zastínění terasy

Moderátor: Living

Re: zastínění terasy

Odeslatod Katayama v Pát 29. Kvě 2015 11:00:32

Přemýšlel jsem nad tím, že by se daly udělat takové dřevěné lehké panely na stínění (např. 0,6x2m např. z obkladových palubek, aby se s tím lehce manipulovalo), které by se umístily mezi trámy ze spodku. Na léto by se umístily, na podzim zase sundaly... Jen nevím, jaký způsob pověšení a následného zajištění, aby s tím vítr nebouchal (na jedné straně panelu háčky, na druhé zajištění -> nejdříve zavěsit na háčky a pak zaklapnout - něco jako půdní schůdky).

Ale je to "možné řešení" spíše pro menší terasy (u vetší už by to byla otrava...).
Katayama

Odeslatod kvak v Ned 14. Čer 2015 12:51:28

Plachta z celtoviny natáhnutá mezi krokvemi. Zavěšení na kovové háčky. Je to levné, účinné a sundavací. Proti bočnímu slunci jsem instaloval roletky, které ale ve větru dost plandají..
Přílohy
P6140760.JPG
kvak

Odeslatod frantasar v Úte 16. Čer 2015 15:12:30

To se mi líbí. Celtovina bude finančně únosná a dá se po zasr..... vyměnit. Samozřejmě různé systémy viz výše fujreklamopryč a nejlépe ještě na elektriku, jsou luxusnější, ale to mluvíme o desítkách tisic.
frantasar

Odeslatod Monoton v Ned 21. Čer 2015 9:12:58

frantasar napsal:To se mi líbí. Celtovina bude finančně únosná a dá se po zasr..... vyměnit. Samozřejmě různé systémy viz výše fujreklamopryč a nejlépe ještě na elektriku, jsou luxusnější, ale to mluvíme o desítkách tisic.

Navíc vypadá celtovina na střeše docela elegantně, máme to takto řešeno i se zipovou roletou pro boční zastínění a funguje to perfektně. A zatím to i po čase nebylo potřeba ani čistit.
Monoton

Odeslatod turojan v Ned 29. Črc 2018 18:32:59

Já jsem viděla velice zajímavý článek u jednoho z výrobců stínění. Popisují tam hned několik možností a stylů, jak pod pergolou udělat příjemněji. Našla jsem ho na https://www.louver.cz/jak-zastinit-a-zastresit-pergolu/
turojan

Předchozí

Zpět na Stavba a dům