ZenHome - zkušenosti

Moderátor: Living

Re: ZenHome - zkušenosti

Odeslatod Bari007 v Úte 24. Úno 2015 21:08:11

Aha, díky za objasnění :)

Kolik bychom tedy měli chtít izolace, aby to bylo i na dnešní dobu standard až vyšší standard?

Nevyznám se v tom, omlouvám se možná ze hloupé dotazy :)
Bari007

Odeslatod Requied v Úte 24. Úno 2015 21:27:05

Bari007 napsal:Aha, díky za objasnění :)

Kolik bychom tedy měli chtít izolace, aby to bylo i na dnešní dobu standard až vyšší standard?

Nevyznám se v tom, omlouvám se možná ze hloupé dotazy :)

Tl. tepelné izolace je těžké takto navrhnout, neuvádí z čeho je komplet stěna takže pořád je to jen vaření z vody...

Nechte si od nich napsat tepelnou ztrátu domu a uvidíte jak jim to vychází.

Nicméně od nového domu bych požadoval PENB hodnocení A
Requied

Odeslatod Bari007 v Stř 25. Úno 2015 16:56:10

Dobře, díky za tipy.
Bari007

Odeslatod Bari007 v Sob 25. Dub 2015 15:42:19

Tak nakonec se to vyřešilo samo a budeme stavět s jinou firmou. Přístup pana Mareše byl dost nevstřícný. V podstatě mám pocit, že ten ZenHome je nějaký jeho vysněný dům, který nutí (doslova) všem ostatním.

Když jsme chtěli dělat nějaké úpravy, moc se na to netvářil a pořád nám vnucoval ten jejich koncept. A když jsme trvali na svém, že ty úpravy chceme, tak ceny těch úprav naprosto přestřeloval do těžko uvěřitelných čísel (běžně nadhodnocené o stovky procent).

Poslední kapka pak přišla, když nám poslal návrh smlouvy na projekt + na samotnou stavbu (kterou mimochodem dle smlouvy provádí reálně neexistující firma jeho manželky, která to ale jen předává zase dál skutečným stavebním firmám). Například to, že originály plánů, náčrtů, výkresů a dalších věcí souvisejících s projektovou dokumentací jsou a zůstanou ve vlastnictví zhotovitele a objednatel si smí ponechat pouze autorizované kopie a jakýkoliv zásah do kterékoliv části je považován za porušení autorských práv. Nebo také to, že projektovou dokumentaci ani žádnou její část nesmíme poskytnout žádné třetí osobě, pouze to smíme sdílet s partnerskou společností písemně odsouhlasenou zhotovitelem díla realizující stavbu domu a pro úřady za účelem vyřizování územního souhlasu a ohlášení stavby, takže například pokud bychom to chtěli ukázat v koupelnovém/kuchyňském studiu, tak máme smůlu, nebo nedej bože později při případných opravách/úpravách domu... Porušení je sankciováno pokutou 500 000 Kč + náhrada majetkové újmy. A dalších spoustu podobných perliček bylo i ve smlouvě o dílo na stavbu.

No a když jsme tu smlouvu i po konzultaci s právníkem chtěli upravit do přijatelné podoby, tak nám rovnou napsal, že jejich studio s námi nemá zájem spolupracovat. Takže škoda času a několika cest do Brna...

Jo a mimochodem dům za milion není dům za milion, ale dům za 1 095 000 bez DPH v prakticky nepoužitelném základu. A když jsme chtěli udělat jen nějaké menší praktické změny (žádná změna v obvodových konstrukcích nebo velikosti a tvaru základové desky), tak jsme se najednou dostávali ke dvěma milionům s DPH.
Bari007

Odeslatod Bari007 v Ned 26. Dub 2015 9:11:38

A ještě jsem zapomněl zmínit, že jejich reakční doby byly extrémně dlouhé. Telefon většinou nezvedal a ozval se třeba až za týden, na maily reagovali také až po několika dnech. Celkově jsem měl už od první schůzky pocit, že nemají moc zájem.
Bari007

Odeslatod Requied v Ned 26. Dub 2015 10:25:54

buďte rádi že to tedy skončilo dříve než se začalo...
pořád lepší ztratit trochu času a pár korun za benzín, než potom řešit sebemenší porušení smlouvy na které se firma bude snažit finančně zahojit.
Requied

Odeslatod Bari007 v Ned 26. Dub 2015 10:31:06

To určitě. Já jsem s tím ale tak nějak počítal už od začátku, že to asi nedopadne :) Ale jejich přístup mě teda dost šokoval.
Bari007

Odeslatod ivík v Pon 20. Črc 2015 15:23:05

Tak jsem na rozpacích, chtěla jsem s nimi stavět, ale po přečtení Vašich zkušeností to ještě zvážím... A pro jakou firmu jste se nakonec rozhodli? Byli jste s touto firmou spokojeni? Díky za rady
Bari007 napsal:Tak nakonec se to vyřešilo samo a budeme stavět s jinou firmou. Přístup pana Mareše byl dost nevstřícný. V podstatě mám pocit, že ten ZenHome je nějaký jeho vysněný dům, který nutí (doslova) všem ostatním.

Když jsme chtěli dělat nějaké úpravy, moc se na to netvářil a pořád nám vnucoval ten jejich koncept. A když jsme trvali na svém, že ty úpravy chceme, tak ceny těch úprav naprosto přestřeloval do těžko uvěřitelných čísel (běžně nadhodnocené o stovky procent).

Poslední kapka pak přišla, když nám poslal návrh smlouvy na projekt + na samotnou stavbu (kterou mimochodem dle smlouvy provádí reálně neexistující firma jeho manželky, která to ale jen předává zase dál skutečným stavebním firmám). Například to, že originály plánů, náčrtů, výkresů a dalších věcí souvisejících s projektovou dokumentací jsou a zůstanou ve vlastnictví zhotovitele a objednatel si smí ponechat pouze autorizované kopie a jakýkoliv zásah do kterékoliv části je považován za porušení autorských práv. Nebo také to, že projektovou dokumentaci ani žádnou její část nesmíme poskytnout žádné třetí osobě, pouze to smíme sdílet s partnerskou společností písemně odsouhlasenou zhotovitelem díla realizující stavbu domu a pro úřady za účelem vyřizování územního souhlasu a ohlášení stavby, takže například pokud bychom to chtěli ukázat v koupelnovém/kuchyňském studiu, tak máme smůlu, nebo nedej bože později při případných opravách/úpravách domu... Porušení je sankciováno pokutou 500 000 Kč + náhrada majetkové újmy. A dalších spoustu podobných perliček bylo i ve smlouvě o dílo na stavbu.

No a když jsme tu smlouvu i po konzultaci s právníkem chtěli upravit do přijatelné podoby, tak nám rovnou napsal, že jejich studio s námi nemá zájem spolupracovat. Takže škoda času a několika cest do Brna...

Jo a mimochodem dům za milion není dům za milion, ale dům za 1 095 000 bez DPH v prakticky nepoužitelném základu. A když jsme chtěli udělat jen nějaké menší praktické změny (žádná změna v obvodových konstrukcích nebo velikosti a tvaru základové desky), tak jsme se najednou dostávali ke dvěma milionům s DPH.
ivík

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům