ZenHome - zkušenosti

Moderátor: Living

ZenHome - zkušenosti

Odeslatod Bari007 v Úte 24. Úno 2015 19:09:50

Zdravím.

S přítelkyní plánujeme stavbu RD a narazili jsme na firmu ZenHome http://www.zenhome.cz/. Zaujal nás jednak design, tak i ale hlavně cena v poměru k velikosti domu.

Nenašel jsem ale o nich žádné zkušenosti a podle všeho ani nemají moc domů postavených, maximálně tak 1 - 2.

Co vy na to? Ten jednoduchý koncept se nám líbí a na první pohled to vypadá velmi dobře, ale nevím, v čem by mohl být háček...
Bari007

Re: ZenHome - zkušenosti

Odeslatod Requied v Úte 24. Úno 2015 19:34:55

To že má firma postavené 1-2 domy bych neviděl jako problém...
Stačí vytvořit kvalitní smlouvu, platit až po předání etap. (základ, hrubá stavba, atd...)

Cena mi přijde také jako reálná.
93m2 obytná plocha, nic moc izolace, a o další vybavenosti se tam nic nepíše...
Requied

Odeslatod Bari007 v Úte 24. Úno 2015 19:38:32

Ok. Smlouvu budu samozřejmě před podpisem konzultovat s právníkem, kterého mám a řešil se mnou i smlouvu na pozemek.

Co se týče vybavení to se samozřejmě uvidí. Měla by to být ale klasika jako všude - dům na klíč včetně základové desky a koupelny. Bez dalšího vybavení a bez připojení na sítě.

Za ušetřené peníze bychom právě rádi investovali do kvalitního vybavení, žádné polské papírové dveře apod. a terénních úprav + zahradní domek, přístřešek pro auta apod.
Bari007

Odeslatod Requied v Úte 24. Úno 2015 19:52:35

Bari007 napsal:Ok. Smlouvu budu samozřejmě před podpisem konzultovat s právníkem, kterého mám a řešil se mnou i smlouvu na pozemek.

Co se týče vybavení to se samozřejmě uvidí. Měla by to být ale klasika jako všude - dům na klíč včetně základové desky a koupelny. Bez dalšího vybavení a bez připojení na sítě.

Za ušetřené peníze bychom právě rádi investovali do kvalitního vybavení, žádné polské papírové dveře apod. a terénních úprav + zahradní domek, přístřešek pro auta apod.

tak nemyslel jsem přímo zařízení bytu, ale spíš vybavení jako: rekuperační jednotka, typ topení, akumulační nádrž, solár, tč, atd...

Jinak polským výrobkům bych se moc nebránil, jelikož kvalita jde nahoru a seženete u nich i hodně kvalitní zboží za podstatně nižší peníze než u nás.
Requied

Odeslatod Bari007 v Úte 24. Úno 2015 20:34:24

V celém domě je elektrické podlahové vytápění + v obýváku krbová kamna. Tepelné čerpadlo neplánujeme, solár nejspíš také ne, akumulační nádrž určitě ano. Rekuperace by vyšla asi na balík peněz (stejně jako ty soláry nejspíš)...

Uvidíme, jak na tom budeme s rozpočtem a k čemu se dostaneme postupně :)

Psal jsi nic moc izolace. Podle čeho jsi to poznal? Nebo co je lepší izolace a co horší?
Bari007

Odeslatod Requied v Úte 24. Úno 2015 20:56:33

Bari007 napsal:V celém domě je elektrické podlahové vytápění + v obýváku krbová kamna. Tepelné čerpadlo neplánujeme, solár nejspíš také ne, akumulační nádrž určitě ano. Rekuperace by vyšla asi na balík peněz (stejně jako ty soláry nejspíš)...

Uvidíme, jak na tom budeme s rozpočtem a k čemu se dostaneme postupně :)

- k čemu že Vám bude aku nádrž když všude je el. podlahovka?
- dům bez rekuperace v dnešní době je mizerie... radši oželet krb (komín, vložka, atd...) a místo něj pořídit rekuperaci a soláry.
Nehledě na to že slušná jednotka se nechá pořídit za pár tisíc.
Requied

Odeslatod Bari007 v Úte 24. Úno 2015 20:59:41

Akumulační nádrží jsem myslel nádrž na sběr dešťové vody, což asi není pravda, jak to tam vidím :)

Requied napsal:nic moc izolace

Jak jsi to poznal? Nebo jak se pozná nic moc izolace od kvalitní izolace? Co by měla splňovat nebo na co si dát pozor?
Bari007

Odeslatod Requied v Úte 24. Úno 2015 21:05:53

Bari007 napsal:Akumulační nádrží jsem myslel nádrž na sběr dešťové vody, což asi není pravda, jak to tam vidím :)

Requied napsal:nic moc izolace

Jak jsi to poznal? Nebo jak se pozná nic moc izolace od kvalitní izolace? Co by měla splňovat nebo na co si dát pozor?

- Akumulační nádrž jsem myslel nádrž pro teplou vodu (topíte krbem, přebytek jde do nádrže pro pozdější využití) a zároveň je zní ohřívaná TUV a topení.

- Izolaci tam mají kvalitní (dobrý materiál), ale pouze 20cm... takže na dnešní dobu je to takový slabší standard.
Requied

Další

Zpět na Stavba a dům