finální vrstva. Bohužel jsem ho již napustil lukofobem takže na něk težko nanesi nějakou další vrstvu. Takže teď už pomuže jedině oplechování. Díky za poznatek
rekontrukterCZ

Zpět na Stavba a dům