stavebni oznameni - souhlas sousedu

Moderátor: Living

stavebni oznameni - souhlas sousedu

Odeslatod total.science v Stř 09. Zář 2015 10:48:53

Zdravim,
budeme mit konecne hotovy projekt na RD a abychom mohli na stavebni urad podat oznameni, budeme muset sehnat souhlas sousedu. Sousedy sice zatim nezname, ale zazvonime a zajdeme osobne, to nebude problem :)
mame ale jeste sousedici pozemek, kde je louka- neni to stavebni pozemek - ma se zadat o povoleni i majitele louky, ktera sousedi s pozemkem?
taky nevim, jak takoveho vlastnika sehnat - to se posila dopis na adresu, ktera je uvedena v katastru? co musim sousedovi vsechno zaslat k ukazani? a je nejaka lhuta, do kdy musi odpovedet? snad se to moc nenatahne...

diky moc za rady
total.science

Re: stavebni oznameni - souhlas sousedu

Odeslatod Filo v Čtv 10. Zář 2015 9:19:28

Ahoj

No IMHO vsechny sousedy, tedy i majitele louky a cesty.

V dobe, kdy jsem to delal ja, tak stacilo sousedy prokazatelne informovat, coz jsem resil bud primo podpisem na kopii informace u sousedu, tkeri byli zastizitelni, u nekterych instituci to bylo razitkem na podatelne na kopii a u zbytku doporuceny dopis s dodejkou... SU akceptoval, kdyz se jeden vratil jako nedorucitelny s tim, ze ja svoji povinnost splnil.

nyni je ale treba explicitni souhlas. SOuseda nelze donutit k tomu, aby nejak jednal a neinnost neni souhlas. Takze bud sehnat osobne, nebo poslat dopis, kdyz ale neodpovi, nic s tim nenadelas.

Co je treba poslat tusim stanovuje zakon nebo nejaka vyhlaska, myslim ze situace a pohledy je to ono.

honza
Filo

Odeslatod total.science v Čtv 10. Zář 2015 11:43:58

moc dekuju za odpoved :)
jeste bych se chtel zeptat, budu potrebovat mit podpisy na jednom papire ode vsech, nebo muzu mit vic kopii. mam na mysli, jestli kdyz poslu sousedum postou dokument na podepsani, a treba by se ztratil, tak abych pak nemusel shanet znova podpisy ostatnich sousedu...
jeste jednou moc diky ;)
total.science

Odeslatod Requied v Čtv 10. Zář 2015 19:51:04

SU akceptoval, kdyz se jeden vratil jako nedorucitelny s tim, ze ja svoji povinnost splnil.

v mém případně mám jako sousedy bytový dům který má 16 bytů a 16 majitelů...
Také jsem chtěl původně stavět na "ohlášku", ale skončilo to na tom že se právě jeden dopis vrátil jako nedoručený a musel jsem žádat o normální "stavební povolení".
S tím že když se to vrátí nedoručené přímo na SU, tak to vezmou...
Takže kvůli jednomu nedoručenému dopisu se mi celé stavební povolení pěkně protáhlo a stálo o 5tis víc.
Zažádáno 6.2. a 19.5. jsem si ho vyzvedával
Requied

Odeslatod total.science v Pát 11. Zář 2015 10:51:31

no to bude teda radost shanet majitele louky :)
navic majitele jsou dva a bydli jinde. da se jim poslat o souhlas a podpis obema zaroven? muzu proste poslat kazdymu jednu kopii dokumentace, nebo musim mit od nich podpis na stejnym papire?
total.science

Odeslatod PedroKV v Sob 12. Zář 2015 8:14:06

proč bys to musel mít na jednom papíře? Rozkopíruj co potřebuješ a rozešli.
PedroKV

Odeslatod total.science v Sob 12. Zář 2015 14:38:10

ok, moc diky za odpovedi :)
total.science

Odeslatod Filo v Ned 13. Zář 2015 20:10:44

Co clovek, to papir, neni to prezencka z prednasky...

To je holt zivot no... otazka je, jestli by sloucene uzemni a stavebnin rizeni nebylo nakonec rychlejsi.

My jsme meli nejaky dohady s uradama a zastavenou stavbu a kompromisni dohoda nakonec vedla ke zmene, kdy se misto parkovacich stani stavela dvougaraz, na kterou bylo potreba povoleni a SU to nejak poresil docela rychle...

Honza
Filo

Další

Zpět na Stavba a dům