stavebni oznameni - souhlas sousedu

Moderátor: Living

Re: stavebni oznameni - souhlas sousedu

Odeslatod total.science v Pát 18. Zář 2015 10:25:36

jeste bych se chtel zetpat, jak ma souhlas od souseda presne vypadat?
ptal jsem se na urade a rekli mi, ze staci podpis na situacni vykres + ze by bylo dobry ukazat sousedum i pudorysy, rezy a pohledy.
prijde mi to takovy divny podepsat se primo na situacni vykres, co kdyz bude podpis treba necitelnej? nema precijenom ten souhlas mit nejaky specialni parametry?

diky moc
total.science

Odeslatod PedroKV v Pát 18. Zář 2015 11:06:37

Souhlasím s umístěním stavby dle plánu výše. Jméno,příjmení,datum,podpis.
PedroKV

Odeslatod Requied v Pát 18. Zář 2015 11:41:21

já psal jako průvodní dopis toto:
Věc: Oznámení plánované stavby

Dobrý den,
Tímto bych Vás jako sousedy ráda informovala o připravované stavbě RD v obci XXX,
XXX.. parc, 118/23, 118/24

Chci Vás proto požádat o doplnění údajů a podpisu na listech „Koordinační situace“ a „Doklad o souhlasu...“.

Tyto dva podepsané listy, mi zašlete zpět přiloženou obálkou na adresu:

Jmeno, adresa,
tel.: 00000 , email

V příloze:
Koordinační situace, řez, pohledy + situace, doklad o souhlasu...

Pokud budete mít jakékoli dotazy, ráda je zodpovím emailem nebo telefonicky.

S pozdravem,
-----------

a jako další papír

Doklad o souhlasu vlastníků sousedních pozemků u staveb ohlašovaných podle § 104 odst. 1 stavebního zákona

Tímto dokladem stavebník prokazuje, že uvedené osoby (vlastníci sousedních pozemků a staveb na nich) souhlasí se stavebním záměrem:

Já, níže podepsaný (jméno, datum narození a adresa vlastníka):

Jako vlastník pozemku parc.č.: ... v katastrálním území: ...
Jméno: ...
Adresa: ...
...

Datum narození: ...............................

Prohlašuji, že souhlasím se stavebním záměrem k provedení jednoduché stavby:
nepodsklepený rodinný dům s jedním nadzemním podlažím, včetně napojení RD na kanalizační a vodovodní řád vedoucí v přilehlé komunikaci, stavbu podzemní nádrže pro akumulační účely a zkrápění zahrady, zastavěná plocha 150,0 m2 na pozemku parc.č. ...a ... v katastrálním území: ...,

pro stavebníka:
Jmeno
Bytem: Adresa

V .... dne …………………….

Podpis vlastníka (ů): …………………………

Přílohy: Koordinační situace
Pohledy
Řez
Requied

Odeslatod total.science v Pát 18. Zář 2015 12:39:36

Requied : dekuju hrozne moc za tak detailni odpoved :)

a mam si od kazdyho souseda nechat souhlas podepsat jenom jednou, nebo je lepsi udelat rovnou vic kopii. urad chce napr. projekt ve trech kopiich, pak nejakej uzemni souhlas atd... tak jestli souhlas staci jednou, nebo ho budu potrebovat treba pak vickrat :)
diky moc moc :)
total.science

Odeslatod Filo v Pát 18. Zář 2015 12:46:45

total.science: Clovece... cos chtel rict timsvym nickem? :)

Myslim, ze veci moc resis a s takovymhle pristupem nikdy nepostavis...

Jiste, ze staci jednou. Muzes si pak udelat kopie, nebo aspon skeny, kdyby to urad treba ztratil. Ostatne, kdyby za tebou nekdo prisel, ze mu mas podepsat souhlas s necim... nopokud souhlasi, asi vyhovis... a kdyz ti tekne, ze to mas podepsat trojmo? Ja uz bych ho asi vyhodil :)

Projekt ve vice kopiich na SU je proto, ze jednu kopii zakladaji do spisu na SU, jednu ti potvrzenou vrati (mozna dokonce vic, ted nevim) a co se deje s tema ostatnima ted z hlavy nevim, ale kazda ma nejake urceni. Ale ruzna vyjadreni atd davas jen jednou.

Honza
Filo

Odeslatod total.science v Pát 18. Zář 2015 12:57:11

Filo: moc diky :)
k mymu nicku: moji oblibenci: https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Science :)

je to fakt ze moc resim no :) ale chci mit vsechno vporadku :) nikdy jsme nestaveli a slysel jsem odevsud kolik je s tim potizi, tak se na to chci pripravit :)

jeste jsem koukal, ze na oznameni musi byt podpis zhotovitele stavby. takze uz pres podanim stavebniho oznameni musim mit asi vybrany, kdo bude stavet. nemuze mit urad problem s tim, pokud by pak stavel nekdo jinej?
total.science

Odeslatod Filo v Pát 18. Zář 2015 13:36:06

No, tusim by to tam melo byt, ale v pripad estavby svepomoci potrebujes tusim prohlaseni stavbyvedouciho nebo neco takovyho.

Navic zhotovitele muzes samozrejme menit a kdyz jim to nereknes, tak te sice mozna trochu poprudej, ale tezko ti zakazou stavbu nebo te to nechaj zbourat...

Hele, bejt pripravenej je samozrejme dobry, ale potize budou tak jako tak, takze seber zdravy rozum, trochu mysli a bud akcni. Nejhorsi smrt je z vydeseni.

H.
Filo

Odeslatod PedroKV v Pát 18. Zář 2015 14:15:20

Když stavíš sám na ohlášku,tak se podepisuje stavební dozor. A i toho můžeš změnit. Nejdůležitější jsou podpisy od sousedů a vycházet s nima v klidu. Není odvěci vzít s papírem a tužkou i flašku.
PedroKV

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům